Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 08:03:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak forma żółwi ktore nie zimowały?  (Przeczytany 14255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafał10

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Żółw stepowy, Żółw grecki
Jak forma żółwi ktore nie zimowały?
« dnia: 06.03.2013, 16:12:42 pm »
 Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak forma żółwi tych które nie były zimowane? mój nie był ale spal ciągle w terrarium (za rok pierwsze zimowanie) Pytam bo moja żółwica jest w słabej formie. OD początku lutego pod opieką lekarza wet. Była osłabiona z powodu  braku hibernacji (jutro idę ns prześwietlenie żeby wykluczyć obecność jaj) nie rusza się i tylko budzi się na jedzenie. Chociaż dzisiaj jest troche lepiej...
...a jedyne na co czekam to pierwszy ciepły miesiąc

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Jak forma żółwi ktore nie zimowały?
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2013, 20:20:11 pm »
Tak jak ja w swoim wątku pisałam moja Klementyna też nie była zimowana z racji, że w grudniu ją dostałam, przez cała zimę była dość aktywna, ale teraz ostatnio forma jej spadła, przestała jeść i ciągle śpi, dzisiaj zjadła dość dużo jej ulubionej roszponki  ;) też muszę zbadać jej kupę  ;)
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Jak forma żółwi ktore nie zimowały?
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2013, 20:35:05 pm »
Mój Ferdek ma dni kiedy roznosi całe terra wręcz i łazi po ścianach a innymi razy sobie wyłazi i w sumie grzeje się całymi dniami sjestując na kamyczku :] ale na szczęscie (odpukać tfu, tfu!) nic niepokojącego u niego nie widze. No może ostatnio mniej troszke je ale to dlatego że wyżarł wszystkie kiełki jakie mu wyhodowałam i teraz ma sam susz dopóki nowe nie wyrosną ;]
Nie wiedziałam nawet że brak hibernacji może aż tak źle na żółwika wpłynąć... ale z tego co tu na forum pisze może być niewesoło :( ale już niedługo wiosna!  ;D

Offline rafał10

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Żółw stepowy, Żółw grecki
Odp: Jak forma żółwi ktore nie zimowały?
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2013, 21:15:18 pm »
jutro rano idę z nim do lekarza bo jego stan się nie poprawia. Jest bezsilny i ciągle otwiera pyszczek. Być może jest zaczopowany jajami i jutro robimy prześwietlenie. Napiszę co się dzieje ze Sprinterką. Ostatnio jak byłem u lekarza to mogła się również przeziębić ponieważ nie zbyt dobrze ją zabezpieczyłem... Ale żadnych innych objawów przeziębienia lub zapalenia płuc nie ma więc trochę dziwna sprawa. Lekarz to specjalista od gadów i powiedział że to skumulowany brak hibernacji i po prostu żółwia organizm jest wyczerpany. No i jeszcze sprawa jaj mi przyszła do głowy bo zaczęła otwierać pysk i trwa to już ponad tydzień, żadne leki nie działają więc może naprawdę ma w sobie jaja... Zobaczymy jutro. Pozdrawiam
...a jedyne na co czekam to pierwszy ciepły miesiąc