Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 06.05.2024, 11:12:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pocho będzie zimował  (Przeczytany 31887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #30 dnia: 25.10.2012, 12:23:30 pm »
ale chyba dobrze gdybasz ;) bo wlasciwie to tak jak mowisz,nawet jak odrobaczymy to przeciez nie usna za tydzien i na wybiegu moga cos zalapac ponownie ::) wiec te robaczki moga byc problemem ale nie musza :) mnie najbardziej teraz martwi fakt ze on tyle wagi zrzucil w tak krotkim czasie ::) to dopiero poczatek letargu,zolw nadal wstaje a co to bedzie jak juz usnie na calego i tak bedzie spadal na wadze? bede go teraz wazyc codziennie i zrobie wykres tej wagi.
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #31 dnia: 25.10.2012, 13:12:38 pm »
Póki jest jeszcze ciepło masz czas na podjęcie decyzji. Możesz i codziennie go zważyć i zobaczysz jakie wahania będą. Jeśli tendencja spadowa by się utrzymała, to się do zimowania nie będzie nadawał, jeśli waga już będzie stabilna, to wydaje mi się, że może iść lulu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #32 dnia: 25.10.2012, 13:22:59 pm »
dziekuje za rady. :) ja zimuje pierwszy raz,wiec obaw pelno.jednak jestem zdania ze lepiej na zimne dmuchac ;) bede go wazyc codziennie o tej samej poze.tylko na takim wykresie moge zaobserwowac i podjac decyzje.jesli bede miala watpliwosci to terra ma,a o zimowaniu jego pomysle na nastepny rok.zawsze wiecej czasu do obserwacji niz mialabym zolwia staracic przez zle przygotowanie lub ewentualne komplikacje w czasie jak bedzie zimowal :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #33 dnia: 25.10.2012, 16:19:14 pm »
Pewno, że lepiej w razie wątpliwości zrezygnować z zimowania niż gadzinę ukatrupić.
Ale myślę, że w przypadku Pocho źle nie będzie...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #34 dnia: 25.10.2012, 18:19:37 pm »
Pocho- rosyjska krew z włoskim temperamentem pokonany przez owsiki ::)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #35 dnia: 25.10.2012, 18:50:35 pm »
chyba jednak nic z tego zimowania nie bedzie :( wazylam go ponownie dzisiaj i 1g w gol :( cos jest nie tak....nie podoba mi sie ta sytuacja i watpie zeby to byla wina owsikow(skoro jest ich malutko) dzisiaj popoludniu bylo ponad 30 stopni.naszykowalam mu jesc.widzialam ze wstal i chodzil po wybiegu ale nic nie tknol.nawet nie ruszyl jedzenia.w takiej sytuacji mysle ze zabiore go do terra.odrobaczy spokojnie i zobacze jak sie bedzie zachwywal.jesli zacznie jesc na nowo to zawsze moge dac mu troche "odpoczac" w czasie zimy,ale jak na moj "chlopski rozum"na prawdziwe zimowanie to sie w takiej sytuacji nie zapowiada :(
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #36 dnia: 25.10.2012, 19:15:53 pm »
W ponad 30 stopniach to przecież Ci się gad do spania raczej nie szykuje bo przecież nie ma takiej możliwości nawet. On działa na pełnych obrotach. Pokaż go może wetowi, może coś mu jest.
 

Dodano 25.10.2012, 19:17:43 pm
Z drugiej strony to masz niezłą pogodę! Nas już śniegiem straszą a u Was upały :) Gdzie Ty Spidiego podziejesz jak on już nie je i do spania się szykuje?
« Ostatnia zmiana: 25.10.2012, 19:17:43 pm wysłana przez an_na »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #37 dnia: 25.10.2012, 19:32:34 pm »
1 gr różnicy - dalej żadna tragedia. Natomiast, jak anna napisała dziwne jest, że przy takich temp. żółw jest markotny i nie je. On powinien śmigać po wybiegu. A tego drugiego trzymasz w terro?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #38 dnia: 25.10.2012, 20:10:06 pm »
an_na tymi upalami to sie bedziemu do dzisiejszej nocy tylko cieszyc.na pulnocy juz od dzisiaj jesien na calego.u nas od jutra ma sie zaczac.u nas niestety taki klimat-dzisiaj lato a jutro ni z gruszki ni z pietruszki zima.temp.od jutra ma sie obnizyc o conajmniej 15 stopni.moze gadziny to czuja? ::) juz sama nie wiem.zachodze tu w glowe co sie dzieje.u nas nie ma przejscia lato-jesien-zima.raczej lato-zima.matador w terra.buzdzi sie dosc puzno ale jest przez polowe dnia dosc aktywny.nie wsuwa tak jak w lato,troche tez przystopowal,ale je.wiem ze 1g to nic strasznego,ale widze ze nadal traci na wadze (mozna powiedziec ze z dnia na dzien w takim wypadku) :( cos mi sie ta historia nie podoba.dzisiaj wieczorem juz go do terra zabralam.zobacze jak jutro w terra sie bedzie zachowywal.potem zabiore go do weta,niech go zobaczy.
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #39 dnia: 26.10.2012, 08:44:08 am »
Oględziny weta nie zaszkodzą.Może gadzina wyczuwa nadchodzącą zimę?Zosia moja jako jedyna zasnęła pierwsza ,chociaż wszystkie jeszcze korzystały ze słonka.Jednak ten spadek masy u Pocho mnie zastanawia.A innych objawów nie ma?
Myślę jedna,że wszystko będzie dobrze :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #40 dnia: 26.10.2012, 10:01:47 am »
oprucz tego ze przestal jesc i zrobil sie osowialy,nie ma zadnych objawow.nosek ma suchy,ogladalam go i nic w nim innego mnie nie niepokoi.tak jak wczoraj wieczorem pisalam:wczoraj bylo prawie lato,a dzisiaj juz puzna jesien.przez noc temp.bardzo spadla.Pocho od wczoraj wieczora w terra,teraz czekam az wstanie.do weta zabiore go we wtorek.
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #41 dnia: 26.10.2012, 10:59:08 am »
Może jednak gadzior wyczuł nadchodzącą zimę i stąd takie zachowanie. Mimo letniej jeszcze pory zaczął się do spania szykować.
A dziś coś zjadł?

Mnie takie niewielkie w sumie różnice na wadze nie martwią. Można zważyć żółwia 5x w ciągu dnia i za każdym razem będzie różnica. Raz w górę, raz w dół. Różnica będzie bo raz zrobi siku, raz nie - raz zje więcej, raz mniej. Czasem jest b. ciepło i się lekko odwodni i też waży wtedy mniej. Żeby mówić o jakimś patologicznym spadku wagi - to np. co tydzień żółw musiałby ubywać na wadze.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #42 dnia: 26.10.2012, 12:34:13 pm »
wogole te moje stepki sie jakies dziwne zrobily.dzisiaj razem spaly do prawie 12.00 wyciagnelam je pod lampy zeby zobaczyc co sie dzieje.siedza osowiale i tylko spanie nawet w terra im w glowie.pogoda u nas warjuje tak jak pisalam wczesniej.moze im sie wszystko pomieszalo przez te skoki temp. ::) maluch ktorego mam wstaje wczesnie,poje i tez na kamieniach sie pod lampa uklada do spania(ale to inny gatunek) stepki sie zachowuja dziwnie ale obydwa ::) zadne jedzenie i zadne spacerki im w glowie tylko spanie.czy w terra czy na wybiegu widze ze dla nich wszystko jedno :( we wtorek je (mysle ze w takim wypadku beda mialy juz obydwa pasorzyty) odrobacze zmienie podloze i zobacze jak to dalej bedzie szlo.do weta zabiore na ogledziny obydwa :)
 

Dodano 26.10.2012, 13:00:54 pm
posiedzial pod zarowkami 10min.i szybciutko do kryjowki spac :(
« Ostatnia zmiana: 26.10.2012, 13:00:54 pm wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #43 dnia: 26.10.2012, 13:55:53 pm »
To normalne, stepowe tak reagują na zimę, chyba nawet bardziej tą ospałość u nich widać niż u innych gatunków.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #44 dnia: 26.10.2012, 14:14:02 pm »
Całkiem możliwe. Moje jeszcze latały po wybiegu a gadziny Tośki już zakopane siedziały. Ale czemu tak jest? Greckie tak naprawdę do końca nie wierzą ,że zima przyjdzie a stepki przy 30 stopniach wietrzą ochłodzenie?