Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 09.05.2024, 03:14:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Podłoże  (Przeczytany 4942 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kinga

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Podłoże
« dnia: 14.02.2011, 12:55:17 pm »
Mam pytanie odnośnie podłoża. Mojej Torpedzie zmieniłam ostatnio podloże na kostkę z włókien kokosowych, którą namacza się wodą. Fakt, jest dobra, bo trzyma wilgoć, ale Torpeda jak Torpeda, strasznie się nią brudzi. "Ryje" w niej wzdłuż i wszerz, tę ziemię ma wszędzie, nawet na pyszczku i oczach. Kąpać ją muszę też częściej. Wiem, że czyściutka to ona nie będzie, bo w końcu w muzeum nie jest, ale czy na pewno te drobinki na oczkach jej dodatkowo nie szkodzą? Czy tak ma każdy żółw?  ::) Może to ja trochę przesadzam?  :o
Kinga

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Podłoże
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2011, 14:06:27 pm »
Hej, kostka kokosowa na podłoże nadaje się jak najbardziej, ale wg mnie sprawdza się ona dobrze w połączeniu z ziemią. Samej kostki na podłoże bym nie polecał z różnych względów... Ma ona właśnie między innymi to do siebie, że szybko wysycha, przez co ciągle trzeba ją spryskiwać, a to z kolei powoduje, że jej włókna do wszystkiego się przyczepiają. Myślę, że gdybyś zmieszała ją z ziemią takiego problemu byś nie miała.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Podłoże
« Odpowiedź #2 dnia: 14.02.2011, 15:09:29 pm »
Jeśli Twoja Torpeda to step to kostka z włókien kokosa się nie sprawdzi. Jest za miękka. U mnie było to samo - brudny żółw, żarcie, woda...Przysypałam ją korą bukową i na razie się jako-tako trzyma. Tylko na pleśń trzeba wtedy uważać. A docelowo to chyba ziemia z gliną albo darń.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ