Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 02:00:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy taka ziemia może być?  (Przeczytany 3371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agut

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
  • Rediata, testudo nabuelensis
Czy taka ziemia może być?
« dnia: 05.08.2010, 11:26:39 am »
Słuchajcie dzis rano bedąc z małym na specerze, przechodzilismy obok kopary (no dobra spedzilismy tam dobre 30 min bo młody nie chciał odejść ;D) która kopała wielką dziurę obok naszej kwaciarni. I usypała równie wielką górę ziemi. Noo wiec od razu mnie naszło co by wziac tej ziemi do terra.Zapytała czym moge no i koniec konców wrócilismy do domu z cieżką siata tego czegoś. Pisze tego czegos bo na oko i palec widac ze to piach z gliną. Kurcze czy takie coś sie nada do terra? w koncu jak sie wykopuje trawę z łąi to tam tez nie ma czarnej ziemi tylko taka gliniasta..... ale juz sama nie wiem.. PLS o rade.
Aaa i jesli sie nada to czy musze cos z tym zrobic? czy moge od razu do terra wsypać? ta piacho ziemia mysle ze jest wykopana gdzieś z głebokosci metra od powierzchni. 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy taka ziemia może być?
« Odpowiedź #1 dnia: 05.08.2010, 14:55:37 pm »
Jak jest gliniasta, a nie mocno piaszczysta (taka pyli) to pewno, że się nadaje...:) Przejrzyj ją czy nie ma jakiś robali, możesz też wyprażyć w piekarniku, ale niekoniecznie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Czy taka ziemia może być?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2010, 13:12:24 pm »
podepnę sie pod ten temat bo szkoda zakładać kolejny -
w moim terra są kamienie oraz chipsy kokosowe mysle nad dodaniem darni ale obawiam sie że naniose sobie mrówek do domu . jak wy sobie z tym radzicie ?
u mnie w ogrodzie juz pare razy próbowałem wyciąć taką darń ale za każdym razem pałętało sie dużo mrówek
może by je czymś wykurzyć < ale takim środkiem który by nie szkodził żółwiowi ew czymś naturalnym >
In The Lap Of The Queen

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Czy taka ziemia może być?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2010, 15:21:37 pm »
Same chipsy kokosowe oraz kilka kamieni na podłoże się nie nadają. Dobra byłaby wspomniana przez Ciebie darń, bądź zwykła ziemia. Dlatego może spróbuj wykopać ją gdzieś w innym miejscu ogrodu, gdzie nie ma tyle mrówek - myślę, że jakieś się znajdzie?! A nawet jeśli przyniesiesz do terrarium kilka żyjątek, to żółwiowi też się nic nie stanie, o ile nie będzie to oczywiście całe mrowisko ;)
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 17:31:38 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Czy taka ziemia może być?
« Odpowiedź #4 dnia: 31.08.2010, 12:23:21 pm »
Nie ma takiej potrzeby. Kilka pojedynczych mrówek nie stanowi problemu, same padną. To są robotnice i one nie mogą się rozmnażać.
Ja nieraz zawlekę pojedyncze sztuki razem z żółwiem i nie ma problemu.
Gorsze są muszki ziemiórki, ale z moich doświadczeń wynika że lubią próchnicze gleby, w gliniastej i piaszczystej nigdy mi się nie trafiły.
Jak już są to są nie do wytępienia praktycznie. No ale to mała dygresja.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU