Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.05.2024, 10:30:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pocho będzie zimował  (Przeczytany 32265 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #60 dnia: 05.11.2012, 18:21:05 pm »
Dobrze że waga się utrzymuje. Sporo było stresu w pierwszych dniach?

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #61 dnia: 05.11.2012, 21:23:18 pm »
no,naprawde sporo stresu mialam,dlatego ze tak waga spadla nagle na poczatku.zaczelam sie nawet zastanawiac czy nie zrezygnowac z zimowania na ten rok,ale szkoda mi bylo,zeby sobie chlopak nic nie pospal :)
jak na razie wszystko przebiega dobrze(zeby nie zapeszyc ;) ) nawet mu dzisiaj zrobilam zdjecie,jak jutro bede w domu to postaram sie wrzucic :)
 

Dodano 07.11.2012, 08:10:09 am
dzisiaj rano "nie mila"niespodzianka.....Pocho sie odkopal,zastalam go z otwartymi oczkami,pieknie wybudzonego :( nie wiem dlaczego spac mu sie odechcialo ??? co dalej robic? zostawic go tak i czekac az ponownie usnie?
« Ostatnia zmiana: 07.11.2012, 08:10:09 am wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #62 dnia: 07.11.2012, 08:21:29 am »
A w jakiej on spał temperaturze że się tak rozbudził?

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #63 dnia: 07.11.2012, 08:30:24 am »
i tu zaczyna byc problem wanilia.lodowki do zimowania jego nie mam,wiec zostaja mi temp.zewnetrzne.i tu zaczyna sie czyste warjactwo.....kilka dni temu temp bardzo sie obnizyla (w nocy okolo 9 stop.) wczoraj bylo okolo 15. (w dzien)a na dzisiaj okolo 20 stopni przewiduja  :( i chyba zolwie zaczynaja warjowac.jest na dworze ale zdani jestesmy na temp.zewnetrzne.......a zimno przyjsc nie chce (tylko wilgoc)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #64 dnia: 07.11.2012, 08:46:45 am »
W 15 czy 20 stopniach spać nie będzie  ;) . Jeśli lodówy nie ma, to pewnie trzeba czekac na ochlodzenie . A jak długo Pocho nie je?

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #65 dnia: 07.11.2012, 09:20:39 am »
Pocho zrobił focha jak moja Ela.Małgosia mnie się wydaje,że u Ciebie bez lodówki się nie obędzie.Za duże skoki temperatur są.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #66 dnia: 07.11.2012, 09:48:42 am »
A jak duży jest pojemnik w którym siedzi Pocho? Bo jak może tam połazić, da się wstawić wodę i miskę z jedzeniem - to ja bym go tam zostawiła. Temp. są dość wysokie, to spać może teraz nie chcieć. To niech się pokręci, czy coś zje jak ma ochotę. Jak temp. spadnie to pewno znów się zakopie i pójdzie spać.
Z lodówką to też byłby kłopot - bo znów nie ma jak obniżyć temp. żeby żółwia do tej lodówki włożyć.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #67 dnia: 07.11.2012, 09:53:20 am »
No racja.
A  o jakiej porze jest u Ciebie Małgosia temp 6 stopni?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #68 dnia: 07.11.2012, 11:58:46 am »
Fakt ,że masz stepy ale przecież proces przygotowywania do zimowania jest podobny jak u greków a przecież Ty masz idealny klimat dla nich! Te żółwie , które mieszkają w rejonach Morza Śródziemnego też idą spać do lodówki ;) ? Ja bym mu dała spokój. Chce niech je a jak rzeczywiście się ochłodzi to zaśnie a jak się ociepli to się obudzi. To chyba najbardziej logiczne rozwiązanie. Zwłaszcza ,że jest cały czas na zewnątrz.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #69 dnia: 07.11.2012, 12:11:31 pm »
Tylko trzeba wziąć pod uwagę,że żółwie w naturalnym środowisku,wykopują sobie nory na ileś metrów i temperatura w dole różni się od temperatury otoczenia na zewnątrz.
A Małgosia weź mu ziemi do woli daj ,niech chłopak sobie pokopie,to szybciej zaśnie.
Z drugiej strony,też maiłam problem z Ela,ale trochę sie ochłodziło ,weszła do nory i zasnęła.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #70 dnia: 07.11.2012, 13:19:54 pm »
To na ile zakopie się żółw żeby przy 20 stopniach dojść do 8? Z drugiej strony po co się zakopywać jak tak ciepło ::) Dobra , już nie gdybam. Ja bym na Twoim miejscu poczekała bo i wyjścia nie ma innego.
Albo zbudować komorę hibernacyjną , parę metrów pod ziemią, z dostępem do chłodnego, stepowego, jesiennego słońca? To by było coś! ;)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #71 dnia: 07.11.2012, 13:23:39 pm »
 ;D przy 20 stopniach żółwiowi nie w głowie hibernacja i kopanie nory,aby mógł mieć 8 stopni  :D
Małgosia musi przeczekać,az Neapol będzie chłodniejszy
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #72 dnia: 07.11.2012, 13:28:34 pm »
Spidi też się wczuł w klimat bo spać nie chce. I chyba niedługo wezmę go do domu bo jeśli na święta ma jechać to nie może zasypiać w połowie listopada a w szklarni trochę odpoczął jednak.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #73 dnia: 07.11.2012, 15:12:42 pm »
u nas z tym klimatem zawsze tak bylo,tylko wczesniej zolwi nie mialam i pogode tez w nosie ;) Pocho jest w dosc duzym pojemniku,dalam mu wode i troche jedzenia.po tym jednak jak rano napisalam ze sie obudzil(bo slonce wylazlo) po niecalej godz.zaczelo padac wiec wlazl spowrotem do ziemi gdzie siedzial,ale widze ze oczka ma otwarte >:( teraz jak na zlosc znowu slonce >:D wiec zwariowac idzie.ja mu zostawiam swobode dzialania....zolwie w naszym klimacie zyja,podejrzewam ze wiedza jak maja sie zachowac.mysle tylko ze skoro stepki z tego klim.nie sa na sile chce "wiezyc"ze zima idzie,.....bo pochmurno,bo pada itd.to takie moje odczucie z obserwacji.
lodowki nie kupie teraz dodatkowej bo to i tak nie mialoby sensu.nigdzie w tej chwili (ani w domu ani na zewnatrz)nie ma nizszych temp.chyba ze bym klimatyzajce mu wlaczyla,ale to bardzo nie naturalne :)
prawdziwej zimy mozna sie tu spodziewac dopiero gdziec po swietach,czyli troche sie obnizy temp.beda noce chlodne,ale to tez bedzie trwalo okolo 2 miesiecy,nie dluzej.
Spidi chyba na odleglosc wyczul,co sie swieci niedlugo :laugh:
 

Dodano 07.11.2012, 21:49:46 pm
Pocho popoludniu zakopal sie ponownie.ostatnie noce byly dosc cieple,a dzisiaj niespodzianka-juz zeszlo do 13 stopni.w nocy napewno jeszcze spadnie moze ze 3-4 stopnie.czyli max do 9......nadal zostawic go na tarasie?czy przeniesc do srodka?
« Ostatnia zmiana: 07.11.2012, 21:49:46 pm wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Pocho będzie zimował
« Odpowiedź #74 dnia: 08.11.2012, 01:15:58 am »
Przy 9 stopniach to się stepki dopiero raczą zakopywać, nic mu nie będzie. :) byle hałdę miał do wywiercenia kryjówki.
I tak myślę, że spać nie chciał z pełnym brzuchem - dość niedawno jadł, więc się pewnie zbudził, bo w kiszkach gniotło. A że przyszło ocieplenie, to i głód się pojawił.. czyli nie ma wyjścia, trzeba czekać na zimę.
A, i dwa miesiące to w sam raz na pierwsze zimowanie, nie martw się. :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM