Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 08:33:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?  (Przeczytany 3750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tian_shan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« dnia: 29.10.2013, 19:58:46 pm »
Szukam właśnie w Internecie ziemi bez nawozów. Znalazłam ziemię organiczną Bio Bizz Light. W opisie jest podane, że jest to mieszanka torfu, nawozu dżdżownic torfowych i perlitu, lekko kwaśny odczyn Ph (około 6), posiada certyfikat eko. Jak myślicie, może być do terra? Byłam wcześniej w Leroy Merlin, ale nie znalazłam niczego na czym byłoby napisane, że ziemia nie ma nowozu. Jeśli korzystacie z tych ogrodowych dostępnych w LM, to którą wybrać?

Kilka tygodni temu przywiozłam wór ziemi wykopanej z lasu. Była dość jasna, więc pewnie ze sporą domieszka piasku. Wymieszałam to z wędkarską gliną rozproszoną i wsadziłam do terra w miejscu kryjówki. Nie spodobało się zółwicy. Nie wiem, może o zapach chodzi? W każdym razie zółwica śpi na tej ziemi, ale się nie zakopuje i nie wchodzi do końca do kryjówki, tylko trochę, żeby mieć schronienie. Poza tym ziemi nie starczyło na większą część terra. Chcę więc dokupić/ skombinować więcej ziemi, przykryć nią obecną warstwę i wypełnić jeszcze część terrarium.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.10.2013, 08:13:38 am »
Jeżeli jest w niej perlit to jak bym odpuścił.  ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #2 dnia: 30.10.2013, 08:34:11 am »
Nie ukrywam, że najlepsza ziemia dla żółwia to taka,, ukopana" ale jeśli nie masz takiej możliwości to kup taką najtańszą w biedronce. Wielki wór kosztuje około 3 zł. Swego czasu Ankan mi polecala :-) pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #3 dnia: 30.10.2013, 08:57:56 am »
Ja kupuję ziemie w Lidlu - na niej też jest napisane, że zawiera nawozy i mikoelementy - ale taki napis znajdziesz na każdej ziemi ze sklepu.
Kupowałam też ziemię uniwersalną i torf w Realu.
Ale możesz i gdzie indziej kupić - po prostu wybieraj najtańsze produkty.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #4 dnia: 30.10.2013, 12:56:46 pm »
Sezon na ziemie w marketach się skończył, można poszukać jedynie w sklepach ogrodniczych. A jak nie to łopata i machać na świeżym powietrzu;)

Offline tian_shan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #5 dnia: 30.10.2013, 19:55:48 pm »
Sezon na ziemie w marketach się skończył, można poszukać jedynie w sklepach ogrodniczych. A jak nie to łopata i machać na świeżym powietrzu;)
Jak pisałam, kilka tygodni temu już wykopałam spory worek. Za mały jednak na moje terra. Doniesienie go do samochodu i wtachanie po schodach do mojego mieszkania - jako że delikatna ze mnie niewiasta - skończyło się słabością ogólną i zakwasami. Więc teraz szukam marketu, który mi to dostarczy pod drzwi. Chyba że chcesz pomachać łopatą za mnie  ;) Moja żółwica będzie wdzięczna  :P

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #6 dnia: 03.11.2013, 23:11:17 pm »
Kilka tygodni temu przywiozłam wór ziemi wykopanej z lasu. Była dość jasna, więc pewnie ze sporą domieszka piasku. Wymieszałam to z wędkarską gliną rozproszoną i wsadziłam do terra w miejscu kryjówki. Nie spodobało się zółwicy.

Glina rozproszona to praktycznie też sam piach, więc może w tym rzecz? Jak już mieszać, to z gliną wiążącą.
Nie znajdziesz chyba kupnej ziemi bez jakichkolwiek nawozów.. kup najtańszą uniwersalną, wysiej trawkę to dopomoże wyciągnąć minerały, i będzie OK.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #7 dnia: 04.11.2013, 10:16:13 am »
A czemu aż tak bac się nawozów w ziemi? Żółw jej przecież nie zjada. To juz bardziej bałbym się sadzić trawy, która to co ziemia miała w sobie wciągnie w rośline, którą żółw zje...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #8 dnia: 04.11.2013, 14:18:35 pm »
Stepka trzeba by porządnie przegłodzić, żeby się za trawę zabrał, tak że bez obaw.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline tian_shan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #9 dnia: 22.11.2013, 09:49:07 am »
w takim razie kupię zwykłą ziemię uniwersalną. Mam wątpliwości, bo zdaje się że tutaj na forum czytałam o wywalaniu nawożonej ziemi z terra. A zakopując się w niej, czy chociażby ciągle na niej przebywając i wdychając, żółw się na podtruje?

Żółwica, od czasu mojego pierwszego wpisu, przekonała się do mieszanki ziemi i gliny, która ma w domku. Śpi tam normalnie, chociaż się nie zakopuje. Jeśli chodzi o nawilżanie był to kiepski pomysł. Spryskuję codziennie i ziemia jest wilgotna przez 2-3 h a potem wysycha i przypomina suchą skorupę. Spryskałam wieczorem i rano pomacałam, tam gdzie śpi żółw i jest już lekko wilgotna tylko. Wystarczy tyle?

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #10 dnia: 22.11.2013, 22:08:24 pm »
A jak grubo masz tą ziemię? ::)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: BioBizz Light - używał ktoś z was tej ziemi?
« Odpowiedź #11 dnia: 23.11.2013, 01:17:40 am »
Miałam ten sam problem w szklanym terrarium gdzie ziemia wysłuchała w tempie ekspresowym. Może powinnaa ziemię podlewać. Spryskiwanie na długo nie pomoże.