Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 23:26:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tofik - grek, który okazał się mauretankiem [scalony]  (Przeczytany 72131 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #60 dnia: 13.11.2012, 20:00:36 pm »
Dzieki rumek za swe zdanie :)

"to co ja bym zmienił to wysokość mimo wszystko na kilka cm więcej gdyż : ściana ma wysokość 50cm, szyba + prowadnica górna 33cm (dodaje szybę i te 3cm od góry) czyli wysokości od dołu jest 17cm"
Tak dokładnie, tak jest na tym planie.

Ankan już zauwazył mój błąd dlatego zwiekszyłem tą wysokość do 20 cm.
Dzięki,  utwierdziłeś tylko  mnie w tym przekonaniu.

Znów Cię zacytuje:
"Drugi aspekt może nie jakiś przesadnie drażniący to to żebyś wybrał odpowiednią żarówkę grzewczą. Gwint i to ile będzie wystawała z oprawki to pewnie ok.7-10cm,nasypiesz podłoża 12-15cm i będziesz miał ok.25cm między nimi więc dobierz taką żeby przesadnie też nie wysuszyło Ci strefy suchej na total pył... Inną wg.mnie istotną sprawą jest rozplanowanie odpowiednio żarówki z promieniowaniem i grzewczej. To ułatwi wg.mnie utrzymanie odpowiednich warunków w poszczególnych strefach Smiley życzę z całego serca powodzenia i trzymam kciuki. Jeśli będziesz w stanie rób w miarę na bieżąco zdjęcia może to natchnie innych na nowe pomysły na terrarium Smiley"

Całe terro będzie na bieżaco wstawiane na foto, po zrobieniu , wstawieniu podłoża, po zasadzeniu pierwszej roślinki...czy tez włożeniu kamyka.Mam nadzieje że was nie zanudze :D
Poruszyłeś problem który mnie wlaśnie dziś zaczoł nurtować...chodzi o odpowiednie rozplanowanie żarówki grzewczej z żarówką uv do tej pary dodałbym jeszcze basenik co by odpowiednio współgrał z oświetleniem..odpowiednia wilgotność.Predzej czy póżniej i tak zadałbym to pytanie na forum..Narazie zakupiłem lustrzanke 40 wat duży gwint , zawsze też moge zmienic jej moc.Żarówka ta wystaje z oprawki około 1 cm. Tak sobie myśle że jak mi zacznie przesadnie wyszuszać strefe suchą wsadze 25 wat..lub ją poprostu podniose troche wyżej.

Półka w rogu terry będzie demontowalna..to taki eksperyment...chodzi o maksymalne wykorzystanie metrażu terry...kryjówka i półka np na kwiatek od razu. :)


« Ostatnia zmiana: 13.11.2012, 20:05:59 pm wysłana przez Fik »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #61 dnia: 13.11.2012, 20:09:18 pm »
Żarówkę grzewczą i świetlówkę UVB zwykle wiesza się nad kamieniem do wygrzewania dla żółwia. Możesz niedaleko postawić basenik - woda się w nim będzie nagrzewała.
40 W powinno być w sam raz.

A efekt finalny urządzonego lokum dla gadziny obejrzymy z przyjemnością..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #62 dnia: 13.11.2012, 20:11:16 pm »
Żarówkę grzewczą i świetlówkę UVB zwykle wiesza się nad kamieniem do wygrzewania dla żółwia. Możesz niedaleko postawić basenik - woda się w nim będzie nagrzewała.
40 W powinno być w sam raz.

A efekt finalny urządzonego lokum dla gadziny obejrzymy z przyjemnością..:)

Dosłownie 2 cm od siebie? Skierowane na ten kamień obydwie?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #63 dnia: 13.11.2012, 20:21:05 pm »
Może być więcej niż 2..:) Ale owszem obie skierowane na ten sam kamień - gdzie żółw się będzie wygrzewał.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #64 dnia: 13.11.2012, 22:13:09 pm »
tak jak Ankan napisała kamień i basen dobrze jest wg.mnie ulokować niedaleko żarówki grzewczej :) woda cieplejsza a i wiadomo że gadzina lubi na takim płaskim ciepłym kamieniu się wygrzać :)

tak jak pisałem trzymam kciuki i czekam na finalne efekty :)

p.s.

fajnie że do Nas trafiłeś :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #65 dnia: 14.11.2012, 16:40:50 pm »
Czegoś tu nie rozumie.Chciałem wstawić kolejnego posta...ale mój temat jest pokopany czasowo z datami postów.Są poprostu wymieszane.chyba cos przestawiłem...
« Ostatnia zmiana: 14.11.2012, 16:43:00 pm wysłana przez Fik »

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #66 dnia: 14.11.2012, 17:28:43 pm »
Ja też nie mogę się tu trochę połapać  :-\
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #67 dnia: 14.11.2012, 17:41:31 pm »
no ja sie staram Oliwka  :)
Jakoś wszystko na odwrót jest z postami :D


No ale nie ważne. Wkurzyłem sie bo na dziś miała byc terra ale będzie na jutro.Czasu jednak nie marnuje , gromadze wszystkie sprzęty, akcesoria wystroju...dziś np. byłem ( i to specjalnie!!!!) po kamienie w Ustroń Zdrój. Tam sa zawsze takie płaskie i wyrzeżbione przez Wisłe, tam rzeka płynie wartkim strumieniem, może dlatego, 80 km zrobiłem by te kamienie w ilości kilku sztuk przwieżć  ;D
Pełen nadzieii z JBL Herbil w torbie i dynia w reklamówce krocze do domu będąc pewien ze gagadek doceni me wysiłki i choć  zje kawałek dyni  czy granulek kilka JBL w podzięce dla Pana. Karmienie wyglądało tak że rozmoczyłem kilka granulek cholerze jednej w wodzie i du... jasiu, wymieszałem z sałata i cykorią..gdy trafił na ciemny kawałek JBL zachowywal sie jak odkurzacz któremu na odwrót przyłączono rure...
zwracał wszystko językiem.Jedno jednak zauważyłem że nie odstrasza go JBL sałąta wykąpana jest w JBL ..i je ją bez problemu pod warunkiem że jest nim delikatnie obtoczona, a nie nadziewana kawałkami. Szanowna Gadzina dziś sie nawet nie obraziła na mnie że go oszukuje. Zdaje sobie sprawe z tego że on troszke zglodniał, on wcześniej dziennie jadł łyżeczke bioreptu 1/3 pomidora w plasterkach i 1/4 brzoskwini małej.Sam się czasem dziwiłem że to się zmiesci pod ta skorupą. Gówniarz teraz chodzi i wybrzydza...wacha, to dynie to to , to inne...i nie umie się zdecydować.
Mimo wszystko po dzisiejszym dniu wydaje mi się że naprostujemy tego fastfoodowego gagadka.Tak wydaje mi się że lekko szala już się przechyliła na ma stronę...będe twardy i nie popuszcze upartej gadzinie. :)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #68 dnia: 14.11.2012, 17:49:24 pm »
wielki widac wysilek wkladasz w tworzenie terra i zmiany jego diety :) i bardzo fajnie.mam tylko jedna uwage,salaty tez nie podajemy dla zolwi ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #69 dnia: 14.11.2012, 17:54:03 pm »
no ja sie staram Oliwka  :)
Jakoś wszystko na odwrót jest z postami :D


Jasne  :) Ale tu już chyba chodzi o moją spostrzegawczość  ;D  ;)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #70 dnia: 14.11.2012, 21:04:37 pm »
margherita wiem, ale czasem musze wzywac posiłki niezdrowe, by stanowiły nośnik dla zdrowych.On sie tak nagle nie przestawi , to 6-7 lat przyzwyczajenia.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #71 dnia: 15.11.2012, 10:14:21 am »
Dobrze będzie..:) Jak coś wybiera i je to jak mu zacznie w brzuchu burczeć a przekona się, że nic innego nie dostanie to zacznie jeść to co w misce...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #72 dnia: 15.11.2012, 10:58:04 am »
doskonale cie rozumiem,bo moj na poczatku tez byl zywiony tylko salata.jak sie okazalo,ze wiecej z niej szkody niz pozytku,odstawilam :) zolw robil strajki glodowe i protesty niesamowite,ale jak pisze Ankan,jak glod do brzuszka zajrzal to jadl to co bylo ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #73 dnia: 15.11.2012, 19:13:31 pm »
Terra już jest u mnie  :) Niestety stolarz pomylił rozmiar szyb o 5 cm, szyby były zamawiane gdzie indziej przez niego.
Wiec narazie terra jest bez szyb z przodu. Szyby do odebrania jutro z prawidłowym rozmiarem. Szyby narazie mi nie potzrebne i tak, około dwóch dni zajmnie bejcowanie, lakierowanie i wietrzenie :)






Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Nowe terrarium: ze sklepu czy projekt własny
« Odpowiedź #74 dnia: 15.11.2012, 19:17:24 pm »
bardzo fajnie sie zapowiada :)ciekawa jestem jak bedzie wygladalo po urzadzeniu.napewno fajnie :) jakie ma wymiary terra?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)