Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 15.05.2024, 10:44:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci Tuptuś  (Przeczytany 146551 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #360 dnia: 15.08.2013, 09:12:48 am »
Jak masz problem z wysokoscią, tak, zeby Ci pchełka nie wylazła to ja proponuje kupić coś takiego http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/508/1145508/product/obrzeze-trawnikowe,main.jpg tylko najwyższe. ja mam tak zrobione bo ta piaskownica moja jest płytka. co do oświetlenia to Wege ma rację.. terra jest długie wiec najlepiej byłoby kupić rurę. do tego oprawkę (w elektrycznym ja bym prosiła o ceramiczną, najlepiej pójść z żarówką, mi np takie zwykłe oprawi od razu zmontowali z kablem i wyłącznikiem). Bierzesz 3 deseczki- dwie na taką wysokosć jak ma byc lampa i jedna ba długość terra. Zbijasz/ skręcasz, potem przytwierdzasz do terra, tak żeby było na środku i gotowe. O pomalowaniu całości lakierem było :) Nazbieraj kamieni i ukop darni. (tu juz maż niech się weźmie do roboty! ) mniejszymi kamykami ja bym oddzieliła strefe sucha od wilgotnej. ładnie to wygląda bo można ułożyć np zawijasek. :D w wilgotnej daj darń, zrób norkę / kryjówkę, posadź roślinki różne. Masz ten "mostek" z patyczków to zrób np przejście z jednej strefy do drugiej z jego pomocą. Grzewczą w suchej umieść najlepiej za pomocą lampki. Ja mam taką http://cdn.bricoman.pl/upload/products/zoom/lampka-lolek-na-klips-czarna-190141.jpg albo poproś żeby Ci do zwykłego kabla dołączyli ceramiczną oprawkę i przymocuj do tej dechy od UVB za pomocą drucika, Opuszczając ją niżej lub podnosząc wyżej będziesz mogła regulować temperaturę. Ustaw ja tak, żeby ogrzewała i kamień do wylegiwań i basenik z wodą. Ja bym cała suchą wyłożyła kamykami (jak zły pomysł to krzyczcie) ale tak się nie będzie nosiło świństw do basenu i nawet jak będziesz tam zraszać to nie będzie Ci woda stała, faktycznie będzie bardziej "sucho i ciepło". Kochana ja teraz jestem często off line, tak będzie do niedzieli  (wakacje z Lubym), wiec pisz do mnie na fejsie jak coś potrzebujesz :* 
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #361 dnia: 15.08.2013, 11:01:49 am »
Roślinka wyglada mi na przywrotnik pospolity, http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/rosliny-polne-dla-zolwi pisze że jest jadalne :-*

Jak masz problem z wysokoscią, tak, zeby Ci pchełka nie wylazła to ja proponuje kupić coś takiego http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/508/1145508/product/obrzeze-trawnikowe,main.jpg tylko najwyższe.

Minka podała Ci rewelacyjny pomysł :)
Sama chyba skorzystam z tej propozycji  ;)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #362 dnia: 15.08.2013, 11:31:32 am »
Oliwko,
Tupcio jest za malutki na ucieczkę... Tego akurat najmniej się obawiam. Obiekcje mam co do tej lampy UVB... tego nie przeskoczę!  :( Nikt mi tej długiej nie zamontuje a sama jestem zielona  :(

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #363 dnia: 15.08.2013, 12:01:07 pm »
Oliwko,
Tupcio jest za malutki na ucieczkę... Tego akurat najmniej się obawiam. Obiekcje mam co do tej lampy UVB... tego nie przeskoczę!  :( Nikt mi tej długiej nie zamontuje a sama jestem zielona  :(

Kupujesz długą uvb, idziesz z nią i kasą do oświetleniowego. Używasz kobiecości i rozmawiasz grzecznie z panem od oświetlenia. Oczarowany pan od oświetlenia bierze lampę i dopasowuje jej oprawkę. ;) Proste jak drut ;)
Ja tak zawsze robię, z pominięciem kobiecości.  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #364 dnia: 15.08.2013, 12:07:27 pm »
Lulka ale zrobienie stelaża to są 3 deski i parę gwoździ a zamontowanie to też nie jest trudne. to jest coś takiego http://sklep.roslinyakwariowe.pl/zdjecia/oprawka_bryzgoszczelna_na_swietlowke-i-6296-2-2000.jpg jak pójdziesz już z tubą do elektrycznego to Ci to "złożą" a w domu to na drut :D ja wszystko montuje na drut :P

Wybaczcie moją "piękną twórczość" ale tak chyba najłatwiej ogarnąć xD
 

Dodano 15.08.2013, 12:08:10 pm
Wege masz takie same metody jak i ja :P tylko ja kobiecości nie pomijam xD
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #365 dnia: 15.08.2013, 13:21:21 pm »
jest też sposób żeby ominąć uvb - zainwestować w sunluxa albo vitaluxa i nagrzewać gadziora codziennie lub co drugi dzień i wtedy uvb w ogóle zbędna w terra. tylko wtedy można zamontować coś na klips w celu oświetlenia terra - np. jakąś żarówkę led.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #366 dnia: 15.08.2013, 16:11:36 pm »
Kochani, bardzo Wam dziękuję. Stanęliście na wysokości zadania. Póki co muszę ugadac męża bo kiedy zobaczył tą wielką skrzynię to dostał szału.przede mną batalia. Trzymajcie za mnie kciuki.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #367 dnia: 15.08.2013, 16:47:34 pm »
Wydaje mi się, że pomysł ze stelażem do którego przymocuje się żarówki, czy to w oprawach przykręconych od spodu czy w klipsach jest najlepszy. Sama mam taki stelaż i dobrze się sprawdza. Lampy rury już bym nie kupowała, tylko póki co koło grzewczej przypięła w klipsie tą UVB co masz a z czasem kupiła Vitaluxa. Wychodzi taniej, bo za 120 zł kupisz żarówkę na kilka lat a nie pół roku.
Skrzynie można podtwyżyć albo tym obrzeżem do trawników, albo kupić 4 deski, i przymocować kątownikami na wkręty do drewna.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #368 dnia: 16.08.2013, 12:24:24 pm »
Długoterminowo Vitalux albo stelaż z rurą najlepszy, ale zanim się w któryś z nich zaopatrzysz, oto mój prowizoryczny pomysł na instalację świetlówki kompaktowej przy zbyt niskim terrarium. Czas wykonania minuta sekund dziesięć. :>
« Ostatnia zmiana: 16.08.2013, 12:28:47 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #369 dnia: 16.08.2013, 22:02:14 pm »
Dokładnie o tym wcześniej pisałem. :P
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #370 dnia: 18.08.2013, 08:43:23 am »
Witajcie moi Drodzy!  :-*
Mąż zgodził się na ,,zagracenie" pokoju pudłem, ale ja podjęłam inną decyzję. Niestety skrzynia okazała się zbyt niska. Po podsypaniu ziemi Tup swobodnie wyglądał łbem poza terra. Musiałam znaleźć inne rozwiązanie. Pojechaliśmy do sklepu meblowego a tam moim oczom ukazała się piękna szafka. Jej wymiary były wprost idealne: szerokość 76 cm, długość 111 cm, wysokość 35 cm. Kupiliśmy na drugi dzień bo mąż musiał ochłonąć  :laugh: Dobre wieści są takie, że w najbliższym czasie Sz. P. Tupson będzie miał kawał przestrzeni do biegania  :P Już niebawem zdjęcia, a teraz życzcie mi powodzenia z wystrojem wnętrza oraz przeprowadzką  :P

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #371 dnia: 18.08.2013, 10:46:06 am »
Super! :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #372 dnia: 18.08.2013, 11:04:08 am »
Rewelacja Czekamy na zdjęcia  ;D
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #373 dnia: 20.08.2013, 12:51:44 pm »
Witam wszystkich  :-*
Po wielu trudach jest nowe terrarium. Wymiary: 111 cm/74 cm,wysokość:35 cm.
Tup jest zachwycony. Od godziny 6 rano biega jak szalony, wącha, podgryza, knuje  :P Już nie przesiaduje w szklarence jak bywało wcześniej  :laugh:
Jest tylko jeden problem! Jak zwykle...gdzie umieścić lampy: grzewczą i UVB? W Castoramie kupiłam klipsy.Niestety na grzewczą o mocy 50 W posiadają tylko z małym gwintem, a że się nie dopatrzyłam to musiałam oddać ;( potem zakupiłam kreślarską lampę, ale muszę ją zwrócić gdyż mąż nie potrafi zamontować. Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć? Może jakiś link na allegro z oprawką.Tylko proszę o gotowce, bo nie ma mi kto pomóc z wierceniem itp. Póki co UVB jest zamocowana na klipsie, na desce położonej obok terra i na nim opartej a grzewcza jest w zwykłej lampce biurkowej. Estetyczne to nie jest ale ważne, że działa. Terrarium też ogromniaste, mąż i cała rodzina niezadowolona, że zagracam mieszkanie  :( ale co się nie robi dla żółwiczych dzieci  :laugh:
Pozdrawiam

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #374 dnia: 20.08.2013, 13:43:49 pm »
Wow , ale ma rosnącej wyżerki, ogólnie jest pięknie ;)Ta Bazylia , to ta Twoja siana tak Ci wyrosła?Fajny pomysł oddzielenia strefy suchej, jest w jakimś pojemniku, to nie są drewienka bukowe, co to?
Co do oświetlenia, to może by przymocować deskę po skosie i wywiercić otwory jeden na grzewczą, drugi na uvb.
« Ostatnia zmiana: 20.08.2013, 13:46:46 pm wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)