Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:56:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kapsel i Korek  (Przeczytany 103367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #375 dnia: 08.11.2012, 19:08:09 pm »
Fausto, wyrazy współczucia. Straszna "czarna seria".. :(
Jednocześnie cieszę się ogromnie, że do nas wróciłeś, trochę się martwiłam o Ciebie. Świetnie czytać, że masz dwa nowe szkraby, mam nadzieję że kiedyś je nam pokażesz :) Dużo zdrówka życzę!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #376 dnia: 08.11.2012, 19:32:04 pm »
Fajnie że znów jesteś :)
Ja też proszę o zdjęcia maluszków :)

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #377 dnia: 08.11.2012, 19:40:14 pm »
Szkoda że straciłeś drugą gadzinę :(
Ale życzę Ci powodzenia w hodowaniu Bratka i Stokrotki, niech Ci zdrowo rosną  ;)
I również dołączam się do prośby o zdjęcia  :D

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #378 dnia: 09.11.2012, 15:12:27 pm »
Bardzo Wam dziękuję. Wrzucę zdjęcia Stokrotki i Bratka jutro bo dzisiaj już śpią i nie chcę ich budzić.
Myślę sobie czasem, dlaczego odszedł Kapselek i nie mogę doszukać się żadnego powodu. Był odrobaczony, jadł znacznie lepiej niż wcześniej, oczka piękne, żadnej wydzieliny z nosa, wyglądał na zdrowego..Na pewno odszedł z tęsknoty za Korkiem..

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #379 dnia: 09.11.2012, 16:37:16 pm »
Wiesz Fausto - przyszło mi to do głowy, że to może z tęsknoty... Ktoś może powiedzieć, że to niemożliwe u gadów - a ja tam sobie swoje wiem... Zwłaszcza jak nie było żadnych objawów chorobowych...
Nie wyobrażam sobie jakbym sie poczuła, gdybym miała taką sytuacje jak Ty...
Pozdrawiam Cię cieplutko.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #380 dnia: 09.11.2012, 19:38:47 pm »
Ja też myslę,że z tęsknoty.Jak moja Tosia pojawiła sie po swoim wojażach ,to wszystkie leżały razem tak gdzie Tosia.
Czekam na obiecane fotki,już widzę jak na forum zawrze  ;)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #381 dnia: 09.11.2012, 19:44:47 pm »
Tosia, długo Twoje gadziny tak oblegały uciekinierkę? W sensie że kladły sie obok niej? Wszystkie?
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #382 dnia: 09.11.2012, 19:47:00 pm »
Czy długo to nie pamiętam,ale jak wróciła to wszystkie wyciągnęły pyszczki i wąchały.Może nie cały czas,ale widać było jakąś zmianę w nich.Ta ich integracja na pewno trwała parę dni ;) ,dopóki Tośka nie zaczęła się znowu szwędać o obmyślać plan ucieczki
« Ostatnia zmiana: 09.11.2012, 19:53:20 pm wysłana przez Tośka »
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #383 dnia: 09.11.2012, 19:57:12 pm »
Niesamowite, muszę przyznać. Gadom odmawia sie takich zachowan jak Ty opisujesz...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #384 dnia: 09.11.2012, 20:01:03 pm »
No właśnie wiem....
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #385 dnia: 09.11.2012, 20:01:43 pm »
A moim zdaniem niesłusznie...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #386 dnia: 09.11.2012, 20:49:38 pm »
Oj żółwie są  towarzyskie. Moja Lonia odżyła dopiero wtedy kiedy zamieszkała z Gadziną. Zaczęła łazić po kamieniach i pagórkach, no nie ten gad. Wcześniej siedziała tylko w miejscu.
Trzymam kciuki żeby teraz towarzystwo żyło długo i szczęśliwie :)

Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #387 dnia: 09.11.2012, 20:58:19 pm »
Hej Fausto,

Myślę, że pojąłeś słuszną decyzję pomimo straty swoich podopiecznych. Gady to niestety jednak temat nie do końca zbadany. Myślę, że doskonale Cię rozumiem. Co prawda przykład dotyczy zupełnie innego gada(brodacza), kiedyś wziąłem takiego malucha, który nie przetrwał kilku tygodni(podobno pasożyty). Przejąłem się na tyle, że już miałem sobie odpuścić(niestety nie wyparowało mi z głowy). Ale po kilkumiesięcznym przygotowaniu, tj. budowa terra(ponad miesiąc), czytaniu róznych publikacji zakupiłem gadziochy. Codzień zdobywam nowe doświadzenia na ich temat i niestety na przykładzie w/w skonstantowałem, że tak naprawdę ze względu na wysokie koszty mamy brak konkretnych badań w temacie.Z medycznego punktu widzenia my hodowcy poruszamy się po omacku. Konkretnych fachowców jest jak na lekarswo,ja osobiśćie rozmawiam tylko z wetami, którzy coś hodują, bo nieskromnie stwierdzę, że wobec powyższego wiedza hodowcy, który kilkanaście lat hoduje gady jest cenniejsza od wiedzy tzw. fleczera po szkole(zresztą kiedyś na tym forum poruszyłem temat pewnego Pana i po wypowiedziach użytkowników raczej przestałem się udzielać). Na chwilę obecną mam(oczywiście poza skorupą;) kilka agam, z których jedna walczy o życie i ze względu na to, o czym piszę nikt nie jest w stanie jej pomóc(no bo może geny, może bakterie, może wina hodowcy, hmm. wg, lekarzy zagadka).Zastanawiam się nawet nad kupnem mikroskopu, bo u nas w regionie masakra(niestety pierwotniaki żyją do 48h, co i tak przy wysyłce, przy panujących obecnie warunkach atmosferycznych jest trudne do utrzymania) Robię to co rozum podpowiada i ufam, że ją z tego wyciągnę, bo niestety nasza diagnostyka pozostawia wiele do życzenia.Jednak pomomo problemów z tym związanych nigdy nie zaprzestanę hodowli tych uroczych stworzeń. Dlatego też cieszę się z decyzji jaką podjąłeś. Z całego serce życzę Ci powodzenia i gdybyś miał kiedykolwiek jakiś problem to w miarę kiepskiej, aczkolwiek posiadanej wiedzy chętnie pomogę. Życzę powodzenia i pewno tak jak reszta forumowiczów poproszę o kilka zdjęć;)



nie edytowano, pomyłka w kliknięciu
« Ostatnia zmiana: 07.12.2012, 01:01:51 am wysłana przez semiramida »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #388 dnia: 07.12.2012, 01:02:14 am »
Nowe szkraby Fausto dostały nowy wątek, do znalezienia pod adresem --> http://forum.zolw.info/zolwie-lamparcie/lula-bratek-i-stokrotka-%28wydzielony%29/

A ja tak zupełnie z innej beczki...
Na chwilę obecną mam(oczywiście poza skorupą;) kilka agam, z których jedna walczy o życie i ze względu na to, o czym piszę nikt nie jest w stanie jej pomóc(no bo może geny, może bakterie, może wina hodowcy, hmm. wg, lekarzy zagadka).
Jak mała, udało się, doszliście do przyczyn choroby?
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Odp: Kapsel i Korek
« Odpowiedź #389 dnia: 07.12.2012, 11:43:07 am »
Powiem Ci, że marnie. Parazytologia: owsiki, po kuracji. Bakteriologia niby w normie (udało mi się uprosić panie w labolatorium, żeby zrobiły), niby, bo tak naprawdę nie ma wzorców(można coś takiego zrobić we Wrocku na uczelni, ale nikogo tam nie znam, no i wysyłka przy tej pogodzie jest bezcelowa). Niby już było lepiej, przybrała na wadze, przeszła wylinę, a teraz znowu kapa. Przestała jeść i sra na rzadko. Jade jutro do Krk z kupskami na badanie to mnie może coś oświeci, bo niestety na podhalu nie znają takiego terminu jak badanie parazytologiczne, a 80% pewności masz do 2h. Kupiłem mikro z kamerą, ogarniam po mało wykłady i będe se sam badał, ew. wysyłał foty do Krk do konsultacji.