Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 15.05.2024, 06:37:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium Teodora i Franka  (Przeczytany 8206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Binolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Terrarium Teodora i Franka
« dnia: 26.09.2011, 10:17:20 am »
Zamówiłam w piątek akwarium największe jakie dało sie zmiescić u mnie w pokoju mam nadzieję ze dla nich wystarczy długiew na 100cm szerokie na 60cm i wysokie na 40cm  - mam 2 żółwiki jak stwierdziliście dziewczynnki. do tego mam zrobiony wybieg na wsi. Mam pytanie odnośnie tego co będzie sie tam znajdowało chciałam wykopać darń z koniczynką i zasadzić babkę i mlecze do tego basenik z wodą kamyczki korę domek i moze piasek?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #1 dnia: 26.09.2011, 10:36:30 am »
Szkoda, że już zamówiłaś.  :( Akwarium służy do hodowli ryb, nie gadów.  >:(
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Tortuga

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #2 dnia: 26.09.2011, 12:53:28 pm »
Jeszcze nic straconego, może to akwarium tak urządzić, żeby było dobrym miejscem dla żółwi. Można np. okleić szyby okleiną, żeby żółw nie widział, co się dzieję za szkłem. Jeśli do tego będzie darń z koniczyną, babka, mlecze, etc, to chyba nie będzie takie złe, co?

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #3 dnia: 26.09.2011, 13:03:35 pm »
Dobrze, że masz wybieg bo terrarium jak dla dwóch dorosłych żółwi stanowczo za małe. Darń jest jak najbardziej w porządku, ale piasku nie wkładaj.

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #4 dnia: 26.09.2011, 15:08:04 pm »
No na jednego żółwika było by dobre.
Hmm... rzeczywiście dobrym pomysłem jest oklejenie ścianek, bo żółwik dostanie fioła.
Darń dobra, piasek zły.
Zasadzić mlecze jest trudno, bo żółwiki z chęcią je zjedzą a jeśli nie to staranują.
ale co szkodzi spróbować...
Kamienie jak najbardziej, do tego przydało by się jakieś korzenie no i oczywiście ryjówka spora.
Basenik, nie za głęboki i z łatwym dostępem.
Pozdrawiam :D
pozdrawiają hela i parys

Offline Binolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #5 dnia: 27.09.2011, 14:21:00 pm »
nie chciałam robić terra z płyty żeby mi nie przemokło nie mam więcej miejsca na większe i takie tez zmieści mi sie na balkonie i tak zajmując cały chciałam zeby można było swobodnie podlać darń czy inne roslinki bez stresu że płyta przesiaknie wiem moge dać folie ale nie chciałam tego robić szkło jest najmniej toksyczne i nie reaguje z różnymi czynnkikami a ziemię i darń z koniczyną będę brała z działki na wsi tak żeby było najbardziej naturalnie mam zamiar odgrodzic mlecze płotkiem tak zeby mogły sobie je skubać ale nie zadeptać kryjówka bedzie z drewienek z lasu albo patyczków jeszcze nie wiem dokłądnie czym sklecić to w całosć mam też opuncje w domu i tak myśle zeby je postawić za szybą tak zeby nie wchodziły na nią myślac żemogą dalej isć z jednej strony będzie kryjówka z 2 mlecze które tez zasłonia szybkę jedną chyba moge zostawić wolną? a z 3 strony nakleję jakąs folię lub postawie te kaktusy. mam też aloesy moze gdzieś uda mi sie je wcisnąć ewentuanie jakiegoś innego kwiata czy roślinke żeby zrobiło sie milej nie wiem co jeszcze mam tam dać i mam pytanie czy oniczyna z tej darni wytrzyma mi przez zime czy zwiednie?

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #6 dnia: 27.09.2011, 17:52:16 pm »
Jeśli będziesz podlewać tę koniczynę to szybko nie zwiędnie.
Ale wiadome jest, że prędzej czy później nic z niej nie zostanie.
Zwracam także uwagę na to, że jeśli powstawiasz do terrarium za duża doniczek, płotków itp
To przestrzeń w terrarium zmaleję, ograniczyła bym je więc jak najbardziej.
I jeszcze jedna sprawa :)
Nie chce być niemiła, i na pewno nie mam zamiaru robić ci przykrości... ale proszę Ci abyś choć troszkę uważała na składnie zdań.
Może jestem zbyt przewrażliwiona ale, musiałam przeczytać twoją wypowiedź kilka razy aby wszystko zrozumieć.
Tak na przyszłość... polecam kopki, przecinki i wielkie litery. :)
Pozdrawiam!
pozdrawiają hela i parys

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #7 dnia: 27.09.2011, 21:12:07 pm »
Jeśli wykopiesz darń, to pewno za 2-3 tygodnie Ci zwiędnie. Szczególnie pod żarówką Ale możesz nawet i taką sucha zostawić do wiosny i np. trochę suchych liści na nią rzucić.
I nie wstawiaj za dużo roślin - bo one i tak wszystko przekopią i powywalają i rośliny się zmarnują. Lepiej zrób nad terro jakieś półeczki i tam postaw rośliny dla ozdoby.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Binolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #8 dnia: 28.09.2011, 17:18:31 pm »
Ok poprawie się wszystko z braku czasu :) jak juz je dostanę zrobie zdjecia gotowegoi wtedy ocenicie czy cos dodać.

TomaszW

  • Gość
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #9 dnia: 28.09.2011, 19:21:01 pm »
I jeszcze jedna sprawa :)
Nie chce być niemiła, i na pewno nie mam zamiaru robić ci przykrości... ale proszę Ci abyś choć troszkę uważała na składnie zdań.
Może jestem zbyt przewrażliwiona ale, musiałam przeczytać twoją wypowiedź kilka razy aby wszystko zrozumieć.
Tak na przyszłość... polecam kopki, przecinki i wielkie litery. :)


Popieram, bo znowu jest to samo... ???

Offline Binolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #10 dnia: 02.10.2011, 20:17:49 pm »
Niestety akwarium nie będzie :( Okazało się, że nastapiła pomyłka nie z mojej winy przy zamawianiu i wiecie jakie mi akwarium zrobili? Jak to zobaczyłam to myslałam, ze wyjdę i stane obok... jak na rybki jakieś nawet zabardzo nie :( miało być 60 szerokości a zrobili mi 40!!!!!! Gdzie moje żółwiki nawet by się razem nie zmieściły do niego, a zawsze razem śpią :( Najgorsze jest to, że niegdzie nie da sie zamówić tego akwarium :( jeszcze jutro będe szukała.

Offline smarcin3

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #11 dnia: 02.10.2011, 21:10:34 pm »
Zrób sobie terrarium z płyty meblowej.
ja właśnie jestem w trakcie tworzenia takiego terra.na spodzie terrarium jest wykonana ze szkła (taka miska jak niskie akwarium wielkości całego terra tzn 120x60)
Właśnie też obawiałem sie wilgoci i tak sobie wymyśliłem.
Tak że podłoże będzie w tym niskim"akwarium" które będzie umieszczone w terrarium z płyty i przyklejone do niego.
Myślę ze się sprawdzi.
Na krótszych ścianach oczywiście wentylacja coś takiego:
http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=5&ved=0CE0QFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.belmeb.pl%2Fidm%2C9%2Cidprod%2C2760%2Ckat%2C%2Ckratka-wentylacyjna-aluminiowa.html&rct=j&q=kratka%20wentylacyjna%20meblowa%20aluminium&ei=ebaITrL8C4TF8QOV0_hP&usg=AFQjCNFz899tPgdQxURScbADkE3zuGOcZQ&cad=rja

Offline Binolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #12 dnia: 03.10.2011, 18:36:36 pm »
tez o tym myslałam ale nie da rady bo oni nie mają szyby tej na podłodze 60szerokiej :(

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #13 dnia: 07.10.2011, 13:17:37 pm »
Binolka to może zdecyduj się na inną firmę, która wykona ci terra, choć ja bym ci raczej odradziła, bo niedawno też zamawiałam i jestem rozczarowana.Najlepiej rozejrzyj się za jakimś stolarzem zrobi ci pod wymiar taki jaki będziesz chciała.
Pozdrawiam Beata :)

Offline smarcin3

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Teodora i Franka
« Odpowiedź #14 dnia: 07.10.2011, 16:54:27 pm »
Nie rozumiem, mają problem z wycięciem szyby szerokości 60 cm?
Ja jestem właśnie na etapie wstawiania tych szyb u szklarza.