Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 04:18:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Strefa Waltera :)  (Przeczytany 23844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Strefa Waltera :)
« dnia: 17.10.2010, 14:21:56 pm »
To oddaję strefę Waltera Waszym krytycznym oczom.

Waltera jeszcze nie ma, ale już jesteśmy prawie gotowi. Czekamy tylko na lampy, ale cały osprzęt typu programator i żarówki już są.

Tak wygląda w pokoju strefa Waltera:



A tak wygląda od środka:



W lewym górnym rogu jest obszar z kiełkującymi bratkami, nagietkiem i niezapominajką. Mam nadzieję, że Walter póki ma tych kilka cm tam się nie dobierze. Lampa do wygrzewania będzie skierowana na kamienie.  Spontanicznie porozrzucana została rzeżucha, jak zje, to na zdrowie :)

Inne ujęcia:







I tak, wiem, że ta folia na taśmę klejącą wygląda kiepsko....na szczęście Walterowi pewnie nie będzie przeszkadzać.:) coś wymyślę w drugim sezonie ;)


Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2010, 15:17:36 pm »
Bardzo fajne, szczególnie kształt, materiał i szyba na zakładce z przodu. Takie zbiorniki są najbardziej funkcjonalne nawet przy wyjetej szybie jest łatwy dostęp od przodu.

Trawa własnego siewu czy wykopana z działki? :) Obawiam się że przy żółwiu długo nie pociągnie, choć o tej porze żółwie raczej nie szaleją.

Obawiam się że kora może szybko zapleśnieć. Co do folii to sama miałam swego czasu podobnie zabezpieczone, tylko zamiast taśmy były pinezki. Pod wpływem wilgoci taśma szybko puści.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.10.2010, 15:28:27 pm »
No super :) bardzo ładnie to wygląda. A jakim Walter będzie żółwiem?

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #3 dnia: 17.10.2010, 16:57:14 pm »
Mi się bardzo podoba nie mam raczej zastrzeżeń  :)
Pozdrawiam Jakub

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #4 dnia: 17.10.2010, 17:17:42 pm »
bardzo estetycznie wykonane
terrarium dobrze komponuje sie w pokój < odcień ten sam co panele >\
zamiast kory dałbym jeszcze więcej darni lub glinę wymieszaną z piaskiem
In The Lap Of The Queen

Offline magata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #5 dnia: 17.10.2010, 17:53:48 pm »
Dziękuję za uznanie :) To dzięki Wam. Od Was się uczyłam!

Żółw będzie grekiem.

Darń mam z działki. Myślałam, że przyniosłam ogrom, a okazało się, że terrarium jest duuużo większe niż moje wyobrażenie, mimo, że sama mierzyłam przed wykonaniem :)

Pod korą jest trochę gliniastej ziemi wymieszanej z czarnoziemem. Jak zacznie pleśnieć to zmienię, bo mam jeszcze jeden worek. Jak znów zacznie pleśnieć to po prostu wywalę i dosypię ziemi. Kolega przyniósł mi glinę, ale nie dałam rady wnieść do samochodu, a kolegi nie było w domu. Kupiłam drewienka bukowe, ale pomyliłam się kupując i kliknęłam na małe. Pojechałam wczoraj kupić duże, ale jakoś też mi się wydawały małe...więc zrezygnowałam. Tamten kącik w każdym bądź razie jest łatwo wymienialny.

Posadzę sobie kępki trawy gdzieś w doniczkach i będę doszczepiać :) W końcu to tylko do wiosny, jak będzie ciepło, robię terrarium na balkonie. Zrobię je na początku marca i obsieję trawą, mając nadzieję, że wyrośnie i będzie gotowe na przeprowadzkę Waltera.

Ten kącik miał być kwietnikiem, więc założenie było, żeby się terrarium komponowało i wtapiało w otoczenie i żeby było dobrze wykonane, dlatego wywaliłam 300 zł u stolarza. Tam gdzie stykają się płyty jest pociągnięte silikonem, więc będzie nam służyć długo, mam nadzieję. Dookoła będą jeszcze kwiatki, jadalne dla żółwia, i będziemy je obskubywać :) Ładnie teraz pachnie lasem (ziemia jest z lasu).

Beatko, też myślę, że zacznie odchodzić od wilgoci....przymocuję wtedy pinezkami. A za rok będę już miała więcej doświadczenia i pójdzie lepiej. :)

A mam pytanko odnośnie liści brzozy. Żółwie je przecież jedzą, prawda? Wyłożyłam nimi kryjówkę i teraz się zastanawiam, czy maluchowi się nie zacznie chcieć jeść na hurra i potem nie będzie miał problemów ze skorupą.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #6 dnia: 17.10.2010, 18:23:31 pm »
powiem ci szczerze że żółwie nie przepadają za liśćmi drzew i krzewów bo to mało jedzą w naturze.Mój liście czarnej porzeczki brzozy czy maliny nie tyka :)
Pozdrawiam Jakub

TomaszW

  • Gość
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #7 dnia: 17.10.2010, 18:33:38 pm »
Jakie są wymiary terrarium?

Offline magata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #8 dnia: 17.10.2010, 18:37:18 pm »
115 x 65 x 40 cm

TomaszW

  • Gość
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #9 dnia: 17.10.2010, 18:51:12 pm »
Super!
Czy wiesz już jaki duży będzie żółw?

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #10 dnia: 17.10.2010, 19:03:17 pm »
I jeszcze jedno wielki szacunek za to że najpierw martwisz się o terra a dopiero potem o żółwia bardzo dobrze podejście większość osób które tu trafiają najpierw sprawiły sobie żółwia a potem dopiero ojojoj bo żółwik nie ma gdzie mieszkać i co gorsza puszczają na podłogę
Pozdrawiam Jakub

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #11 dnia: 17.10.2010, 20:25:21 pm »
I terrarium i właścicielka super:) A i przyszły mieszkaniec też na pewno będzie boski:)

To się nazywa odpowiedzialne podejście do zadania. Gratuluję i życzę powodzenia w hodowli. Jestem przekonana,że wystarczy dzień,a żółwik zawładnie Twoim sercem ;D

Ja zanim pojechałam po żółwia, też miałam domek gotowy (zresztą Ola, od której kupowałam Drakusia, postawiła właśnie taki warunek:) :)
« Ostatnia zmiana: 17.10.2010, 20:28:25 pm wysłana przez aniulka »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #12 dnia: 17.10.2010, 20:30:11 pm »
Terro prezentuje się bardzo szykownie...:)
Liście brzozy nie są za chętnie zjadane, więc raczej nie sądzę, żeby żółwik się na nie obłędnie rzucał, tym bardziej, że ma inne smakołyki w zasięgu pyszczka..:)
I fajnie, że najpierw urządzasz miejsce, a potem kupujesz żółwia...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline magata

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #13 dnia: 17.10.2010, 20:58:03 pm »
Wiecie, mam swój wiek i małe dziecko, więc już wiem, jak hodować zwierzątka :) (żartuję oczywiście).
Nie wyobrażam sobie nie stworzyć warunków zwierzakowi. Uważam, że już sama w sobie niewola jest kiepska i w zasadzie nie chciałam mieć zwierzaka. Miałam psa, papugi i chomiki. Jako dziecko. Myślę, że czegoś tam się od nich nauczyłam, dlatego chciałam, by mój synek wychowywał się ze zwierzątkiem. Nie może mieć innego, bo pozostałe go uczulają, a jeśli nie uczulają to mogą uczulić i co ja zrobię potem ze zwierzakiem.
Żółw jest bezpieczny, bo ze 3 m-ce jest w lodówce, część roku na balkonie i kilka miesięcy w domu, gdzie można się nim nacieszyć.
Mój synek to mądry chłopak. Najpierw były rozmowy, że to odpowiedzialność, że nie można brać na ręce, a jak się już weźmie to trzeba umyć rączki, że trzeba rano dać jeść, spryskać terrarium itd. Byliśmy szukać chwastów, zrywaliśmy, suszyliśmy....Sadził roślinki, podlewa i patrzy jak rosną, potrafi już je rozróżnić, zna nazwy itd. Temat przez 1,5 m-ca żył. Wiem, że cała odpowiedzialność spadnie na mnie, ale ze mnie jest twarda i konsekwentna mama kiedy trzeba i jak się zobowiązał, to się nie wywinie. Swoje będzie musiał zrobić.
A mnie przy okazji tak wciągnął temat żółwia, że być może będę miała z niego większa radochę niż synek. Wciągnęłam też w temat mojego mężczyznę i teraz codziennie pyta o żółwia (chwilowo mieszka w UK).

Jak już się na coś decyduję to się przykładam.
I nóż mi się w kieszeni otwiera, jak teraz słyszę, gdy mówię, że kupujemy żółwia i ktoś opowiada: "A wiesz, moja kumpela ma żółwia, chodzi po całym domu [...]"

Zgadałam się wstępnie, że hodowca przywiezie mi Waltera najprawdopodobniej w środę. Zmartwiło mnie tylko to, że powiedział, iż przywiezie ze 4 żółwie, żebyśmy mogli wybrać. Zimno i stres dla 4 osobników....Chociaż w ogłoszeniu obiecywał, że wozi zwierzęta w dobrych warunkach i cieple. Ale pomyślałam sobie, no trudno, jednego najwyżej uratuję, jeśli nie jest z profesjonalnej hodowli.

Tomasz, żółwik będzie roczny, więc maleństwo. To terrarium mu na kilka lat wystarczy i będzie mógł nabijać kilometry :)

Ufff..z tymi liśćmi...:) Nakupowałam już 2 tyg. temu chwastów z zuzali i herbal pet, mam liście truskawki, poziomki itd. Jak nie zje, to przynajmniej będą na wymianę.
« Ostatnia zmiana: 17.10.2010, 21:01:30 pm wysłana przez magata »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Strefa Waltera :)
« Odpowiedź #14 dnia: 17.10.2010, 21:37:01 pm »
No właśnie - widzisz, dużo osób najpierw kupuje a potem duma nad tym gdzie zwierzaka ulokować. Czyli całkowicie odwrotnie się do sprawy zabiera. A takie posty jak Twój aż miło się czyta..:))

Młodziutki ten żółwik będzie. Takiego chciałaś, czy hodowca miał jedynie maluszki?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ