Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 17:54:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]  (Przeczytany 48742 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #105 dnia: 31.08.2013, 14:58:46 pm »
Nazwa tyczy się pewnie tylko ich ubarwienia :) Kochane masz gadzinki :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #106 dnia: 03.09.2013, 11:24:16 am »
To ładnie Ci podrosły..:) Fajnie, że te zdrowo Ci się chowają i przybywają na wadze...:)

Domek drewniany będzie dobry, najlepiej ocieplony cienkim styropianem. Jak nie masz weny twórczej to zawsze można kupić budkę dla małego psa...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #107 dnia: 02.01.2014, 19:39:20 pm »
Fausto, kiedy nas uraczysz porcją zdjęć? Prośbę moją uzasadniam faktem,  że niebawem przyjedzie do mnie nowe terrarium i chciałabym od Ciebie zaczerpnąć kilka pomysłów! Pomóż koleżance od lamparta Tupsona Pendolino  :P

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #108 dnia: 04.01.2014, 11:28:26 am »
Witaj Lulka, trzeba by faktycznie wrzucić jakieś foty bo dawno swoich potforów nie pokazywałem :)
Jeśli chodzi o moje terra, to ono teraz nie za bardzo elegancko wygląda bo moje po prostu jedzą wszystko, co się znajdzie w ich zasięgu, tak że estetycznie to tak sobie...Ale oczywiście muszą mieć zapewnione "warunki bytowe" czyli wilgotność, temperaturę, żywienie, suplementy itd...
Jeśli chodzi o pomysły, to mistrzem świata w pomysłach jest ankan, która chyba ma najdłużej lamparty..
O moich można by historie pisać, co wyprawiają...np. jak Lula, czyli najcięższa żółwica z wdziękiem primadonny z ruskiego baletu narodowego, włazi na dach domku, przy okazji zamieniając wystrój dostatnio urządzonego terra w ruiny i zgliszcza (niczym u Marka Hłaski :-) )

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #109 dnia: 04.01.2014, 11:53:54 am »
Trafne porównanie do tego wybitnego twórcy :P
A tak poważnie to prześledziłam każdy Twój wątek od początku do końca! Zakochałam się w Kapslu i Korku... choć to co spotkało te przepiękne gadziny wprawiło mnie w melancholię :( Prześledziłam również Twoją fotorelację z rajdu dookoła Polski... aż nabrałam ochoty aby nauczyć się jazdy na motorze  :P Zastanawiam się czy to trudna sztuka?
Wiem wszystko na temat wilgotności i podłoża. Co do oświetlenia to muszę Cię prosić o korepetycje  :P
Teraz szukam weny twórczej związaną z aranżacją wnętrza dla mojego małego przyjaciela.
Pozdrawiam ciepło  :-*

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #110 dnia: 04.01.2014, 12:54:14 pm »
Kapsel i Korek...rzeczywiście bardzo smutna historia. Jeden zgniął przez mój błąd i nieuwagę, a drugi odszedł...nikt nie wie dlaczego. To były moje pierwsze lamparty i pewnie jak z pierwszą miłością...na zawsze zostaną w mojej pamięci. Nawet na jednym z motocyklowych forów, mam Korka w awatarze, co zawsze wywołuje napady wesołości u innych motocyklistów...Motocykliska z temperamentem żółwia  :D Śmieją się ze mnie, że jak chcę sobie adrenalinę podnieść, to idę żółwię wykąpać..
Jeśli chcesz się nauczyć jeździć motocyklem, to dzisiaj nie ma już z tym najmniejszego problemu. Jest pełno firm, które zajmują się szkoleniem, od zupełnie tanich (chyba kilkaset zł) po badzo drogie (o ile dobrze pamiętam, to szkolenie, które prowadzą instruktorzy policji drogowej kosztuje chyba ponad 30 tyś, ale to już oczywiście przypadek skrajny)
Polska, to piękny kraj, jest mnóstwo rzeczy do obejrzenia, a klimaty takie, że odjazd. A ściana wschodnia...po prostu bajeczna. A czasem warto pojechać też za granicę np: http://harleyman-harleyman.blogspot.com/2012/08/neuschwanstein-stelvio-2012.html
A z oświetleniem to ja za radą ankan ułatwiłem sobie życie właśnie Vitaluxem. Każdego dnia 10 min., w terra tylko żarówka grzewcza i na wyjątkowo niskie temperatury promiennik podczerwieni. Na tym forum w dziale o oświetleniu można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
Bardzo ciekawe aranżacje pokazane są na zdjęciach na tym forum. Ja teraz główkuję nad wystrojem letniego wybiegu, bo on musi być jednak nieco inny niż dla zimujących, ale pewnie jak zwykle pójdę za radą ankan. Budy dla małych psów są dobrym pomysłem na kryjówkę..

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #111 dnia: 16.01.2014, 10:14:38 am »
Hej :)
Fausto, musze przyznać, że bardzo dawno nie zaglądałem do Twoich ryjków. Baaaardzo podrosły, aż się zdziwiłem.   ;D
Coś w tych naszych żółwiach jest, niezależnie od naszego temperamentu, bardzo dla nas pociągającego ;) Nasza Malwa też przecież śmiga na motocyklach a ma +30/40 żółwi :D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #112 dnia: 17.01.2014, 20:59:21 pm »
W żółwiach jest coś w rodzaju takiego pierwotnego, niezmąconego spokoju. Skorupa w kształcie Matki Ziemi. Spojrzenie i ruchy pełne spokoju. Chłodna skóra na odsłoniętych częściach ciała. Nie ma nic piękniejszego, kiedy żółw trochę już się oswoi i widząc Cię, powoli, z gracja wystawia głowę na spotkanie. Moje żółwie pozwalają się już delikatnie głaskać po głowie, łapach i po gardle. Coś pięknego..
30/40 żółwi..piękna hodowla. Trzeba mieć bardzo dużo czasu, żeby troszczyć się o tyle żółwi..

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #113 dnia: 17.01.2014, 21:08:34 pm »
Fausto pieknie to napisales:-)
Moja corka ogladajac fotki oswiadczyla,ze jak bedzie duza to sobie takiego lamparta adoptuje :-)
Sliczne te Twoje zolwie :-)
Pozdrawiamy Cie serdecznie
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #114 dnia: 20.01.2014, 15:22:04 pm »
Tośka, bardzo bym chciał żeby Twoja córcia miała lamparta, bo patrząc na Twoje żółwie, pewnie trudno było by znaleźć mu lepszy dom. A niestety problem z lampartami, których ludzie chcą się pozbyć, zgodnie z przewidywaniami już się pojawił. W ostatnim roku i być może dwa lata wcześniej sprowadzali lamparty do Polski w ilościach przemysłowych. Widziałem kiedyś sklep, w którym ledwo mieściły się w szklanym zbiorniku (bo terra trudno to nazawać) Ludzie kupują, nie wiedzą jakich warunków potrzebuje lampart, ile potrzebuje zjeść w zimie, a poźniej zaskoczenie. I tak dobrze, jeśli chcą oddac do adopcji, a nie wypuszczają gdzie się da..
A wszystkim lampartom, które szukają nowego domu życzę, żeby trafiły do Tośki  ;D
« Ostatnia zmiana: 20.01.2014, 15:25:42 pm wysłana przez Fausto »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #115 dnia: 20.01.2014, 23:51:02 pm »
A wszystkim lampartom, które szukają nowego domu życzę, żeby trafiły do Tośki  ;D

Oj jak to Tośka przeczyta to chyba z krzesła spadnie..  :laugh:

Fausto, a ja się dołączam do próśb o nowe fotki Twoich żółwiątek!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #116 dnia: 21.01.2014, 10:13:25 am »
Ciekawe czy Tośka już czytała czy jeszcze śpi  :D Gdyby przypadkiem spadła to będziemy Ją ratować z całą bezwzględnością medycyny  :D Zastrzyk domięśniowy, masaż serca, usta-usta, płukanie żołądka, kardiowersja wysokonapięciowa itd, itd..nie damy Tośce zrobić krzywdy, bo kto by się tymi biednymi lampartami opiekował ?  ;D
Fotki wrzucę, tylko muszę się trochę z pracą ogarnąć, bo od jakiegoś czasu nie wiem, w co mam ręcę włożyć.. :o

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #117 dnia: 21.01.2014, 11:41:35 am »
Boshe....paść nie padłam,ale o mało nie udusiłam się ze śmiechu :)
Wiecie jak to z dzieciakami jest.Dziś marzy o nich,a jutro o pluszowym misiu.Jeszcze miesiąc temu mięso jadła,a teraz nawet spojrzeć nie chce,ale na ten czas na pewno nie mogę spełnić jej marzenia.W sumie to nawet o marzenia nie chodzi,tylko o zwierzaka.Chałupa pęka mi w szwach,jak to ankan określiła.A Julcia jak podrośnie i będzie chciała lamparcika,to na pewno krzywdy mu nie zrobi.Ma 9 lat ,a wiedzę już ma :)
Ja za to szczerze dziękuje za miłe słowa.
Fausto zdjęcia wklej,niech me dziecko sobie poogląda :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #118 dnia: 22.01.2014, 10:02:48 am »
Tośka - to akurat za parę lat, jak nie szybciej, to będzie pewno pełno lampartów do adopcji...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Lula, Bratek i Stokrotka [wydzielony]
« Odpowiedź #119 dnia: 23.01.2014, 11:31:28 am »
A więc Panie i Panowie, po licznych sukcesach w kraju i zagranicą, oto znów przed Państwem na gościnnych występach trio w skorupach, czyli Lula, Bratek i Stokrotkach.
Oczywiście, występ ze specjalną dedykacja dla córci Tośki  :D