Żółwie lądowe > Wybieg

Żółwiolandia III

<< < (4/13) > >>

malwa:
Po lewej to zolwie marocanskie (tak przynajmniej ustalilismy na SH.W) a ten po prawej to obrzezony, mala Megi dosc sporo juz urosla....

anna-daria:
super, jestem pełna podziwu jak fajnie to wszystko zorganizowałaś i ile pracy w to włożyłaś. Naprawdę, zazdroszczę twoim żółwikom ;)

żółw-czesiek:
nie no masakra jakaś  :o , faantastycznie, tylko brać przykład. zajebiaszczo to wszystko wyglada.

--- Cytat: neolamprologus w 23.08.2010, 21:08:53 pm ---i tak powinno wyglądać w naszych ogrodach zoologicznych
ŚLICZNIE jestem pod wrażeniem 

--- Koniec cytatu ---
to może zorganizujmy się i pomóżmy gospodarzom ZOO w opiece nad żółwiami? od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taka myśl co by się bardziej zainteresować losem żółwi w ZOO. samemu to będzie ciężko bo człowieka oleją. a i organizacyjnie w kilka osób było by łatwiej. np na śląsku jest kilka osób z tego forum, które może jak by się zorganizowały to raz na kilka dni można chociażby zielska zawieść żółwiom. w Chorzowie zrobili wybieg dla sulkatek. kilkadziesiąt metrów trawnika ogrodzonych drewnianymi palikami na środku domek zamykany na noc. pomysł fajny ale brakuje tam kamieni korzeni, roślinek generalnie strasznie łyso.  pomysłów było by więcej takiej współpracy. tylko co na to gospodarze ZOO ? przy kilku ogrodach zoologicznych takie grupki wsparcia może udało by się zebrać. co o tym myślicie?

malwa:
Pare zdiec z dzisiejszego dnia....

Gallad:
Może mój mały opis ;)

Zdjęcie nr 1 przedstawia próbę podtrzymania gatunku(wygląda na to, że z samca świetny kochanek, bo samica ewidentnie odprężona ;D ) Bardzo prorodzinnie :)
Zdjęcie nr 2 pokazuje nam odpoczynek po trudzie jakim jest zaspokojenie kobiety oraz swojego męskiego libido ;)
Zdjęcie nr 3 ukazuje nam złożoność kontaktów między gatunkowych i uświadamia nam, że w przyjaźni i braterstwie nie ważny jest kolor skorupy (zwierzęta przejawiają większą tolerancję niż człowiek, który bywa rasistą)
Zdjęcie nr 4 jest po prostu dowodem na istnienie pragnienia przynależności do grupy wśród zwierząt. Do grupy gdzie czują się dobrze i bezpiecznie i gdzie czas upływa najlepiej, gdyż spędza się go z najbliższymi^^
Zdjęcie nr 5 pokazuje nam kadr z filmu Prison Break, w którym to przypadkowo skazany żółw próbuje podjąć się szalenie niebezpiecznej ucieczki. Trzymamy za niego kciuki ;D
Zdjęcie nr 6 przedstawia żółwia, który....szuka swojego szwajcarskiego zegarka, gdyż w porannym pośpiechu zsunął mu się z łapy.
Zdjęcie nr 7 przedstawia pracę przy kwiatach. Żółw-ogrodnik.
Zdjęcie nr 8 ukazuje nam pijanego żółwia, który ma taki helikopter, że aż go w krzaki zawlokło... Ciekawe jaki będzie z tego kac... Student ::)
Zdjęcie nr 9 jest przykładem...wypięcia się na władzę... Tak to bywa ;)
No i zdjęcie nr 10 przedstawia w sytuacji podziwiania pracy ogrodniczej żółwia ze zdjęcia nr 7(tego co dba o florę). Tak, tak...wszytsko jest piękne i pachnące, dopóki skacowany żółw ze zdjęcia 8 nie uzna tego za miejsce dobre do przeczekania objawów zatrucia alkoholowego ;)

Mam nadzieję, że nie ma tu za dużo nadinterpretacji :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej