Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 15:38:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Najlepsze podłoże do terra zamiast darni  (Przeczytany 3319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bourne

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Najlepsze podłoże do terra zamiast darni
« dnia: 02.07.2008, 12:55:26 pm »
Mam taki problem, jak kiedyś mówiłem, mam nowe terra dla mojej Zuśki. Lecz nie wiem jakie podłoże było by najlepsze, niestety jestem nie letni, więc muszę brać pod uwagę zdanie moich rodziców, a oni nie pozwalają mi aby w terra była darń. Żółw na szczęście siedzi na wybiegu, ale i tak chciałbym terra już przygotować na jesień. W dodatku lato w Polsce jest bardzo różne więc możliwe, że będą i zimne okresy letnie. Potrzebuje więc podpowiedzi jakie podłoże jest najlepsze i opisać je szczegółowo (gdzie mogę je dostać i jak to wszystko pomieszać) i najlepiej jakby nie kosztowało to jakąś masę pieniędzy, np. drewienka bukowe są bardzo drogie i jakbym miał wypełnić nimi terra musiałbym zapłacić ogromne pieniądze.


Na razie mam w terra pellety, ale to jest słabe podłoże i nie wiem czy jest zdrowe dla żółwia bo ma taki bardzo mocny zapach, który aż się wbija w nozdrza.

Z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: 02.07.2008, 12:59:14 pm wysłana przez Bourne »

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Najlepsze podłoże do terra zamiast darni
« Odpowiedź #1 dnia: 02.07.2008, 15:11:30 pm »
Ja nadal stosuję korę, kupić można za niewielkie pieniądze w sklepach typu OBI.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Najlepsze podłoże do terra zamiast darni
« Odpowiedź #2 dnia: 02.07.2008, 16:24:28 pm »
Skoro nie możesz darni to kora, i trochę drewienek, przemieszasz i powinno być ok.

Może rodzice z czasem się przekonają i pozwolą darń.
Ja jestem pełnoletni i nadal wielu rzeczy nie mogę, więc nie ma co się martwić. :)

pozdrawiam.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Najlepsze podłoże do terra zamiast darni
« Odpowiedź #3 dnia: 18.09.2008, 11:49:23 am »
Szkoda. Darń/ziemia jest naturalna, estetyczna i w zasadzie najlepsza. Na wierzch warto też dodać suchych liści. No i przemawia za nią też argument ekonomiczny, bo jak sam zauważyłeś kostka bukowa jest droga. Kora jest pewnie tańsza ale też kosztuje i trzeba się po nią wyprawić do centrum ogrodniczego. 
Jeśli nie darń to faktycznie jedyną alternatywą będzie kora ew. drewienka, ale w obu wypadkach trzeba uważać na to by elementy nie były zbyt drobne, aby podłoża te nie pyliły, no i wreszcie bardzo dbać o higienę i często wymieniać całość bo na dnie terrarium wyłożonego np. korą lubi rozwijać się pleśń i robactwo.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU