Żółwie lądowe > Zimowanie

Zimowanie małego żółwia

(1/3) > >>

Ferbi:
Ja boję się zimować bo myślę że może mi się nie obudzić. Warunki mam wręcz doskonałe. A nerwy górą. :(

Beata:
Zapytam przewrotnie: a czy nie boisz się że przez brak zimowania pogarsza sie stan zdrowia Twojego żółwia?

Myślę że jeśli żółw jest zdrowy i mamy wiedzę i warunki to nie ma podstaw aby pozbawiać go tego co naturalne i dobre dla jego zdrowia.

Nulus też się bał ale w tym roku się przełamał i wszyscy na tym zyskali - on zyskał doświadczenie i satysfakcję a żółwie zdrowy i potrzebny odpoczynek.  :)

Ferbi:
No może bym się skusił ale póki mój żółwik jest mały to nie ma go co zimować ma około 1 rok, coś takiego, zdążę jeszcze pozbierać wiedzę. :D Bo chyba młodych żółwi nie wolno zimować. A i jeszcze jedna przeszkoda, która mnie martwi. Nie ma w Ełku dobrego weta który mógłby stwierdzić w 100% zdrowie gada. :-\

Agnieszka:
Skąd wiesz, że twój żółw ma rok? Masz tak w papierach?

Beata:

--- Cytat: Ferbi  -------------------- w 02.04.2007, 18:29:52 pm ---No może bym się skusił ale póki mój żółwik jest mały to nie ma go co zimować ma około 1 rok, coś takiego, zdążę jeszcze pozbierać wiedzę. :D Bo chyba młodych żółwi nie wolno zimować.
--- Koniec cytatu ---

Zatem przyszłej zimy nie widzę przeciwskazań. Młode żółwie można zimowac ale trzeba to robić krócej dlatego że ich organizmy maja po prostu mniejsze zapasy. Chodzi głównie o pojemność pęcherza, który jest mniejszy i nie ma możliwości przechować tyle wody ile pęcherz dużego osobnika, ale i zapasy energii taki żółwik ma mniejsze.


--- Cytat: Ferbi  -------------------- w 02.04.2007, 18:29:52 pm ---A i jeszcze jedna przeszkoda, która mnie martwi. Nie ma w Ełku dobrego weta który mógłby stwierdzić w 100% zdrowie gada. :-\

--- Koniec cytatu ---

To faktycznie problem. Dobrych wetów żółwiowych jest naprawde mało, ale z drugiej strony nie masz się zbytnio czym martwić bo młode żółwie na ogół sa zdrowe. Tak naprawdę problemy ze zdrowiem będace przeciwskazaniem do zimowania sa na ogół następstwem kilku-kilkunastoletniej złej hodowli. Żółwie zdeformowane, odwapnione, ze zrąbanymi nerkami itd. - takie niestety częste obrazki można spotkać i można obawiać się czy przeżyją.  :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej