Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 08.05.2024, 05:29:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rotunda  (Przeczytany 74511 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #180 dnia: 19.09.2012, 19:56:37 pm »
 :o widac....z kazdym postem popierasz :laugh: i bardzo dobrze ;) mi ostatnio podoba sie coraz bardziej jej postawa :)
 

Dodano 19.09.2012, 19:57:47 pm
olivka nie przejmuj sie Tomek zawsze wszystko na odwrot :laugh:
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #181 dnia: 20.09.2012, 14:44:50 pm »
Estetyka, bezpieczeństwo- to można by było poprawić, tomason.   :)

Oj, uważaj oliwkaa 660, bo on Ci zaraz przyzna minusa!  ::) ;)

wiesz co Tomasz znowu prowokujesz kłótnie, nie podoba ci się to się nie odzywaj, gdyż jest to tylko twoje narzekanie a nie merytoryczna dyskusja - dorośnij człowieku!. Więcej na twoje narzekanie odpowiadać nie będę.

Piękny wybieg.

 ???
Chyba nie widziałeś innych, naprawdę pięknych wybiegów i dlatego tak piszesz! ::)

dzięki XVXV, oczywiście masz racje :D, a ty tomasz, jak takiś cwany to pokaż swój wybieg albo prześlij link do takich wybiegów, chętnie podpatrzę

Wybieg jest jaki jest, żółwiom się podoba, żółwie mają dużo możliwości, o kwiatkach póki co nie może być mowy, gdyż większa jego część zaczęła powstawać w trakcie lata, a kto jest chociaż trochę obeznany z uprawą roślin, wie że te sadzi się w odpowiedniej porze roku, a nie jak się podoba,

Na wybiegu nie ma żadnych części kamiennych / betonowych na które żółw mógłby zeskoczyć/spaść, (co więcej ostatnio nawet się zdziwiłem jak żółw zamiast zejść po pochylni wolał zeskoczyć) a jeżeli są to są przysypane ziemią

wybieg nadal będzie ulepszany pod kątem funkcjonalności, jest to proces ciągły
« Ostatnia zmiana: 20.09.2012, 14:52:42 pm wysłana przez tomason »

TomaszW

  • Gość
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #182 dnia: 20.09.2012, 14:58:15 pm »
wiesz co Tomasz znowu prowokujesz kłótnie, nie podoba ci się to się nie odzywaj, gdyż jest to tylko twoje narzekanie a nie merytoryczna dyskusja - dorośnij człowieku!. Więcej na twoje narzekanie odpowiadać nie będę.

To było skierowane do oliwki 660, a nie do Ciebie, wiec nie wiem, w czym problem. ;) :)

a ty tomasz, jak takiś cwany to pokaż swój wybieg albo prześlij link do takich wybiegów, chętnie podpatrzę

Nie jestem cwany!Wielokrotnie wstawiałem już zdjęcia moich wybiegów.Wystarczy poszukać. ;)  :)

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #183 dnia: 20.09.2012, 15:22:55 pm »
ciekawe o kim mówiłeś...

co do twoich wybiegów, cóż kawałek drewnianego pudła wielkości 1m x 1m, może trochę więcej, przykrytego czymś dla niepoznaki, nie mówiąc już o braku kwiatków lub jakiś innych atrakcji w tym "wiezieniu"
bardzo mało roboty, małe zainteresowanie żółwiem, nic szczególnego. Takie coś każde dziecko jest w stanie zrobić, myślę, że każdy szanujący się hodowca żółwi włożył by więcej pracy w budowę wybiegu, a nie zwykłego więzienia.


Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #184 dnia: 20.09.2012, 16:09:15 pm »
A tak sobie właśnie myślałam że wkońcu uspokoiło się na forum no i powtórka z rozrywki. Wybiegów Tomasza nie nazwałabym więzieniem. Liczy się to, że gady mają dostęp do słońca, a wymiary zależą też od innych rzeczy, nie tylko od chęci. Brak kwiatków? A ja na zdjęciach widzę jakieś roślinki, ale może to wina mojego lekarza. Najważniejsze że wybiegi są, urządzenie ich to już inna sprawa.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #185 dnia: 20.09.2012, 16:30:57 pm »
znowu wojna?? :o :laugh:
jak dla mnie to wybieg jest ok.duzy,przestronny.maja gdzie pobiegac,polapac sloneczko i to w sumie jest najwarzniejsze ;) napewno po dodaniu na nastepny rok kilku roslinek dla urozmaicenia bedzie bardzo ciekawie to wygladac :)
Tomka wybieg tez na "WIEZIENIE"nie wyglada :) spelnia takie same funkcje jak i twoj.
wiec nie klocmy sie o kwiatki ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #186 dnia: 20.09.2012, 22:01:13 pm »
wymiary 1.1 metr nie powalają, także Tomaszu jeżeli sam nie masz zbyt wiele do zaoferowania to nie krytykuj innych,
zwłaszcza że walory estetyczne o których mówisz urosną ... na wiosnę, chyba że nie wiesz że w lecie kwiatków się nie sadzi.

TomaszW

  • Gość
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #187 dnia: 20.09.2012, 22:10:41 pm »
Przestań z tymi wymiarami metr x metr!!!!! >:(
Nie wiesz jak jest w rzeczywistości to nie wypisuj tu takich rzeczy!!!! >:(

Już wystarczająco mnie obraziłeś swoimi dzisiejszymi opiniami na temat moich wybiegów - "więzień" i tym, że jak mało jestem zainteresowany żółwiami.

Jak tak można?! >:(

Robisz to zresztą złośliwie, bo wyraziłem moje zdanie na temat Twojego wybiegu.Wrzucasz na forum zdjęcia, wiec licz się z krytyką. 

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #188 dnia: 20.09.2012, 22:13:29 pm »
Na zgodę proponuję żebyście na wiosnę obsadzili sobie wybiegi kwiatami typowymi dla stepu ;)

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #189 dnia: 20.09.2012, 23:23:05 pm »
Tomason, twój wybieg jest całkiem ok. Szczerze to myślałem o czymś podobnym na przyszły rok u siebie, bo mój mimo iż powiekszany wydaje mi się trochę monotonny. Pod względem funkcjonalnosci z pewnością Twój wybieg bryluje. jeśli chodzi o estetykę.... cóż jesteśmy tylko facetami:p, ale też nie jest z nią tak źle jak niektórzy sugerują. Jeśli kiedyś będę dysponował własnym ogrodem (a nie rodziców) robie sobie wybieg marzeń, dorównujący tym wzorcowych prezentowanym na niektórych zagranicznych stronach. Poki co wszystko na miarę możliwości...

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #190 dnia: 21.09.2012, 13:32:15 pm »
Krzychu Ś,
jeżeli chcesz korzystać z moich pomysłów proszę bardzo, sam też z chęcią skorzystam z pomysłów innych użytkowników
co do estetyki, w lecie kwiatków się nie przesadza stąd takie a nie inne możliwości "upiększenia"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

co do lamentów pewnego użytkownika, "obóz pracy" o wymiarach 1x1 to nie warunki dla żółwia - już w więzieniu osadzeni mają lepsze warunki

PS.
- chcecie wiedzieć co się działo na priv?
- mogę powiedzieć: całkowicie zignorowałem tego pana od obozów pracy dla żółwi, pranie brudów na forum jakoś nie leży mi na sercu.

TomaszW

  • Gość
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #191 dnia: 21.09.2012, 14:33:03 pm »
co do lamentów pewnego użytkownika, "obóz pracy" o wymiarach 1x1 to nie warunki dla żółwia - już w więzieniu osadzeni mają lepsze warunki
PS.
- chcecie wiedzieć co się działo na priv?
- mogę powiedzieć: całkowicie zignorowałem tego pana od obozów pracy dla żółwi, pranie brudów na forum jakoś nie leży mi na sercu.

Jako podsumowanie i zakończenie tego potoku obelg pod moim adresem, dodam tylko, że na priv nic się nie działo, bo nie doszło do wymiany ani jednej wiadomości.Co mnie zresztą cieszy.

Użycie porównania "obóz pracy" jest nie na miejscu, bardzo niesmaczne, a wręcz skandaliczne.Wszyscy wiemy z historii, co działo się w takich właśnie obozach.Nikt z kraju, w którym były takie obozy nie powinien używać takich porównań.Jeśli ktoś nie wie, co mam na myśli to proponuję odwiedzić Auschwitz. :(
« Ostatnia zmiana: 21.09.2012, 14:41:18 pm wysłana przez TomaszW »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #192 dnia: 21.09.2012, 14:59:36 pm »
Tomason - co się tak uwziąłeś na Tomasza. Są i mniejsze wybiegi na forum. Nie każdy ma kilka hektarów gruntu i możliwość budowy wybiegu na dużej przestrzeni. Jeśli wszystkie te, które mają 1x1 m i mniej uważasz za więzienia to naprawdę zaraz większa liczba forumowiczów może się poczuć urażona. A chyba nie taki cel istnienia tego forum żeby się nawzajem obrażać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #193 dnia: 21.09.2012, 15:46:09 pm »
ankan, chodzi o to że bezpodstawnie krytykuje innych, kiedy sam żółwiom stwarza kiepskie warunki, przykład: jego wybieg, a wygląda na to że jest więcej miejsca w orgodzie ..., zresztą co mnie to
ankan, co się tak tomasz uwziął na mnie??? przecież wyraźnie dałem mu do zrozumienia, żeby więcej pod moim adresem niczego nie pisał,
ankan, powiedz mi, co mam na to poradzić, że tomaszw nie rozumie jak się do niego normalnie mówi tylko trzeba się do niego zwracać w sposób nie dyplomatyczny

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Rotunda
« Odpowiedź #194 dnia: 21.09.2012, 16:10:34 pm »
Napisałam Ci na PW - krytyka konstruktywna. Wykaż błędy - i jak je poprawić można. Ale bez epitetów.
W ten sposób się czegoś od siebie możemy nawzajem nauczyć a nie bawić w słowne przepychanki.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ