Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:01:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy to normalne?  (Przeczytany 3713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Czy to normalne?
« dnia: 18.07.2009, 23:04:14 pm »
tydzień temu musiałem zabrać żółwia  do terra na 3 dni bo było załamanie pogody. powiem szczerze że nie sprawdzałem wtedy temp pod samą  lampką. ale w w jej pobliżu było około 27 stopni. żarówkę mam 50W do niewielkiego terra 70x35. zachowywał się wtedy normalnie albo może nienormalnie ponieważ szalał po całym terra w tę i z powrotem przez kilka godzin. w pewnym momencie się zacząłem się zastanawiać czy wszystko jest ok. biegał dosłownie wzdłuż ścianek, wspinał się na kładkę  i z powrotem. i tak cały czas. praktycznie beż przerwy. jak się tylko obudził i wygrzał to zaczął szaleć. potem zjadł i dalej od 9-tej do 15-tej. może z UVB coś nie tak przez te wszystkie 3 dni jak był w domu to było tak samo. co Wy na to , wasze też tak ?

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2009, 08:08:25 am »
Wiesz to jest tak, że im terrarium większe, tym żółw ma więcej miejsca i nie wydaje się wtedy, ż eon tak ciągle biega bo ma większy teren bo przebycia.

A inna bajka, że żółw się naćpał :-) tak tak one tak szaleją, wygrzeje się skubaniec a później nie wie co z energią zrobić, w końcu to ich pora wysokiej aktywności, w zimie będziesz przejmował się jej brakiem.

Niech sobie biega, przydał by się wybieg o ile jest pogoda.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2009, 10:44:20 am »
Widać na wybiegu podobało mu się bardziej niż w terrarium... ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2009, 10:46:54 am »
wiesz mozesz miec tez z wysoka temperature w terra . ja mieszkam w grecji od godz 13-15 panuje tu wielki upal  wczoraj doszlo do 40 stopni .ja tez zauwazylam to u mojej lili myslalam ze zwariowala smigala caly czas jak szalona > pomyslalam sobie wezme ja do domu gdzie jest o wiele chlodniej i odrazu spokuj  :D tak tez moze byc w twoim przypadku moze powinnes powiesic zarowke wyzej ???

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.07.2009, 11:34:52 am »
Normalne w sensie: miał do dyspozycji większą przestrzeń , a teraz przyszło mu przebywać na mniejszej ,ograniczonej powierzchni i chce się wydostać . Jeśli do tego przez szybę widzi ,że świat jest większy ,tym większa motywacja do ruchu i ucieczki. Dobrze by było sprawdzić kwestię temperatury w obu częściach terra, bo trzeba zachować też strefę chłodną, choćby przez dobranie właściwej żarówki. Wysokość ,na której wiszą żarówki też oczywiście ma znaczenie.
Byłbym raczej za przywróceniem wybiegu, jeśli będzie mu czasami zbyt chłodno i mokro, prawdopodobnie schowa się do kryjówki i przeczeka mało atrakcyjne warunki pogodowe.
Choć nie da się ukryć, że miło popatrzeć na podopiecznego w domu. :)   
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: 19.07.2009, 21:46:38 pm »
Zwykle po zmianie otoczenia żółwiki szaleją....Czy jest to przeniesienie z terra domowego na balkon, czy w drugą stronę, czy też przemeblowanie wystroju terra. Muszą dokladnie obejrzeć nowe miajsca i zwykle dlatego tak biegają.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2009, 22:16:45 pm »
no tak to by się zgadzało. dziś też rano go zabrałem z wybiegu i szalał cały dzień niemalże.