Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:01:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty  (Przeczytany 10168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« dnia: 25.03.2010, 09:54:01 am »
Nie mam już żadnych wątpliwości co do tego, że wiosna zawitała na dobre. Rośliny ruszyły spod ziemi, Słońce jest coraz wyżej, żółw wybudzony, aktywny i głodny jak co najmniej stado żółwi - oficjalnie jutro rozpoczynam "wybiegowanie" go.
Dziś wyjeżdżam i go zabieram aby mu to umożliwić. W związku z moim wyjazdem nie będzie mnie jakiś czas na forum.

A jak Wasze żółwie? Kiedy rozpoczynają? :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #1 dnia: 25.03.2010, 10:46:49 am »
Ja juz od jakiegos czasu buduje nowy wybieg, mury juz sa , z jednej strony wylane zaprawa , z drugiej wkopane gleboko w ziemie, wszystko pod nadzorem Garnka taty ktoremu jestem bardzo wdzieczna za pomoc, jutro musze przekopac caly trawnik , kupic drewno na wewnetrzne sciany ktore peda oddzielaly gatunki, no i zasiac jedzenie ktore wczoraj zamowilam, czesc juz rosnie w szklarni, Garnek zajmie sie siatka . Jak narazie pada za oknem wiec zowie nie maja wyjscia mosza siedziec w domu ale juz nie bawem (miejmy nadzieje) beda mogly kozystac z nowych wybiegow. Oczywiscie na pierwszy front pujda testudziaki bo dla afrykanow moze byc jeszcze troszke za zimno ale zobaczymy jaka pogode nam ten rok przyniesie.
Fotki zapodam ( po kolei) jak skoncze  ;)....

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #2 dnia: 25.03.2010, 11:39:02 am »
Moje, jak wiesz  :), rozpoczęły już całodobowe plażowanie 3 tygodnie temu. Smażą się wprost w godzinach południowych, a i mi się trochę chce przy nich poleżeć, tylko że ja mam coś ostatnio alergię na słońce i plażuję krócej. :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #3 dnia: 25.03.2010, 16:00:30 pm »
o to zapodawaj Malwa prędko, bo ja sama będę się zabierała za nowy wybieg ogrodowy w przyszłym miesiącu, mam nadzieję, to może znajdę jakieś pomysły u Ciebie ;)

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #4 dnia: 25.03.2010, 18:02:59 pm »
Jeszcze troszkę, na początku wybieg, a u nas jeszcze troszeczkę zimno więc nie chce żeby przemarzły bo rano jest 3 stopnie a popołudniu ok 15
pozdrawiają hela i parys

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #5 dnia: 25.03.2010, 18:16:42 pm »
Ja palnuje jutro wyrzycić moje gadzinki na wybieg, bo już same się o to proszą. Frodo jest taki ruchliwy, że terrarium roznosi.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #6 dnia: 25.03.2010, 18:37:59 pm »
o to zapodawaj Malwa prędko, bo ja sama będę się zabierała za nowy wybieg ogrodowy w przyszłym miesiącu, mam nadzieję, to może znajdę jakieś pomysły u Ciebie ;)
Nie , nie chce rozwalac forum , mysle ze za jakies 3 tygodnie powinno byc skaczone , dla testudziakow oczywiscie, bo dla afrykanow jeszcze nawet nie zaczete  :( ale wszystko powolutku , tym razem nie robie wybiegow z ilu pustakow/cegiel mi wystarczy, tylko zamawiam , mierze, rozmyslam jak to ma wszystko powstac. Najgorszym wydatkiem ciagle jest ta glupia siadka , ale jesli nie chce kolejnego lata spedzic w ogrodku i tylko ogrodku mosze ja kupic.
A... dodam tylko ze przybyl mi jeden dosc spory maluch , ktory moze juz jutro spedzi swoj pierwszy dzien w szklarni bo na dworze moglo by byc jeszcze dla niego za zimno...

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #7 dnia: 25.03.2010, 18:44:40 pm »
a, więc jestem skazana na własną inwencję... :-[ ale szczerze mówiąc to nawet mam już pewien ambitny projekt w głowie, więc nie powinnam mieć większych problemów z wykonaniem ;)
 

Dodano 25.03.2010, 18:45:26 pm
a cóż to za spory maluch?!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #8 dnia: 25.03.2010, 19:17:32 pm »
A taki tam 30cm. lampariuch  ::)
Tez wstawie fotki , ale to moze jutro bo jeszcze tero nie jest skaczone i mam problem z kompem znowu zasieg siada....

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #9 dnia: 25.03.2010, 19:44:24 pm »
ooooo malwa to spory czekamy wszyscy na fotki, szczęściarz  z  niego ze do ciebie trafil  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #10 dnia: 25.03.2010, 20:14:39 pm »
Malwa - bardzo jestem ciekawa Twoich wybiegów..:) Zawsze są tak fajnie urządzone...:)

Masz nowego lamparcika?....30 cm to całkiem z niego wyrośnięte "maleństwo".... ;D
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #11 dnia: 25.03.2010, 20:59:24 pm »
o no to super ja wystawię jakoś w przyszłym tygodniu i jeszcze trochę będzie w starym wybiegu ale oby do świąt i nowy wybieg będzie szykowany
Pozdrawiam Jakub

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #12 dnia: 25.03.2010, 21:14:49 pm »
No... tylko kurcze dopiero jutro postaram sie mu wszystko uzadzic bo trafil do mnie dosc niespodziewanie, wiec nawet nie mialam czasu sie przygotowac, wiec dzisiaj jeszcze siedzi w kartonie  :( , ale jutro trzeba bedzie z rana wziasc sie do roboty. Nie moge go wstawic razem z reszta bo jest poprostu za duzy , przynajmniej tak mi sie wydaje , klocek z niego wiec moglby pokaleczyc reszte jak by sie po nich z dwa razy przeszedl , ale zobaczymy, moze ma dobry i spokojny temperment.
Jak jechalam po niego to powiem szczerze ze myslalam ze bedzie mniejszy ale na miejscu milo sie rozczarowalam, nazwalismy go Kraker , jeszcze do mnie nie doszlo ze jestem jego nowa wlascicielka , szczegulnie ze nie planowalam zakupu nowego zolwia , ale ten naprawde potrzebowal nowego domu bo wlasciciel oswiadczyl ze dopiero po zakupie zobaczyl jak pochopnie podjal ta decyzje i ze nie jest w stanie po 6 miesiacach dluzej sie nim opiekowac  .
 

Dodano 25.03.2010, 21:29:13 pm
Zdiecie nie jest najlepsze , ale jak narazie jedyne jakie udalo mi sie dzisiaj zrobic...

« Ostatnia zmiana: 25.03.2010, 21:29:14 pm wysłana przez malwa »

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #13 dnia: 25.03.2010, 21:41:37 pm »
łał ale z niego byczek
Pozdrawiam Jakub

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Sezon wybiegowy 2010 rozpoczęty
« Odpowiedź #14 dnia: 25.03.2010, 21:43:08 pm »
O kurczę malwa, rewelacja!!! gratuluję "maluszka", żółwiunio jest super, tylko chyba terrarium to musisz na 3 metry zrobić ;) też myślę że to zbyt ryzykowne żeby go wkładać z innymi
wiesz w jakim jest wieku i ile waży? i zy to samiec czy samica?
Stefanka