Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:52:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mój żółw próbuje zimować?  (Przeczytany 3460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpinki

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Czy mój żółw próbuje zimować?
« dnia: 19.12.2013, 16:10:14 pm »
Witam dostałem żółwia stepowego (ma ok 3 lata) mam go ok 2 tyg. od 3 dni jest juz w normalnym terrarium z lampa uvb itd.
Żółw był u weterynarza wszystko ok, bałem się trochę bo nic nie je, ale to podobno normalne nowe środowisko itd. Weterynarz zalecił mi robić mu kąpiele co ok 3 dni żeby pobudzić trawienie i żeby zaczął jeść, ale problem w tym, że jak włożyłem go do terrarium to nawet nie poszedł ani razu pod lampę tylko wkopał się w ziemię pod darń i tak leży zakopany od tych 3 dni. Co robić? zostawić go tak? Czy go wyciągnąć i robić kąpiele?
Nie chciałem go zimować bo nie mam doświadczenia poza tym już trochę za późno. Wcześniej nie był zimowany.
Daje fotki jak to wygląda odsunąłem darń żeby go pokazać przepraszam za słabą jakość zdj. pozdrawiam;)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw próbuje zimować?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.12.2013, 21:22:23 pm »
Najwyrazniej chce zimowac. Bardzo kiepska pora na branie zowia bo teraz ich aktywnosc jest taka jak widzisz ;) wycigaj go do cieplych kapieli, potem podsuwaj jakies smaczne kąski zeby zachecic go do jedzenia. Ma odpowiednia temperature w terro? Jednejzimy tez mialam zolwia stepowego 'na chodzie' bo nie zimowal a bardzo chcial i odmawial jedzenia przez  co jego waga bardzo spadala a i tak mial niedowage, takze trudna sprawa. A co jadl u poprzedniego wlasciciela? Zmana otoczenia to duzy stres i tez przyczymia sie do odmawiania jedzenia.

Offline lukaszpinki

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Czy mój żółw próbuje zimować?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2013, 21:43:23 pm »
Chciałem żółwia, a wyszło akurat tak ze znajomy musiał pilnie wyjechać za granice i mi tego żółwia oddał:). Dlatego tak to wygląda , To co mam go jutro wykopać z ziemi i zrobić kąpiel?
wcześniej jadł rośliny z łąki itp mlecz koniczyna babka. zimą suszki i ta gotowa karma biorept;/
 

Dodano 19.12.2013, 21:51:58 pm
pod lampa jest 30 stopni w pokoju gdzie terrarium jest 20 stopni
« Ostatnia zmiana: 19.12.2013, 21:51:58 pm wysłana przez lukaszpinki »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw próbuje zimować?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2013, 21:58:47 pm »
To dla zachety mozesz dodac do zielonki roszponki, rukoli, cykorii, startej marchewki, moze ruszy z jedzeniem. Mozna tez namoczyc suszki, niektore zolwie takie wolą. No i powodzenia :) zolwika za wielenie widac, ale wyglada na ladnego :)

Offline lukaszpinki

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Czy mój żółw próbuje zimować?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2013, 22:32:20 pm »