Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 15:48:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy ptaki mogą być zagrożeniem dla żółwia?  (Przeczytany 3737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Czy ptaki mogą być zagrożeniem dla żółwia?
« dnia: 06.06.2010, 21:25:13 pm »
witam
mam pytanie czy jest to możliwe zeby latające ptaki a dokładniej sroka zaatakowała żółwia na wybiegu na balkonie??? kurcze troche sie przeraziłam ostatnio bo wychodze na balkon patrze a sroka duża siedziała na terrarium i patrzyła sie na żółwika a on na nią zdążyłam ja przegonić ale jak by mnie nie było ??? aha zółwik jest mały grecki 10 cm pozdrawiam

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Czy ptaki mogą być zagrożeniem dla żółwia?
« Odpowiedź #1 dnia: 06.06.2010, 22:06:40 pm »
Podejrzewam że tak ... Nie wiem czy zrobiła by mu krzywdę ale na pewno patrzyła by go dziubać... Sroka to ciekawski ptak i interesuje się wszystkim... Radził bym zrobić na górze siatkę dla bezpieczeństwa żółwia bo jak raz przyleciała to na pewno przyleci drugi raz  >:D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czy ptaki mogą być zagrożeniem dla żółwia?
« Odpowiedź #2 dnia: 07.06.2010, 18:02:39 pm »
Tak, ptaki to zagrożenie dla żółwia, dlatego wybieg (czy ogrodowy czy balkonowy) należy zagrodzić od gory siatką.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Czy ptaki mogą być zagrożeniem dla żółwia?
« Odpowiedź #3 dnia: 08.06.2010, 21:12:58 pm »
Dla małych żółwików może być to zagrożenie. Możliwe że zaglądała tylko z ciekawości, ale lepiej zapobiec ewentualnemu nieszczęściu niż później biadolić. Podejrzewam że sroki zabiły mi dwa lata temu pisklęta gołębi na balkonie. Nie było mnie wtedy w domu ale żadna inna opcja nie wchodzi w grę, nie mógł być to kot ani pies, bo balkon był za wysoko i za daleko od innych okien i balkonów. Siatka będzie najlepszym rozwiązaniem.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU