Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 11:18:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przedstawiam wam Tuptusia :)  (Przeczytany 7199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agata1996

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Przedstawiam wam Tuptusia :)
« dnia: 24.06.2010, 20:08:04 pm »
To jest Tuptuś mój niedawno zakupiony żółwik grecki. Jest już ze mną tydzień i chciałabym abyście ocenili jak ogólnie wygląda. Wiem że ma na pewno rok i został sprowadzony z Niemiec. Proszę o opinie  :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4592bdf51b9cd6a2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd081c9e8dfa205c.html
sorry za kiepską jakość zdjęć :)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #1 dnia: 24.06.2010, 21:32:01 pm »
Bardzo ładny maluch ściągnięty z niemieć ??? A może od tego samego pan co ja Lamparciego sobie ściągnełem...  ::)

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #2 dnia: 24.06.2010, 21:37:10 pm »
Przepiękny żółwik  :) zdrowiutki, a terrarium, spore jak na maluszka. Śliczny
pozdrawiają hela i parys

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #3 dnia: 24.06.2010, 21:50:42 pm »
Śliczny żółwik, podobny do mojej Pestki. Ale radzę zmienić podłoże w terra, bo taki maluch powinien mieć zapewnioną wilgotność :). A na kostce bukowej jest suchutko. No i pytanko- co on ma w tej swojej miseczce? Wygląda na jakieś podejrzane jedzonko, niewskazane dla żółwika greckiego :). Nie chcę Cię przerażać, czy zniechęcać taką wnikliwością, ale takie maluchy są ogromnie podatne na różne zmiany, są delikatne i można od razu uniknąć niepotrzebnych kłopotów :)

Cieszę się, że jesteś na naszym forum, wczytaj się dokładnie we wszystkie informacje  :-*
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #4 dnia: 25.06.2010, 07:22:37 am »
Hej,

bardzo ładny, młody grek :D Zdjęcia rzeczywiście nie są za dobrej jakości, i w dodatku jest ich za mało, żeby móc ocenić na ich podstawie stan zdrowia żółwia. Jeśli zachowuje się on "normalnie", to zakładam jednak, że będzie z nim raczej wszystko w porządku, bo jest bardzo młody i nie ma znamion błędnej hodowli.....

Jeśli chodzi o terrarium to podzielam zdanie Świetlika. Twój żółw ma w nim stanowczo za sucho! Podłoże powinno być zawsze lekko wilgotne, a kostka bukowa nie trzyma wilgoci. Dobra byłaby darń, taka z łąki lub ziemia ogrodowa (nienawożona). No i dekoracja... jakoś tak "łyso" w tym terrraium... :( Dobrze byłoby, gdyby doszły jeszcze tam jakieś roślinki, coś do wspinaczki... ;)

Widzę, że jako UV masz Repti Glo (Exo Terra). Na jakiej wysokości jest ona zamontowana, bo wydaje mi się jakoś tak bardzo wysoko?! (Jej odstep do zwierzęcia powinien wynosić średnio 30 cm.) A lampy grzewcze jakieś masz, czy tylko tą uv-kę?

Aha, no i Świetlik słusznie wzięła pod lupę miseczkę z jedzeniem, co tam w niej jest ;D ?
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline agata1996

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #5 dnia: 25.06.2010, 15:31:12 pm »
akurat na tym zdjęciu ma w miseczce jabłuszko wyczytałam ze można dawać je żółwikom bez skórki oczywiście i pomidor co prawda nie jestem pewna czy można go dawać żółwiom
podaje mu też często koniczynkę płatki bratków. Dziś dałam mu starta marchewkę ale nawet jej nie ruszył. Dziękuje za rady i jak najszybciej skoryguję błędy jakie popełniłam lampka grzewcza też wisi,a co do UV-ki to wisi17 cm od podłoża a grzewcza 22 cm w razie jakichkolwiek zastrzeżeń to piszcie mi proszę bo chcę aby mój żółwik miał u mnie jak najlepiej :)

Offline grabson

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Testudo hermanni boettgeri
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #6 dnia: 25.06.2010, 16:25:34 pm »
Pomidor - NIE!
Jablko - NIE!
Dawaj mu chwasty; mlecza, babke, pokrzywe itp.
Przeczytaj sobie artykol ze strony glownej http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/rosliny-polne-dla-zolwi

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #7 dnia: 25.06.2010, 17:20:30 pm »
akurat na tym zdjęciu ma w miseczce jabłuszko wyczytałam ze można dawać je żółwikom bez skórki oczywiście i pomidor co prawda nie jestem pewna czy można go dawać żółwiom

No właśnie tych rzeczy nie powinnaś raczej podawać! Nie sądzę, żeby żółw zajadał się w naturze jabłkami, czy też pomidorami... Może raz na jakiś czas trafi mu się jakaś poziomka, czy też malina ale, ale to na prawdę bardzo, bardzo rzadko, dlatego i w warunkach domowych nie powinno się warzyw i owoców podawać (poza drobymi wyjątkami).

Żółw żywi się raczej - tak jak napisał Ci grabson - roślinami polnymi. Jakimi konkretnie? - te informacje znajdziesz na stronce, którą Ci przesłał. Przejrzyj ją sobie bo na prawdę warto!

co do UV-ki to wisi17 cm od podłoża a grzewcza 22 cm
 
UV-ka wisi stanowczo za nisko! To są mimo wszystko promienie UV i w takim przypadku należy kierować się zaleceniami producenta, a te - tak jak już wspomniałem we wcześniejszym poście - wynoszą dla tego typu żarówki min. 30 cm!!! Natomiast jeśli chodzi o grzewczą to sprawdź jaka jest pod nią temperatura. Jeśli jest wyższa niż 40 stopni, to też musisz lampę nieco podwyższyć.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline grabson

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Testudo hermanni boettgeri
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #8 dnia: 25.06.2010, 17:33:21 pm »
Jeszcze co do kostki bukowej, sprawdza sie ona w czesci suchej i goracej calkiem niezle, ale na czesc wilgotna kompletnie sie nie nadaje. U mnie po calym dniu swiecienia UV-ka i grzewcza wilgotnosc w czesci suchej gdzie jest kostka wynosi okolo 45%, jesli masz taka wilgotnosc w calym terra to zdecydowanie za malo dla greckiego malca. Proponuje w drugiej czesci wysypac zwykla ziemie, jak bedziesz ja raz dziennie zwilzac to bez trudu utrzymasz porzadane 50-60%. U mnie bezposrednio po zwilzeniu - zawsze wieczorem po zgaszeniu lamp dochodzi nawet do 70% ale to zalezy ile mi sie prysnie  :)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #9 dnia: 26.06.2010, 11:39:47 am »
Na forum jest tyle nowych maluszków, ach - sama rozkosz. Są piekne.
TUPTUŚ

Offline Krasnal

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #10 dnia: 10.07.2010, 22:40:01 pm »
Mam nadzieję, że mogę tu o coś zapytać (mimo, że temet raczej nie ten...), jednak gdy czytam co podawać żółwią za każdym razem natknę się na zdanie że "w warunkach domowych nie powinno się warzyw i owoców podawać (poza drobymi wyjątkami)" No i moje pytanie to: jakie to są wyjątki? Ogórek i coś jeszcze?I czy do tych wyjątków można zaliczyć agrest bądź czerwoną porzeczkę, malinę (mam masę tych krzaczków a właśnie mają owoce).

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #11 dnia: 11.07.2010, 11:59:26 am »
Ładny żółwik, widze że masz tą samą żarówkę co ja :D to jest 13W czy 26W ?

Offline agata1996

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przedstawiam wam Tuptusia :)
« Odpowiedź #12 dnia: 27.12.2010, 19:48:16 pm »
mam 26W  :)