Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 18:07:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Teodora  (Przeczytany 6988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RysLav

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Teodora
« dnia: 08.01.2014, 00:32:54 am »
Witam wszystkich serdecznie.Chciałbym przedstawić moją żółwicę grecką i postawić nurtujące mnie pytanie,mianowicie przeglądając zdjęcia waszych żółwi zauważyłem u mojego brak jednej płytki,tej środkowej nad głową mam nadzieje że zauważycie o co mi chodzi,pytanie brzmi czy to jest normalne i czy się zdarza.Pozdrawiam forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: 08.01.2014, 00:35:18 am wysłana przez RysLav »
Shine on You Crazy Diamond

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Teodora
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2014, 10:10:25 am »
Żółwiczka jest przepiękna :) chyba maleństwo jeszcze z Niej jest?
Ja niestety nie jestem znawczynią gadziorków ale na pewno ktoś Ci pomoże na tym forum, jak na moje oko to ona ma tą płytkę tylko rozdzieloną :) także np. może to być normalne a tylko troszkę inny podgatunek może mieć ale to na pewno ktoś się wypowie i Ci pomoże :) ja na pierwszy rzut oka to to do czego można mieć zastrzeżenie to że jest żółwik na tych drewienkach a one mogą pylić :( także wgraj może zdjęcia całego terrarium i opisz troszkę jej warunki np. czym się żywi a inni na pewno doradzą i pomogą tak żeby maleństwu było u Ciebie jak najlepiej :):):)
Pozdrawiam i witam na forum :):):)

Offline RysLav

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Teodora
« Odpowiedź #2 dnia: 08.01.2014, 16:38:15 pm »
Drewienka bukowe ma tylko pod lampą grzewczą  mniej więcej na obszarze 15/15cm,reszta to darń z łąki.Żółwica żywi się rukolą,roszponką,liśćmi rzodkiewki liśćmi kalarepy bazylią tymiankiem rozmarynem, rzeżuchą ,gruboszem , suszem  herbal pets żółw lądowy standard ,wszystko posypywane sepią .Oczywiście do suszu oraz intensywnie pachnących ziół ma długie ,,zęby'' ale jak zje pozostałe to się przełamuje.UVB 10.0 exo terra.Pod lustrzanką 35 stopni ,terra rankiem zraszane.Kąpiel co 3 dni.Karapaks 7,5cm.Pozdrawiam serdecznie  :)
« Ostatnia zmiana: 08.01.2014, 16:40:39 pm wysłana przez RysLav »
Shine on You Crazy Diamond

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Teodora
« Odpowiedź #3 dnia: 08.01.2014, 19:55:09 pm »
Co do tarczki: Można być to po prostu wada wrodzona. Nie ma się czym martwić.  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Teodora
« Odpowiedź #4 dnia: 09.01.2014, 06:33:21 am »
Witaj :)
Żółwina wygląda bardzo fajnie, nie przejmowałbym się tą tarczką.
Warunki ma też całkiem niczego sobie. Dietka fajna, tylko zastanawiam się nad kalarepą. Nie slyszałem, że można podawać ;)
Jakich wymiarów jest terrarium?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Teodora
« Odpowiedź #5 dnia: 09.01.2014, 08:33:40 am »
Śliczna żółwinka.Liście kalarepy uwielbia mój Julian.Dostawał w w szpitalu jak był,więc zapewne można.Myślę tylko,że nie za często :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline peppapigo

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 2
Odp: Teodora
« Odpowiedź #6 dnia: 09.01.2014, 20:47:56 pm »
Mój mniej więcej też ma prawie 7 cm, ale Twój wydaje się bardziej "szpiczasty". ;)

Jest przesłodki, ale jak na niego patrzę, to nie chcę, żeby mój już rósł! Mniejsze są słodsze. :P

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Teodora
« Odpowiedź #7 dnia: 12.01.2014, 04:08:19 am »
Witajcie na forum, żółwiczka śliczna! Ja to bym z podawania kalarepki w ogóle zrezygnowała.
Ta płytka o której piszesz to tarczka karkowa, i u greków standardowo występuje. Jednak u żółwi zdarzają się zaburzenia otarczowania, które nie świadczą o gorszym stanie zdrowia. Czy mógłbyś pokazać plastron żółwinki? Tak dla samej wiedzy. :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM