Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:07:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Siatka  (Przeczytany 3158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Siatka
« dnia: 23.03.2011, 20:26:37 pm »
Witam! Szykuję się z wielkim zapałem do sporządzenia moim żółwikom wybiegu, żeby sobie biegały po nim ile wlezie przez całe lato.  ;D Czytałem, że powinno się wybieg od góry ogrodzić siatką dla zabezpieczenia przed drapieżnikami latającymi. Widziałem jednak, że wielu z Was ma duże wybiegi odkryte od góry. Czy ta siatka jest konieczna? Czy ogrodzenie należy wkopać? Oczywiście zamierzam pozostawiać żółwie na cały dzień bez opieki, bo na siedzenie dwunastu godzin przy dwóch skorupach nie mam czasu, jednocześnie chcę im zapewnić kąpiele słoneczne.
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Siatka
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2011, 21:38:02 pm »
Ogrodzenie należy wkopać, żeby żółw przypadkiem podkopu nie zdobił i nie przedostał się na wolność. A siatka z góry nie jest niezbędna ale wskazana ze względu na drapieżniki, ale również zapewni tobie komfort psychiczny, bo mniej będziesz zamartwiać się o gadzinki :)

TomaszW

  • Gość
Odp: Siatka
« Odpowiedź #2 dnia: 23.03.2011, 21:46:12 pm »
Moje wybiegi są zabezpieczone od góry siatką.Zastosowałem siatkę metalową.Dzięki temu nie martwię się, że jakiś zwierz dostanie się do moich żółwi.To dość solidna konstrukcja.Dodatkowo mam tam zainstalowaną kłódkę, aby dzieciaki nie grzebały mi tam i dorośli też.Żółwie korzystają z tego wybiegu dzień i noc, a ja nie biegam tam co pół godziny, aby sprawdzić, czy wszystko jest ok.Polecam:)

Offline only4fun

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 1
Odp: Siatka
« Odpowiedź #3 dnia: 23.03.2011, 22:19:26 pm »
Ja mam odkryte od co najmniej 13 lat i nigdy nic go nie zaatakowało. Terrarium wkop najlepiej na jakieś 20cm (nie mniej) i przy samym końcu kołków/desek obłóż kamieniami (tak na wszelki wypadek gdyby się dokopał). Wiem co mówię, bo kiedy miałem lichy wybieg żółw potrafił uciec. Na szczęście zawsze się odnajdywał. Moje wybiegi były zawsze dość duże, a w tym roku planuję obecny dodatkowo powiększyć i tego typu ochrona przeszkadzałaby mi w ewentualnych pracach/modyfikacjach oraz ogólnym dostępie do żółwia.
Z drugiej strony siatka zapewni Ci komfort psychiczny i będziesz pewny, że nic mu się nie stanie (ja nie raz potrafiłem w nocy się przebudzić i lecieć na działkę sprawdzić czy aby na pewno nadal jest na wybiegu :p).
« Ostatnia zmiana: 23.03.2011, 22:25:37 pm wysłana przez only4fun »
Impossible is nothing

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Siatka
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2011, 21:13:44 pm »
Ja bym jednak zaufał siatce. Sąsiad ma za płotem koci raj, słyszałem, że kotom żółwie dobrze wchodzą do pysków. A sam wybieg chcę zbudować z kraty. Oczywiście od dołu obstawię go jakimiś deskami, żeby żółw tej kraty nie forsował. Droga jest ta siatka metalowa? A, tak przy okazji, mam samca i samicę, nie wpuszczać ich lepiej razem?
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Siatka
« Odpowiedź #5 dnia: 24.03.2011, 22:29:45 pm »
Lepiej ich rozdzielić żeby samiec samicy nie męczył.