Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:14:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Heńkowy raj :)  (Przeczytany 3371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agut

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
  • Rediata, testudo nabuelensis
Heńkowy raj :)
« dnia: 08.08.2010, 21:52:29 pm »
ten weekand po praz pierwszy nasz Henio spedził z nami na działce! O rany ale był szał :) wiem wiem... nie mamy jeszcze wybigu jako takiego.... poki co żółwifon ma kilkaset metrow trawy z dobrociami:)
a tu kilka fotek buszującego w ... trawie :)





i zółwi raj Heńkowy!!! jeja myślalam ze sie nie odklei od tej koniczyny! spedzil w niej dobrą godzinę! i jadł , jadł , jadł!





noo a za tydzien zaczynamy robić wybieg :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Heńkowy raj :)
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2010, 08:59:09 am »
Żółwik na zielonym tle to jest to... ;D
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline helix2

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: -4
  • Mam żółwia stepowego.
Odp: Heńkowy raj :)
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2010, 13:37:19 pm »
Świetny - mój Chrupek (stepowy) uwielbia koniczynę :) Kocham małe żółwiki - są takie słodkie :-)  Mój wybiegu niestety (ma taki płotek do rabat który mu rozstawiam i na noc chowam - trudno to wybiegiem nazwać:D )
Dajesz żółwiowi sałatę? - ty jedz wodnisty papier.

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Heńkowy raj :)
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2010, 14:43:40 pm »
Mój wybiegu niestety (ma taki płotek do rabat który mu rozstawiam i na noc chowam - trudno to wybiegiem nazwać:D )


I nie podkopuje się pod płotkiem? Mojej matki znajoma popełniła ten błąd na wypoczynku na Mazurach z męzem i dwoma żółwiami... Wrócił do Zamościa jednen żółw, bo drugi podkopał się pod wybiegiem i uciekł :(

Offline helix2

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: -4
  • Mam żółwia stepowego.
Odp: Heńkowy raj :)
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2010, 15:57:06 pm »
Nie  - ale go rozwala (to są 3 płotki połączone ze sobą bez wbijania w ziemie  :D) i muszę cos wymyślić jak zczepić te płotki tak solidnie. A poza tym nie podkopuje się bo jest tam gęsta trawa (stoi na trawniku) i jest tylko po to żeby nie musieć go łapać co chwila jak wchodzi w żywopłot  ;D (poprzedni uciekł - moja mama spuściła z niego oko na chwilę i wlazł w krzaki a potem wylazł z ogrodu - jakaś dziewczynka go znalazła ale nie oddała - nawet była zapytać w zaprzyjaźnionym sklepie zoo czym się żółwie karmi - właścicielka powiedziała że takiej jednej osobie uciekł żółw i go szuka (chodzi o mnie  ;)) a ona powiedziała że znalezione nie kradzione i poszła... >:D >:D Pewnie je sałatę i resztki z obiadu  >:( >:(
Dajesz żółwiowi sałatę? - ty jedz wodnisty papier.