Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 17.05.2024, 02:24:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Materiały do budowy terra i wybiegu  (Przeczytany 2402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Materiały do budowy terra i wybiegu
« dnia: 18.06.2009, 15:02:47 pm »
Heja wczoraj bylismy w sklepie , i przypadkiem natknelam sie na taki duzy box, jest dlugi na 110cm i szeroki na 55cm miesci sie w nim 189litrow, w sam raz na tero zastepcze w ktorym mogla bym przeprowadzac kwarantanne.
A rozpoczelam ten watek bo zauwazylam ze duzo nowych ludzi ma problem wlasnie z terarium jak tylko kupuja lub dostaja zolwia , sam pomysl jednak podsunol mi Nulus bo on sam uzywa podobny box do swoich nowo wyklutych zolwikow. Mysle ze taki pojemnik to super sprawa bo po pierwsze mozna w nim posadzic roslinki , po drugie jest wodoszczelny i po trzecie jest bardzo gleboki wiec mozna nasypac w niego dosc duzo ziemi, problem w tym ze moj jest koloru niebieskiego poniewaz byly jeszcze w kolorze siwym ale kosztowaly dwa razy tyle bo prawie 80euro a mierzyly moze tylko 10cm wiecej , wiec nie wydawalo mi sie to byc oplacalne. Moze to malo istotne dla niektorych z was ale ja ogolnie lubie kupowac rzeczy szczegulnie takie ktore napewno moge wykorzystac w swojej malej hodowli...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Materiały do budowy terra i wybiegu
« Odpowiedź #1 dnia: 18.06.2009, 22:00:52 pm »
Fajny ten pojemnik. Ja kupiłam na terra kwarantannowe tez plastikowy - tylko przezroczysty i niestety sporo mniejszy.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Materiały do budowy terra i wybiegu
« Odpowiedź #2 dnia: 18.06.2009, 22:17:12 pm »
Tez takie mieli ale kosztowaly 26euro i miescilo sie w nich 80 litrow wiec stwierdzilam ze ten bardziej sie oplaca, z tym ze ten znalazlam przypadkowo i nawet dobrze sie sklada bo ciagle negocjuje jednego greka ktorego dziewczyna chce mi oddac ,z tym ze nie ma czasu przyjechac i wogule troche widziwia ,wiec nie chce jej namawiac bo jeszcze potem sie rozmysli i bede miala klopot tak ze czekam az sama postanowi co chce z nim zrobic . :-\ Nie lubie takich sytuacji ale co zrobic zabrac na sile jej tego zolwia nie moge , a zolw potrzebuje szybkich zmian , bo zaczyna miec miekka skorupe , wiec do puki je sa duze szanse ze wyzdrowieje , a jesli mi go przywiezie juz na pol zywego to co ja mam z nim do choinki zrobic, czemu ludzie sa tacy uparci i bezmyslni ???? >:( No nic jak by co duzy box juz mam , ziemi i kostki kokosowej tez kupilam bo to to zawsze sie przyda ...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Materiały do budowy terra i wybiegu
« Odpowiedź #3 dnia: 18.06.2009, 23:52:58 pm »
Ha...!!! wlasnie dostalam wiadomosc ze we wtorek prawdopodobnie przyjedzie do mnie razem z zolwiem, przeslala mi pare fotek ale nie wiem jak je przezucic z mojego meila na forum ???.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Materiały do budowy terra i wybiegu
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2009, 00:39:06 am »
A jak wstawiasz te co robisz? Skopiuj z maila na dysk (muszą być dodane jako załącznik) i wrzuć przez swój hosting na forum.
W jakim stanie wizualnym jest ten żółwik? Miękka skorupa dobrze nie rokuje..:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ