Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 11:54:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D  (Przeczytany 51619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« dnia: 12.09.2009, 19:55:14 pm »
Dziś przygarnołem żółwia greckiego .. na razie nie potrafię określić nawet jego płci. Ale myśle że to samiczka. Pokaże Wam zdjecie i może mi pomożecie.

Zapłaciłem za tego żółwika symboliczne 100zł .. za 2dni bede miał akwarium, o wymiarach mniej wiecej 110/70 (chciałbym wieksze ale nie dam rady nigdzie wstawić) więc dość nietypowe i muszę na nie poczekać ... te 2dni żółwik spędzie w sporej misce z wypokaną z łaczki trawą. Na przyszła wiosnę i lato bedzie miał przygotowany wybieg na balkonie co najmniej 120/120

teraz o żółwiu, oczki ładne, ruchliwy i żarłoczny .. jedzenia z pudełka dla żółwi jesc nie chce z tego co sie dowiedziałem, zjada liście babki i innych polnych roślin, dziś dostał też 3 winogronka ... ma troszke dziwną skorupę co widać na zdjeciach .. z taką jakby piramidą .. wymiary skorupy to praktycznie 16cm/16cm .. wygląda jak koło :D

Zimowany nie bedzie bo nie był ... i niestety tą zime bedzie musiał spędzić na chodzie .. dla tych co sie obawiają miałem kilka lat temu .. dobre 8 lat żółwia stepowego niestety z przykrych przyczyn zdechł .. do zamkniętego ogródka dostał sie obcy pies i go pogryzł ..

Oto fotki .. sory za jakos postaram sie wrzucić lepsze ...













Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #1 dnia: 12.09.2009, 20:09:14 pm »
Hej,

Twój żółw jest na pewno samiczką żółwia greckiego. Wygląda on niestety fatalnie, zaczynając od pancerza, poprzez dziób, pazury i oczka, które też nie są takie, jakie powinny być, a może jest on jeszcze w dodatku zarobaczony?!  :-\ Bez wizyty u weterynarza na pewno się nie obędzie, a pasowałoby się tam wybrać jak najszybciej - inaczej żółw w takim stanie długo nie "pociągnie". W każdym razie fajnie, że go przygarnąłeś, i że chcesz stworzyć mu - zakładam - lepsze warunki niż miał. Bardzo dobrze, że masz zamiar trzymać go w lecie na balkonie - sądząc po jego zdeformowanym pancerzu zakładam, że był gdzieś trzymany w terrarium lub na podłodze, bez dostępu do słońca lub odpowiedniego oświetlenia. Dlatego te będzie bardzo istotne w Twoim terrarium. Rozejrzyj się trochę na forum i stronie głównej tego serwisu a znajdziesz cenne wskazówki co do odpowiedniego wyposażenia terrarium, jak i prawidłowej hodowli. W razie czego pisz śmiało ;)
« Ostatnia zmiana: 12.09.2009, 20:14:09 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #2 dnia: 12.09.2009, 21:10:33 pm »
Witia słusznie powiedział.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #3 dnia: 12.09.2009, 22:06:02 pm »
jejku okropnie pokrzywiona skorupka, aż się smutno robi  :( ale ważne, że teraz będzie miał się dobrze  ;)
zdjęcia nie są jakoś super wyraźnie, ale ja też odnosze wrażenie, że oczka wcale nie są takie 'ładne'.  Na pewno konieczna wizyta u weta. I jak już się do niego wybierzesz to weź ze sobą kupke do badania.
a poza tym - uroczą ma mordkę  :)

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #4 dnia: 13.09.2009, 07:20:58 am »
no troszke jestem podłamany opiniami .. skorupa fakt jest straszna, mam nadzieje że da sie go uratować bo bedzie przykro ... mam nadzieje ze nie jest tak źle i bedzie żyć .. jeszcze długo, w poniedziałek ide do weterynarza spytac czy sie nim zajmie, tak czy siak odrobaczyc trzeba. Jak nie to da mi pewnie namiary gdzie z nią sie udać .. napisze co i jak ..

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #5 dnia: 13.09.2009, 09:15:51 am »
no troszke jestem podłamany opiniami ..

Ja wiem, że komentarze nie są takie, jakie chciałbyś może usłyszeć, ale przecież to nie Twoja wina, że żółwik wygląda, tak jak właśnie wygląda. Tobie to się wręcz chwali, że chcesz się nim zająć  :) Pewne rzeczy takie jak dziób czy pazurki da się skorygować (przyciąć), natomiast pancerz pozostanie już taki na zawsze. Nie oznacza to jednak, że żółw nie będzie już nigdy wiódł u Ciebie szczęśliwego życia ;) Poprawa warunków bytowych na pewno wpłynie na niego korzystanie.

w poniedziałek ide do weterynarza

Jakbyś napisał z jakiego jesteś miasta, to może moglibyśmy podać Tobie namiary na dobrego weterynarza, takiego, który się zna na gadach. Prawda jest bowiem taka, że wielu weterynarzy nie ma pojęcia na temat żółwi i szkodzą i czasami jeszcze bardziej...
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #6 dnia: 13.09.2009, 09:30:25 am »
jestem z Płocka, szukałem już na forum polecanych weterynarzy ale nie znalazłem żadnego .. jak ktoś coś wie .. pisać

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #7 dnia: 13.09.2009, 09:41:31 am »
Niestety pancerz jest zdeformowany chyba w poprzednim domu nie miał najleprzych warunków myślę że u ciebie będzie miał lepiej
Pozdrawiam Jakub

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #8 dnia: 13.09.2009, 10:24:15 am »
Niestety pancerz jest zdeformowany chyba w poprzednim domu nie miał najleprzych warunków myślę że u ciebie będzie miał lepiej

powiem tak akwarium miał długie bo ok 90cm, ale wąskie chyba z 20cm, był w nim piasek  :-[ na wysokość 2mm  :(, zero oświetlenia itp. jak wsadziłam go do sporej miski, gdzie wsadziłem na dno kępy traw i roślin z łąki to widać było że był w niezłym szkoku .. chyba coś takiego pierwszy raz widział .. dziś jest chłodną więc nie może być na dworzu, dałem mu na razie zwykłą lampkę na biurko ... i sie spod niej nie rusza, a jak go przesunę to i tak pod nią wraca

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #9 dnia: 13.09.2009, 12:16:29 pm »
jestem z Płocka, szukałem już na forum polecanych weterynarzy ale nie znalazłem żadnego .. jak ktoś coś wie .. pisać
poszukaj tu:
http://www.terrarium.com.pl/dzial/weterynarze
co prawda z Płocka nie ma nikogo podanego, a z dolnośląskiego są tylko z lublina i wrocławia... ;/

nie wiem czemu, ale polubiłam tego Twojego żółwika  ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #10 dnia: 13.09.2009, 12:19:55 pm »
Hmmm....to pewno odwodnił się nieźle na piasku, a trawy i słońca latami na oczy nie widział..:(
Dziób i pazurki da się szybko skorygować.
Skorupa pokrzywiona okrutnie - ale najważniejsze żeby nie była miękka - sprawdź, czy sie gdzieś pod palcami nie ugina - szczególnie w karapaks w okolicy nerek i plastron.
Kąp teraz żółwia codziennie w letniej wodzie - ok. 32-35 stopni przez ok. pół godz. Pomoże się mu to nawodnić i usunąć ewentualny piach jaki mógł mu się dostać do jelit.
W Płocku nie znam żadnego dobrego weta - nie dasz rady pojechać do W-wy lub Poznania?
UVK-ka potrzebna też pilnie. Bo na za dużo słońca nie można już niestety liczyć.
Szczerze - to poprzedni właściciel powinien Tobie zapłacić za to, że go wziąłeś i jeszcze kase na leczenie dołożyć.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #11 dnia: 13.09.2009, 12:24:20 pm »
Viktoria .. Płock jest w mazowieckim .. miedzy Łodzą, a Warszawą  :P

obok mojego bloku jest weterynarz, cały czas ma kolejki .. widziałem że z najróżniejszymi zwierzetami tam chodzą ludzie, pójdę i sie spytam czy zajmie sie zółwiem, jak nie to zeby kogoś polecił .. w 130tys miescie napewno nie tylko ja mam żółwia  <afro>, mam od razu 2 pytanka, ile może kosztować obcięcie dziobka i skrócenie pazurów, zawsze sie wole orientować zanim gdzieś pójde .. oczywiscie ceny ruchome są .. ale tak mnie wiecej, odrobaczenie to groszowa sprawa .. no i drugie pytanko, lepsze bedzie akwarium dla żółwia czy skrzynka z drewna zrobiona przez stolarza na zamówienie .. też mnie wiecej o wymiarach 100/60

Ankan .. na Twoje polecenie żółw bedzie zaraz sie kąpał tylko wode zagotuje i poczekam aż ostygnie .. co do skorupy twarda, przed chwilą sprawdzałem ..
« Ostatnia zmiana: 13.09.2009, 12:31:39 pm wysłana przez Arczie30 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #12 dnia: 13.09.2009, 12:34:33 pm »
Zapytać nie zaszkodzi, aczkolwiek wiesz - ja jestem z Łodzi - to miasto ma ponad 700 tys. mieszkańców i weta od gadów nie ma...

Zdecydowanie lepsza będzie drewniana skrzynka - lepiej trzyma ciepło i nie nagrzewa się tak mocno jak szkło. Poza tym w drewnianym terra jest lepsza wentylacja.

Kapiel koniecznie...:) Dobrze, że skorupa twarda....:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #13 dnia: 13.09.2009, 12:46:09 pm »
Ja podobnie jak ankan jestem zdecydowanie za drewnianym terrarium... - z resztą sam mam takie i też robiłem je na zamówienie  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #14 dnia: 13.09.2009, 12:48:48 pm »
Tak jeszcze co do kąpieli - wody nalej tyle, żeby żołw miał zanurzoną dolna obwódkę plastronu i żeby wody nie nabierał nosem. I wstaw miskę pod lampkę na czas kąpieli - woda będzie wolniej stygła.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ