Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 11.05.2024, 06:09:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zlot 2011  (Przeczytany 86619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #165 dnia: 18.05.2011, 21:45:55 pm »
Hmm . Ja chyba jednak nie skorzystam z hotelu .
Mam wolną rękę w tej sprawie ale po grubszym zamyśle doszedłem do wniosku że warto zaoszczędzić to 100 zł na coś innego skoro mam gdzie spać .

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #166 dnia: 19.05.2011, 06:52:34 am »
rainok, to nie chodzi o 100 zł, tylko o coś innego  :laugh: :laugh: :laugh:

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #167 dnia: 20.05.2011, 09:23:26 am »
Ja niestety też się nie pojawię, uczelnia zrobiła mi psikusa, i mam 2 egzaminy jeszcze przed sesją. Tak to jest z terminami w trakcie roku akademickiego czy też szkolnego. Bardzo mi przykro :(


Może się w  jeszcze lecie gdzieś spotkamy ?
Pozdrawiam, Nulus!

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #168 dnia: 20.05.2011, 14:21:51 pm »
Kurde, wielka szkoda  :( Ankan, co z tymi pokojami jak tak wyparowaliśmy ?  :(
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #169 dnia: 20.05.2011, 14:33:12 pm »
Zmieniłam rezerwację na 1 studio 2 x 2 oraz 1 pokój dwuosobowy.
I powinno być akurat.

Ja będę dopiero wieczorem - noclegi są w:
Dom Studencki nr 1 "OLIMP"
ul. Rostafińskiego 9

Najpierw trzeba podejść do recepcji.
Tu jest plan lokalizacyjny:
http://www.taniehostele.pl/index.php?lang=pl&menu=lokalizacja
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #170 dnia: 20.05.2011, 15:30:05 pm »
ja po malwe pojadę na lotnisko, a kto przyjeżdża i kiedy? nie obiecuję, ale być może odebrałbym was z dworca w piatek. malwa, napisz mi jeszcze proszę dokłądnie we czwartek o której jesteś, będziemy czekać z wojtkiem na ciebie na balicach
 

Dodano 20.05.2011, 15:32:29 pm
Zmieniłam rezerwację na 1 studio 2 x 2 oraz 1 pokój dwuosobowy.
I powinno być akurat.

Ja będę dopiero wieczorem - noclegi są w:
Dom Studencki nr 1 "OLIMP"
ul. Rostafińskiego 9

Najpierw trzeba podejść do recepcji.
Tu jest plan lokalizacyjny:
http://www.taniehostele.pl/index.php?lang=pl&menu=lokalizacja

czyli to nie to samo miejsce co poprzednio? bo ja już się zgubiłem :)
« Ostatnia zmiana: 20.05.2011, 15:32:29 pm wysłana przez kondi »
may you always hear the whisper of wings

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #171 dnia: 20.05.2011, 16:00:44 pm »
To też miasteczko studenckie AGH, tylko inny akademik - wcześniej nocowaliśmy w Alfie, ale tam nie mieli tylu pokoi ile potrzebowałam, nim ludzie porezygnowali z noclegów.
To zarezerwowałam w Olimpie - on jest może z 200-300 m dalej od Alfy.

Ja jeszcze nie wiem dokładnie czy uda mi się wziąść wolne, czy też dopiero po pracy będę jechać ok. 19. Wtedy strasznie późno bym na dworcu była - jakoś po 23.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #172 dnia: 22.05.2011, 06:17:03 am »
Skoro macie ten zlot, to może przy okazji spotkania rozważcie taką rzecz: wszyscy macie w małym palcu tyle wiedzy o żółwiach, że cała nasza popularna literatura wysiada. A co by było, gdybyście sami napisali jakiś popularny poradniczek dla początkujących hodowców żółwi? Takich, którzy właśnie kupili sobie albo dostali w prezencie żółwika w kulistym akwarium z piaskiem i sztuczną palemką (horror!), ustawili toto na biurku i myślą sobie, co dalej. Może kupią starą książeczkę z lat 60. i zaczną wrzucać żółwikowi serek i jajeczko z sałatą, w najlepszej wierze zresztą. A gdyby mieli dostęp do nowej broszury, która fachowo i przystępnie tłumaczyłaby podstawowe rzeczy, uniknęliby fatalnych błędów i oszczędziliby kolejnemu żółwikowi przeżywania cudem. Gdyby każdy z Was napisał po kawałku, dałby parę własnych zdjęć, można by pewnie spróbować wydać taką książeczkę. Może jakaś organizacja przyjazna gadom dałaby na to trochę grosza? Byłaby na rynku nowa, kompetentnie napisana, nieduża książeczka dla początkujących. Jak myślicie?

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #173 dnia: 22.05.2011, 19:33:55 pm »
Co taka Cisza bo się już boję że 3/4 nie przyjedzie . ;]

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #174 dnia: 22.05.2011, 22:37:42 pm »
O rety, jeśli to przeze mnie, to przepraszam, załóżmy, że w ogóle się nie odzywałam. Nawet mnie tu nie było! A poprzedni wpis to tylko złudzenie optyczne  ;D

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #175 dnia: 22.05.2011, 22:42:20 pm »
Witam, propozycja z mojej strony to rozpoczęcie oficjalnego spotkania integracyjnego w Still’u ul. Gołębia 8 o godz. 18 w piątek ;) Fajnie byłoby zarezerwować stolik, ale nie mam pojęcia czy lokal na początek odpowiada? Chciałbym również prosić o wypisanie się osób chętnych do wizyty w Aquarium Muzeum Przyrodniczym w sobotę, bo nie wiem ile i czy w ogóle mam załatwiać te zniżki 30% ;P

Pozdrawiam

PS Benedykt wydaje mi się, że właśnie w tym celu powstała ta strona oraz forum i spełnia w Internecie zadanie właśnie takiego poradnika. Nie oszukujmy się, że nie każdy kupujący ma chęć nawet sięgania do takich wydrukowanych poradników, a tak jak pisała chyba kiedyś Beata jak ktoś będzie szukał to znajdzie info. Gdybyśmy wydali czy też nawet zaprojektowali do ściągnięcia krótką ulotkę z podstawowymi informacjami oraz z reklamą serwisu to zdałoby to chyba większy efekt. Bo ludziom nie zawsze chce się czytać długie artykuły wolą posłuchac porad Pana w sklepie zoologicznym i tu tkwi raczej problem ;P
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #176 dnia: 22.05.2011, 23:07:08 pm »
N to się wpisuje na ten wypad do muzeum  :P

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #177 dnia: 23.05.2011, 00:35:34 am »
Taka ulotka to by była wspaniała rzecz! Można by ją nawet rozkolportować po weterynarzach i zoologach.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #178 dnia: 23.05.2011, 08:46:10 am »
Weterynarze maja placone ciezkie pieniadze zeby sie doksztalcac, dla nich akurat nie mam sympatji, zoolodzy z doswiadczenia wiem ze to od czlowieka zalezy, jeden ma zainteresowanie ptakami inny gryzoniami, a jeszcze inny rybami,  nie mozna wymagac od normalnego sprzedawcy zeby wiedzial wszystko , po pierwsze nie ma placone wystarczajaco zeby po godzinach uzerania sie z ludzmi ksiazki dla nich czytac i sie doksztalcac, po drugie zyjemy w 2011 roku i informacji jest pelno w internecie wystarczy poszukac. Oczywiscie wielka sztuka jest sie przyznac do niewiedzy i tu tkwi problem ludzie lubia lac wode a cierpia przy tym tylko zwierzeta , po drugie najprosciej jest powiedziec ze sprzedawca mi tak w sklepie powiedzial, ja akurat mam z tym kontakt na codzien wiec wiem jak to dziala , zazwyczaj prawda lezy po srodku i nie jest to wina tylko jednej osoby. Tlumaczyz 30 minut co potrzeba dla zolwia wodnego lampy, grzalki itp a koles sie zapyta a co sie stanie jesli tego nie kupi, a ja na to, ze zolwik nie bedzie zyl 40 lat tylko 8-10 i umze w meczarniach a on na to ze za 25euro to chyba dobrze jak 10 dozyje. Po czym kupuje 28 litrow akwarium i idzie do innego sklepu kupic czerwonolicego, a jak za rok zwierze bedzie chore to weterynarzowi powie ze w sklepie mu tak sprzedali, juz przerabialam wiele takich elementow wiec czasami rece czlowiekowi opadaja.
Jak czlowiek nie ma zamilowania do danego stwora to nawet jak by mu kijem te informacje do glowy wbijal to i tak nic z tego pozytecznego nie wyniesie , czysta ludzka ignorancja.

Ja sie pisze na co tam chcecie , pod waronkiem ze nie bede musiala chodzic za daleko po jedzeniu no chyba ze po kremowki  :laugh:....
« Ostatnia zmiana: 23.05.2011, 08:50:32 am wysłana przez malwa »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zlot 2011
« Odpowiedź #179 dnia: 23.05.2011, 09:47:35 am »
trzeba trzymać kciuki za wiatry z pyłem wulkanicznym, aby Malwa wystartowała  :)

Do stilla się nie wybieram (bo mnie nie ma w Krakowie, ja dopiero późno w sobotę) ale wam odradzam, bo to hałaśliwa i pijacka knajpa, znajdźcie na początek coś cichszego, bo się nie nagadacie :)