Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 06.05.2024, 12:44:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]  (Przeczytany 5558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« dnia: 11.10.2014, 14:07:18 pm »
Witam na początku jak mieliśmy jednego żółwia to zrobiłem takie terrarium: http://forum.zolw.info/index.php?topic=6436.0

Jako że po dokupieniu drugiego żółwia nie mogliśmy ich trzymać razem to musieliśmy zrobić drugie terrarium, oto efekty:



Gwiazda:








Kłopot:








Co myślicie o tym i co jeszcze mógłbym dodać do terrarium? Wiem że jakieś korzenie by się przydały ale 15 funtów za korzeń płacić nie mam zamiaru a w okolicy raczej żadnych nie znajdę.

Offline Regis

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 1
  • Posiad. gat: 2xGeochelone Pardalis (żółw lamparci)
Odp: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2014, 21:23:11 pm »
Bardzo fajnie to wszystko wygląda i widać, że żółw ma dużo przestrzeni.
Nie zamierzam się Ciebie absolutnie czepiać bo widzę kawał dobrej roboty, niemniej mam jedna malutką nie tyle uwagę co sugestię.

Na tak spory metraż kompaktowa świetlówka UVB która posiadasz może nie wystarczyć, gdyż promienie UV mogą docierać tylko do ograniczonej przestrzeni w terrarium. Moja sugestia brzmi następująco: warto pomyśleć, aby następną świetlówkę dla żółwia kupić w formie jarzeniówki (takiej długiej żarówki wielkości powiedzmy patyka). Oświetli ona większą część terrarium, żółw będzie mógł czerpać UV z większej przestrzeni, a jeśli będzie mu za jasno to schowa się do kryjówki i tam posiedzi w cieniu. Do takiej żarówki warto sprawić sobie również odpromiennik, który nakieruje UV wyłącznie do terrarium nie rozpraszając je za bardzo gdzie indziej.

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« Odpowiedź #2 dnia: 11.10.2014, 23:27:38 pm »
Pytałem o to na forum ponieważ myślałem nad dwoma jarzeniowkami + balast ale powiedziano mi że kompaktowe uvb da rade na terrarium o rozmiarze 120x60. Jako że żarówki mają dopiero ok miesiąc to nie będę ich wymieniał. Może w następnym roku pomyślę o jarzeniowkach.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« Odpowiedź #3 dnia: 12.10.2014, 08:22:42 am »
Witaj,
Kawał solidnej roboty, terra do naśladowania zdecydowanie ;)

Co do uv, niech ona będzie obok lampy grzewczej. To wystarczy, bo przy grzewczej gad spędza sporo czasu.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« Odpowiedź #4 dnia: 13.10.2014, 11:02:19 am »
Wygląda dobrze..:) Korzenie byłyby dobre, ale jak nie ma w okolicy - to możesz np. kupić orzech kokosowy - przepołowić, wydłubać miąższ i jest schowek dla małego żółwia. Można też by dodać trawę ozdobną w jakieś wyższej donicy - to po nią tez miałby żółw dodatkową kryjówkę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline damianek251

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Gwiazdy i Kłopotka [Dużo Zdjęć]
« Odpowiedź #5 dnia: 13.10.2014, 17:02:44 pm »
Żółwie mają po 2 kryjówki także wydaje mi się że im wystarczy. Dziękuje za opinie.