Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 11:56:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Minimalna termperatura na zewnątrz [wydzielony]  (Przeczytany 3781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Minimalna termperatura na zewnątrz [wydzielony]
« dnia: 16.03.2009, 13:14:02 pm »
Żółwinka w lato często bywała na słońcu ale tylko w dzień, na noc zawsze ją zabierałam, może nie potrzebnie. Jaka powinna być temp. na dworku żeby ją zostawić na calą dobę?

Właściwie żółwie mogą przebywać na dworze cały sezon (od wiosny do jesieni) ale aby mogło to być w praktyce realne w naszych warunkach klimatycznych należy zbudować cieplarnię. Jest to specjalna dobrze izolowana budka z przeszklonym dachem, który umożliwia komulowanie się ciepła wewnątrz (efekt szklarni), ew. dodatkowo dogrzewana z boku lub od góry kablem grzewczym.

Jeszcze lepszym ale trudnym do realizacji rozwiązaniem jest zrobienie cieplarni z fragmentu pomieszczenia w piwnicy domku i zostawienie otworu aby żółwie mogły bezpośrednio wchodzić na wybieg i wychodzić do wewnątrz.

W pozostałych wypadkach temperatura musi być w granicach 20 st. przy gruncie. 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Minimalna termperatura na zewnątrz [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2009, 19:35:23 pm »
Beata, a nie lepiej by taką cieplarnię, albo przynajmniej jej dach zrobić z pleksy? Czytałam, że ona przepuszcza UVB, a szkło nie.
Ja tak zaczęłam kombinować po kątem mojego żółwia, żeby mu zrobić balkonowy wybieg przekryty pleksą z dodatkową żarówką grzewczą, bo dla niego 20 stop. w dzień to za mało. Tyle to może mieć minimalnie w nocy. A wiadomo jak wygląda polskie lato...jak dobrze pójdzie to takich dni z temp. ok. 30 stopni się z miesiąc w sumie uzbiera.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Minimalna termperatura na zewnątrz [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2009, 20:47:30 pm »
Tak tak, pleksa nawet lepsza. Chodziło mo ogólnie bardziej o coś co przepuszcza światło i zatrzymuje ciepło.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU