Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 00:10:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Odświeżone terrarium Romana  (Przeczytany 16036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #30 dnia: 16.09.2013, 00:22:30 am »
Żółwia nie zimuję w lodówce, bo nie ma kto go zbadać, ale zimuje w chłodnym miejscu w terrarium, pod moim okiem.

Wybacz, ale z tego, co napisałeś zrozumiałem, że terrarium stoi pod oknem w jakimś Twoim pokoju.Przyznam, że rzeczywiście było to trochę naiwne, bo Twoje okno może być i w Twojej kuchni, i w łazience, piwnicy lub innym z Twoich pokoi.To nie jest istotne.

Zapytałem o temperaturę i wilgotność i nadal nie otrzymałem odpowiedzi.
Zauważyłem, że Twoje wypowiedzi są bardzo enigmatyczne.W terrarium widzimy talerzy z ogórkiem, ale Ty piszesz, że to nie jest pożywienie żółwia...Może znowu źle zrozumiałem....

jabłka, ogórka, czy marchew  czasem daje mu jako "słodycz" (chociaż tej ostatniej najmniej, bo jest dla niego za twarda. To nie jest jego posiłek!





A co do wizyty u weterynarza to powinien zająć się nim specjalista od gadów.Tu na forum jest spis weterynarzy.Wystarczy poszukać i ... mieć dobre chęci.Badanie się przyda.Rozwiąże ewentualne wątpliwości.Pamiętaj, że żółw cierpi w milczeniu.
« Ostatnia zmiana: 16.09.2013, 00:25:36 am wysłana przez Tomasz! »

Offline Kanashai

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 2
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #31 dnia: 16.09.2013, 01:20:54 am »
Temperatura to ok. 10 stopni a wilgotność 70%.
Do najbliższego weterynarza mam 140km.
Nie wiem co się uczepiłeś tak tego okna, ale proponuję jeszcze raz przeczytać mój post.
A owoce to nie posiłek tylko słodycz. Jako posiłek już pisałem. Mlecz, babka, koniczyna, liście rzodkiewki, bazylia, stokrotka itd.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #32 dnia: 16.09.2013, 02:12:54 am »
Ej, zauważcie co robicie.
Poczytajcie jeszcze raz na spokojnie to o czym wy tutaj piszecie i w jaki sposób. Zrobiło się bardzo toksycznie, wręcz sekciarsko i bardzo, ale to bardzo nie miło. Zwyczajnie naskoczyliście na kolesia jak pomyleni. To naprawdę chore, dziwnie się to czyta.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #33 dnia: 16.09.2013, 07:18:07 am »
Potwierdzam to co napisał wege - robi się na forum po prostu syf przez takie traktowanie nowych użytkowników. Pretensje, ze ma czas wstawić zdjęcia? O ludzie! przecież zawsze o to prosicie, a teraz źle, że ktoś wstawił fotki. O zgrozo!

Hehe walka o swoje zdanie i poglądy :D dobre sobie :P to w ogóle można je na forum mieć? Czy trzeba się twardo dostosowywać?

Kanashai jeśli Twój żółwik nie je drewienek i one nie plesnieją to nie ma potrzeby na hura ich wymieniać. Wydałes na to kasę i spokojnie może Ci posłużyć jakiś czas do następnej wymiany podłoża. Co do diety przestaw gada tylko na zielone polne jedzenie z sałaty zrezygnuj lub podaj rzymksą w okresie zimowym, ale to sporadycznie. Masz jeszcze świeże jedzenie na zewnatrz pozbieraj więcej i susz na okres jesienno/zimowy. UVB mu się przyda. Jak nie na stałe to sunlux bądź vitalux po 15 min dziennie (oszczędność prądu jest spora). Co 2-3 karmienie sepia na lekko wilgotne jedzenie (wtedy się ładnie przyczepi). Raz w tyg głodówka :)
Bardzo ładne terrarium :) i Proszę Cię nie oddawaj gada - jesteś w stanie zapewnić mu bardzo godne warunki życia.

Offline Kanashai

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 2
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #34 dnia: 16.09.2013, 07:45:56 am »
Cześć, mówiąc o sepii masz na myśli tą dla papug?

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #35 dnia: 16.09.2013, 07:56:33 am »
To może jeśli nie chcesz darni to ziemię z gliną wymieszaj, żeby podłoże było bardziej stabilne dla łapek.
A sepia taka jak dla ptaków  :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #36 dnia: 16.09.2013, 08:13:11 am »
To trzeba żółwia zapakować, wsiąść w samochód / pks / pociąg i pojechać.

Wszystko co Twój żółw zjada to posiłek. tak samo jak wszystko co Ty zjadasz. To czy nazwiesz to "słodyczem" czy posiłkiem niczego nie zmienia- dalej robisz mu krzywdę.

Co do takiego, jak Ty to nazwałeś "zimowania", niezaleznie od tego gdzie terra stoi, to się sprawdzi przez 2-3 tygodnie nie dłużej. Bo to zimowanie nie jest jedynie pozwolenie żółwiowi na krótki odpoczynek.

Co do drewienek- rób jak chcesz ale jak Ci się żółw zatka bo nagle wpadnie na pomysł zjedzenia, albo jak zaczniesz więcej podlewać żeby Ci się jakieś rośliny utrzymały i zaczną pleśnieć to się nie dziw..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #37 dnia: 16.09.2013, 08:55:09 am »
tak jak an_na powiedziała - sepia dla papug, naturalna, bez żadnego smaku. 

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #38 dnia: 16.09.2013, 09:33:32 am »
Ej, zauważcie co robicie.
Poczytajcie jeszcze raz na spokojnie to o czym wy tutaj piszecie i w jaki sposób. Zrobiło się bardzo toksycznie, wręcz sekciarsko i bardzo, ale to bardzo nie miło. Zwyczajnie naskoczyliście na kolesia jak pomyleni. To naprawdę chore, dziwnie się to czyta.

Dokładnie Wege, Ty i ja napisaliśmy że terro jest naprawdę fajne , bo jest i nie wiem o co wogóle chodzi?????
Poza tym , że brakuje UVB o którym Kashai wie, to nie ma sie do czego uczepić, Jan pisząc o drewienkach bukowych nie bardzo rozumiem, bo sam je w terro masz, jedni je lubią inni nie i jeśli żółw ich nie je, a np chodzi na nie codziennie spać, to po co mu je zabierać?Wystarczy jakoś przegrodzić by nie stykały się z ziemia i będzie ok.Tomasz naprawdę zacznij trochę się hamować , bo to naprawdę przestaje być śmieszne, do tego ciągłe uczepianie się Oliwki, wręcz żenujące, zastanów się ile Ty jesteś od niej starszy masakra.Jak byłeś zbanowany to była cisza i spokój na forum i było naprawdę miło, a teraz normalnie mam coraz większa chęć przestać tu pisać, bo ty i Minka to już normalnie przeginacie po całości!!
« Ostatnia zmiana: 16.09.2013, 09:39:09 am wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline Kanashai

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 2
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #39 dnia: 16.09.2013, 09:45:48 am »
O glinie słyszałem i planuję dodać. W jakich proporcjach powinno się to mieszać z ziemią?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #40 dnia: 16.09.2013, 09:48:48 am »
Ziemie do gliny 2: 1, zależy jaką będziesz miał glinę. Ja na połowach wybiegów mam ziemię z gliną i podłoże jest bardzo zbite - żółwie w nim w ogóle nie kopią, a na reszcie jest przede wszystkim ziemia, gdzie żółwie sobie mogą pokopać. Tylko wybierz taką glinę żeby dobrze wiązała podłoże - w wędkarskim sprzedawca powinien Ci doradzić jak wytłumaczysz o co chodzi :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #41 dnia: 16.09.2013, 09:50:51 am »
Batusia- powiem Ci tak. Odczep się bo mam Cie dość. NIC nie zrobiłam a się czepiasz. Piszę normalnie co moim zdaniem jest nie tak, co trzeba zrobić, olewając Ciebie i całe to kółeczko wzajemnej adoracji a i tak musisz się doczepić. o.O Daj sobie spokój i pilnuj swojego nosa. Nie Tobie mnie oceniać bo nic o mnie nie wiesz, nie wiesz jaka jestem, co mną kieruje i nic Ci do tego z resztą. Nie lubisz mnie? Twoje prawo ja Ciebie tez nie lubię, wiec mnie ignoruj i póki nie robię nic złego to lepiej milcz na mój temat. A nie kolejna awanturę wywołujesz.

PS. Terro nie każdemu się musi podobać. Więc to czy Ty albo Wege napisaliście, że jest fajne nie ma nic do rzeczy. Wam się podoba fajnie, innym może się nie podobać i mają prawo (podobno) o tym napisać. Dla mnie np. jest zupełnie nijakie, za surowe.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #42 dnia: 16.09.2013, 10:17:24 am »
Czemu sądzisz, że jest surowe i nijakie. Jest wszystko co być powinno. Jak jeszcze Kanashai utwardzi trochę podłoże i da Uvb to co tam jest nie tak?

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #43 dnia: 16.09.2013, 10:31:57 am »
Czemu sądzisz, że jest surowe i nijakie. Jest wszystko co być powinno. Jak jeszcze Kanashai utwardzi trochę podłoże i da Uvb to co tam jest nie tak?
Dokładnie ja widzę fajna kryjówkę, sporą w której żółw spokojnie się obrócić może, korzeń do wspinania, kamienie pod lampą, strefa sucha i mokra jest,basenik jest, terro jest otwarte  ;)
Pozdrawiam Beata :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Odświeżone terrarium Romana
« Odpowiedź #44 dnia: 16.09.2013, 18:52:47 pm »
Cześć, mówiąc o sepii masz na myśli tą dla papug?
Dziękuję za przeczytanie mojego pierwszego posta w tym temacie! :-X
Fajnie, że wziąłeś sobie do serca toi co Ci napisałem.

Batusia gdzie Ty znalazłaś słowa krytyki do drewienek ode mnie! :laugh: Jesteś nastawiona na krytykę paru osób (w tym mnie) na tym forum. Nie podoba mi się to. :( Poza tym ja nie mam ich w tak dużej części terrarium, a żółwie nie przebywają tam przez dzień. Tylko gdy chcą się napić lub idą spać. Ponadto u mnie nie ma możliwości, że drewienka zaczną butwieć i pleśnieć, ponieważ nie mają kontaktu z ziemią. ;)

Lulka mądre słowa! :)
« Ostatnia zmiana: 16.09.2013, 19:00:55 pm wysłana przez ןคภ ๒z »
Pozdrawiam ןคภ ๒z