Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 01:18:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Gdzie kupić rukolę i cykorię?  (Przeczytany 21107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #15 dnia: 16.02.2010, 19:41:42 pm »
To zobaczcie jest nawet podana ilość nawozów wymaganych:

http://www.plantico.pl/index.php?Itemid=97&id=21&option=com_content&task=view#cykoria_lisciowa

Wartości odżywcze:

http://andrzejsalata.com/index.php?option=com_content&view=article&id=56:cykoria-do-pdzenia&catid=7:inne&Itemid=9

Ten jarmuż to mi się podoba, tzn. wartości odżywcze. Żeby tak jeszcze bez nawozów.Zaliczany do kapustnych,ale nie powoduje wzdęć.

To nasze produkty, u nas też hodowane i są w sklepach.
Alicja

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #16 dnia: 16.02.2010, 19:42:46 pm »
aaaaa, jak czytam wypowiedz Ann-Darii to cos mi sie przypomnialo! Jak bylam mala to mama hodowala jakas roslinke w...lazience...pod wanna :D i dawala to jesc Pazurkowi. Moze to byla ta cykoria ;D? To nasionka mozna w sklepie ogrodniczym kupic albo sadzoniki? Ja bym to chetnie hodowala

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #17 dnia: 16.02.2010, 20:04:04 pm »
http://www.plantico.pl/sklep/advanced_search_result.php?keywords=cykoria&osCsid=093f6d93d5029d89d84c37a5de9bac2b

Anuszka jest sklep tam nawet internetowy i cena nasion.Ale po co będziesz to hodowała.Zanim urośnie będzie wiosna i mniszki trzeba zbierać,koniczynkę,listeczki malin,jeżyn.Pełno tego będzie. :) A potem już sama zasuszysz. A jak Pazurek będzie zdrowy,to może będziesz Go zimować.
Alicja

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #18 dnia: 16.02.2010, 20:27:58 pm »
Hmmm, masz racje:) Chociaz fajnie byloby miec w domu jakas roslinke "pod reka", bez wychodzenia do marketu. Ja na razie jestem zachwycona tym, ze moj Maly je! Tak krecil noskiem na suszki, z ogorka musialam zrezygnowac i nie bardzo wiedzialam co moge mu dac w zamian. A na mysl o bazylii az mi sie skora jezyla, myslalam, ze ma zbyt intensywny zapach i Pazurek jej nie tknie. A tu prosze, jaka niespodzianka:)

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #19 dnia: 16.02.2010, 20:57:58 pm »
Fajnie ,że bazylię je.   :)
Alicja

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #20 dnia: 16.02.2010, 23:40:11 pm »
Zamów na allegro trzykrotki-sadzonki - to szybko rośnie i świetnie się nadaje na "paszę". Popatrz po znajomych, czy ktoś nie ma zielistki na wydanie - też się nadaje.
Dobrym patentem są też żyworódki - kalanchoe pinnata.
Te rośliny wiele nie wymagają, a dość szybko rosną.
Nadają się też np. opuncja, aloes, agawa, schlumbergera, crassula, eszeweria - ale rosną wolniej.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #21 dnia: 17.02.2010, 08:43:49 am »
Bogu niech beda dzieki za google :D Mysle sobie "a coz to za zielistki?". Patrze na zdjecia, a ja tego cuda mam mase w domu :D Kiedys nawet wstawilam Pazurkowi doniczke z ta roslina do starego terra dla ozdoby, zeby cos zielonego mial a on mi zaczal to podskubywac. Wystraszylam sie, ze mu to zaszkodzi i wyjelam z terra. A okazuje sie, ze moge dawac:) Dzieki za namiary na inne zileska, na pewno cos z tych proponowanych wybiore, bo mysle, ze warto cos miec w domu pod reka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #22 dnia: 17.02.2010, 09:29:25 am »
Ja, tak gdzieś ze 20 lat temu hodowałam cykorię, ale uprawę cykorii zaczyna się wiosną, a kończy w zimie.

A ponieważ mam zamiłowanie do roślin, to, także z powodu żółwi, uprawiam dla nich całoroczne sukulenty typu out door i kilka innych, także ulubionych przez żółwie,  roślin bardzo wczesnowiosennych, także typu out door.

Wkładam makaronizmy po angielsku, ale chodzi o rośliny zimotrwałe. :)

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #23 dnia: 17.02.2010, 18:38:56 pm »
Cykoria nie koniecznie musi być hodowana w ciemności. Tak jak szparagi - są białe i zielone (mniam). Ale faktycznie w domu marnie rośnie, w ogrodzie db.

Ankan - moja ciocia wyszła za holendra. Jak przyjeżdżał do Polski na początku, to prawie wszystko przywoził ze sobą (warzywa, kiełbasę itd). Ciotka nie mogła mu przetłumaczyć, że nasze jedzenie też jadalne :) A teraz przyjeżdża do Polski i kupuje na zapas i wiezie to z powrotem do Holandii, bo nasze jedzenie "ma smak" :) Szczególnie chodzi o warzywa, ale także mięsa. Za to sery mają zaje....

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Gdzie kupić rukolę i cykorię?
« Odpowiedź #24 dnia: 17.02.2010, 19:23:27 pm »
Moja kuzynka robi podobnie..:) Cały samochód jest załadowany polskimi produktami...:)
A sery holenderskie to faktycznie full-wypas... :D Uwielbiam je... ;D Choć nie wszyscy są ich amatorami...kiedyś moi rodzice wywalili pleśniaki które im przywiozłam...stwierdzili, że się zepsuły, bo strasznie śmierdzą...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ