Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 13.05.2024, 09:24:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwiolandia IV  (Przeczytany 8527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Żółwiolandia IV
« dnia: 12.05.2011, 10:14:14 am »
Niestety u nas leje przez ostatnie 2 tygodnie wiec testudziaki spedzaja swoj wakacyjny czas w szklarni , razem z kanarkami, nimfami i falkami.

 
 
 
 
 


Mosze jeszcze zrobic cos z przejsciem po niestety ostatni znajdek okazal sie bardzo agresywny w stosunku do maluchow wiec mosi lato spedzac sam.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #1 dnia: 12.05.2011, 13:14:36 pm »
Super ta Twoja szklarenka...:) I jak piętrowo zagospodarowana...:)

A ile żółwi Ci się do niej mieści?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #2 dnia: 12.05.2011, 13:57:30 pm »
Dzisiaj mam tam 32 zowie jak by bylo cieplej to do tych plastikowych pojemnikow wlozyla bym jeszcze 2 sulkatki, gwiazdziste, i lesnego ale nie ma az takiego slonca wiec tylko testudziaki tam siedza. Tu pare fotek z obiadku, dzis znowu znalazlam opuncje w kawalkach, nie wiem ze te kolce im nie przeszkadzaja, i zeby to chociaz cala ja zjadly to nie tylko obiedza ja jak bobry do okola i zostawia.  >:D
 



Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #3 dnia: 12.05.2011, 15:36:20 pm »
Ale im dobrze :)
 

Dodano 12.05.2011, 15:58:01 pm
Mam jeszcze pytanko, co to za gatunek: http://www.tortoise4life.com/apps/photos/photo?photoid=125523961 ?
« Ostatnia zmiana: 12.05.2011, 15:58:01 pm wysłana przez Viktoria »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #4 dnia: 12.05.2011, 16:21:48 pm »
Malwa twoje wybiegi, szklarnia i żółwie, są po prostu niesamowite. Każdy powinien dążyć do zapewnienia zwierzakom takich warunków jak mają u Ciebie.  ;D Chylę czoła.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #5 dnia: 12.05.2011, 16:35:30 pm »
Hej Viki z tymi zolwiami to wlasciwie nie wiadomo na 100% ,bo grekow jest poprostu cale mnostwo , z tego co udalo mi sie ustalic a nawet bym powiedziala wyklucic to prawdopodobnie sa to T.g.marokkensis czyli zolwie marokanskie, ale jak dla mnie pomiedzy samica i samcem jest ogromna roznica w wygladzie, ale nic innego nie potrafilam juz znalesc aby cos innego stwierdzic wiec puki co to marokany, mam jeszcze zolwia libijskiego Testudo graeca cyrenaica  , ponoc przywiezionego z Egiptu 30 lat temu, piekna samica, niestety watpie ze kiedykolwiek znajde dla niej towarzystwo  :( , bo chyba jest tylko jedynym zolwiem w kraju.

« Ostatnia zmiana: 12.05.2011, 16:37:50 pm wysłana przez malwa »

Offline KABUMBA

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: -1
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #6 dnia: 12.05.2011, 18:46:21 pm »
o kurde , myślałem ze ja mam dużo zwierząt :P a tu samych greków jest 32 szt
ale super masz warunki dla nich

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #7 dnia: 12.05.2011, 20:24:52 pm »
To całkiem pojemna szklarenka...:)

A jak z temp.? Jak utrzymuje się wewnątrz, jak jest pochmurny dzień i powiedzmy 15 stopni na zewnątrz?

Z Testudo graeca cyrenaica do pary to faktycznie może być problem, dotychczas widziałam tylko jednego osobnika na tcp.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #8 dnia: 12.05.2011, 21:10:08 pm »
 :o :o Super , nawet w szklarni wglądają pięknie  :P

TomaszW

  • Gość
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #9 dnia: 12.05.2011, 22:09:00 pm »
Gratulacje malwa !
Podziwiam zorganizowanie. :)
Nie wiem jak w Irlandii, ale w Szkocji mało jest okazji dla żółwi do korzystania ze słońca.Na szczęście moja wesoła gromadka została w Polsce, a tam podobno teraz ciepło i słonecznie. :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #10 dnia: 13.05.2011, 08:52:38 am »
Cieplo i slonecznie ! to ja na nasz zlot juz dzis chce leciec, Ankan tu w ostatnie dni nawet 15 stopni nie ma wczoraj dobilo tylko to 13.5 , wieje , pada , ale w szklarence duchota ze az okna mosze otwierac, jak cos robie to wychodze zlana potem tak tam goraco, bardziej jak o zolwie balam sie o ptaki ale stoja troszke wyzej blizj okna wiec nic im nie bedzie, ale na noc ich tam nie zostawiam bo znowu w nocy by bylo im za zimno .
Co do tego zolwia na tcp to chyba ten sam z Dublina bo dostalam 3 od dziewczyny z polski , za sprawa Serpentina i Basi, oni pierwsi do mnie napisal ze dziewczyna szuka domu dla 3 zolwi , jeden mial peknieta skorupe ale zrosla mu sie ladnie, albo tez nie byla peknieta az tak mocno trafil juz do mnie podleczony, drugiemu mosialam podpilowac dziobek no i ta pieknosc grecka.
« Ostatnia zmiana: 13.05.2011, 08:54:19 am wysłana przez malwa »

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #11 dnia: 13.05.2011, 09:32:49 am »
Świetnie się to wszystko prezentuje :)

A co do pogody, słońce i wysokie temperatury już się zgubiły i znowu powracają pochmurne dni. Jakoś tak zawsze na weekend brzydko się robi.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #12 dnia: 13.05.2011, 12:30:48 pm »
No i tak już zostanie ... Brzydko ma być teraz , a na zlocie ma padać .

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #13 dnia: 13.05.2011, 15:13:08 pm »
Może i ten sam. Pamiętam, że chyba wtedy dziewczyna starała się ustalić co to za gatunek. Ale to już bardzo dawne temu było.

To dobrze Ci szklarenka ciepełko trzyma..:) Wilgotność też jest pewno wysoka jak masz tam tyle roślin.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwiolandia IV
« Odpowiedź #14 dnia: 13.05.2011, 17:14:40 pm »
Hej Viki z tymi zolwiami to wlasciwie nie wiadomo na 100% ,bo grekow jest poprostu cale mnostwo , z tego co udalo mi sie ustalic a nawet bym powiedziala wyklucic to prawdopodobnie sa to T.g.marokkensis czyli zolwie marokanskie, ale jak dla mnie pomiedzy samica i samcem jest ogromna roznica w wygladzie, ale nic innego nie potrafilam juz znalesc aby cos innego stwierdzic wiec puki co to marokany, mam jeszcze zolwia libijskiego Testudo graeca cyrenaica  , ponoc przywiezionego z Egiptu 30 lat temu, piekna samica, niestety watpie ze kiedykolwiek znajde dla niej towarzystwo  :( , bo chyba jest tylko jedynym zolwiem w kraju.


No jak zna się jeszcze pochodzenie to w miare da sie dojść co to za gatunek, ale bez pochodzenie, faktycznie trudna sprawa.
A jeszcze pytanie o papugi, bo wiem że dla nierozłączek woliere miałaś, planujesz też woliery dla innych gatunków?