Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 01.06.2024, 05:15:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ziemia ekologiczna o dziwnym zapachu  (Przeczytany 3193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiksiDiksi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ziemia ekologiczna o dziwnym zapachu
« dnia: 24.03.2014, 13:13:46 pm »
Czesc wszystkim... Ja juz kiedys pisałam tutaj na forum z prosba o pomoc i uslyszalam od kilku osob ze drewienka powinnam zmienic na ziemie najlepiej ekologiczna. Wczoraj poszlam do sklepu kupiłam ziemię ,zmieniłam ustawienie lamp ,usunełam mate grzewcza. Moj problem tym razem jest w tym ze ja nie mam pewnosci czy dobra ziemie wybralam... Starałam się wybrac jak najlepsza i chodzi oto ze ziemia podobno jest "ekologiczna" ... Ziemia ma zapach taki "wiejski" jak na wśi...  :P czy im taka ziemia nie zaszkodzi ? Przepraszam ze tak ciagle o wszystko pytam lecz nie mam nie wiadomo jakiego doswiadczenia i z nie ktorymi sprawami wole zgłosic sie do osob ktore maja o tym pojecie i po prosic o pomoc niz mam zaszkodzic moim żówia... Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Ziemia ekologiczna o dziwnym zapachu
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2014, 22:13:28 pm »
Jaki skład ma ta ziemia? Może jest z jakimś bio-nawozem?
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline PiksiDiksi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Ziemia ekologiczna o dziwnym zapachu
« Odpowiedź #2 dnia: 25.03.2014, 08:16:32 am »
Nie mam pojecia jaki ma sklad wzielam taka najdrozsza  :-\ ... ziemia jak ziemia czarna itd tyle ze ma zapach jak by była nawozona naturalnie ze tak to okresle... Zapach wiejski  ::) Ale najbardziej mi chodzi czy moim zolwia nie zaszkodzi? Miałam drewienka odradzono mi wiec kupiłam ziemie i teraz mam kolejny problem poniewaz nie wiem czy moim pupila wybor akurat takiej ziemi nie zaszkodzi... Zwykla czarna taka ziemia jak wszystkie tyle ze zapach jak bym była tam gdzie wiejskie zwierzeta chodza  :laugh:

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ziemia ekologiczna o dziwnym zapachu
« Odpowiedź #3 dnia: 25.03.2014, 11:35:24 am »
No i właśnie powinno się brać te najtańsze :P Niestety wydaje mi się że zapach może bardzo żółwiom przeszkadzać, może spróbuj ją jakoś wywietrzyć? ;)