Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 11:46:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aktualizacja terrarium  (Przeczytany 4080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Aktualizacja terrarium
« dnia: 14.08.2010, 22:08:57 pm »
A więc co wy na to ?
Zdjęcia słabej jakości ale widać co trzeba ;)

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Aktualizacja terrarium
« Odpowiedź #1 dnia: 14.08.2010, 22:14:23 pm »
Jak dla mnie spoko:) Podoba mi się urządzenie na dwie części odzielone kamieniami. Bo na razie mam tylko 2 kamienie:/ Jak dorobię się większego terra, to też tak zrobię :) Poza tym masz małego żółwia, skoro w o ile dobrze widzę filiżankę(kryjówkę) włazi ;)

To co wystaje nad ziemią przy ściankach to folia? ;)
« Ostatnia zmiana: 14.08.2010, 22:16:04 pm wysłana przez Gallad »

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Aktualizacja terrarium
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2010, 22:27:25 pm »
To doniczka , a nie filiżanka ;)
A to po bokach to owszem jest to folia .
Jest też bazylia , siano , ziemia ,kilka kamieni , korzeń , kryjówka , basenik , ..
Niema niestety darni ponieważ co wytne to mi więdnie ;p

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Aktualizacja terrarium
« Odpowiedź #3 dnia: 14.08.2010, 22:32:42 pm »
Spoko, u mnie też się darń nie przyjmuje i też mam tak folię na ściankach ;D Bazylię zamierzam kupić, bo już fiołki mi się w domu kończą ;)

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Aktualizacja terrarium
« Odpowiedź #4 dnia: 16.08.2010, 18:39:04 pm »
a tam pod tym sianem to coś jeszcze jest? Bo samo siano nie powinno być, tylko jako dodatek. A co dodarni to według mnie nawet wyschnięta jest dobrym podłożem. Ziemię wciąż można podlewać i sprawdza się na części wilgotnej.
Stefanka

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Aktualizacja terrarium
« Odpowiedź #5 dnia: 16.08.2010, 19:21:22 pm »
a tam pod tym sianem to coś jeszcze jest? Bo samo siano nie powinno być, tylko jako dodatek. A co dodarni to według mnie nawet wyschnięta jest dobrym podłożem. Ziemię wciąż można podlewać i sprawdza się na części wilgotnej.


U mnie pod sianem jest ziemia z gliną i z piaskiem. Całe terra mam w tym, tyle że w pewnej części mam na tym siano. Zaś moje podłoże jest uznawane przez wielu hodowców żołwi za jedno z najlepszych podłóż dla żołwi. Ta mieszanka pochodzi z ok 10 m pod ziemią. Jak ją zdobyłem?
Ano tak, że trwają aktualnie w moim mieście konserwacje zabytków i poprawianie infrastruktury no i właśnie ja zaczaiłem się na świeży urobek kopareczki^^ Bardzo fajna ta ziemia, ale niestety zawiera dużo śmieci np stare metalowe rzeczy jak monety, guziki(pordzewiałe), kości(jako że to były kiedyś mury twierdzy, to różnie to może być...), szkła(sporo się tego naszukałem w tym co zabrałem, ale i tak dzisiaj znazłem szkiełko w terra. Najczęściej to takie małe buteleczki, jak do przechowywania płynnych lekarstw). Ale sama ziemia jest super! Gęsta, plastyczna, ale twarda i zbita. Jak macie gdzieś możliwość zdobycia podobnej mieszanki, to polecam. Tylko trzeba ją dokładnie przejrzeć. Ale nie oszukujmy się i tak będzie w niej dużo pozostałości starych czasów.