Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 23:07:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zimowanie w lodówce  (Przeczytany 5240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olwcia100

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Zimowanie w lodówce
« dnia: 07.05.2011, 10:00:42 am »
Hej!Przymierzam się do kupna żółwia i chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o zimowaniu żółwia w lodówce. Czy moglibyście dać mi kilka porad? ;D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zimowanie w lodówce
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2011, 12:50:31 pm »
Na początek polecam lekturę artykułu ze strony głównej http://www.zolw.info/hodowla/zimowanie/zimowanie-zolwi-ladowych-z-uzyciem-lodowki a potem zadawanie szczegółowych pytań :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Lolo_Ferrari

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Zimowanie w lodówce
« Odpowiedź #2 dnia: 30.06.2011, 20:29:11 pm »
Witam,
zatem ja mam szczegółowe pytanie. W terrarium mam podłoże z darni. Skoro miesiąc przed zimowaniem żółw nie powinien jeść, to skąd będę mogła mieć pewność, że nie skubnął sobie jakiejś trawki? Może na ten czas powinnam go "przeflancować" do innego terrarium?

pozdrawiam

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zimowanie w lodówce
« Odpowiedź #3 dnia: 30.06.2011, 22:08:10 pm »
Dla pewności, zmieniłbym podłoże na ''niejadalne''  ;D Żółw sam powinien mieć zmniejszony apetyt przed zimowaniem..
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Zimowanie w lodówce
« Odpowiedź #4 dnia: 30.06.2011, 22:25:32 pm »
Emilka była na dworze aż do jesieni, było coraz chłodniej i naturalnie jadła coraz mniej. Potem zasypiała już w piwnicy, w nieogrzewanym pomieszczeniu. Nie mam pewności, czy pościła przedtem dokładnie przez miesiąc. Ale spała potem spokojnie aż do wiosny, budziła się zdrowa, więc sądzę, że ten miesięczny termin jest orientacyjny. Może jeśli stopniowo obniżysz jej temperaturę, to sama będzie jadła mniej, aż w końcu zaśnie.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zimowanie w lodówce
« Odpowiedź #5 dnia: 01.07.2011, 20:13:27 pm »
Bemilka dobrze napisała :) wraz ze spadkiem temperatury spada aktywność i apetyt żółwia. Powinien sam wiedzieć, że nie ma teraz nic jeść. Jeśli jednak się o to martwisz możesz zostawić mu na ten czas samą ziemię. jednak głodny żółw zje wszystko więc może to być też ziemia ;) ale moim zdaniem możesz darń zostawić, ale pilnować temperatury.