Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 09:34:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)  (Przeczytany 41791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #30 dnia: 07.05.2012, 21:15:04 pm »
Dzięki. To może np, samą UVB odpalać? A do tego np dorzucić 20W jako grzewczą? Najcieplejsza pora - powiedzmy między 12 a 15, nawet przy 15-17 stopniach?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #31 dnia: 07.05.2012, 21:34:44 pm »
Tak, sądzę, że po 12, nawet po 13, najlepiej zobacz, na ile będzie komfortowo, gdy wyjdziesz na dwór. Bo gdyby wiał zimny wiatr, to może lepiej będzie zrezygnować. A lampy - chyba nie paliłabym wcale, żeby różnica temperatur nie była zbyt duża.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #32 dnia: 07.05.2012, 22:00:35 pm »
Ja zanim zaczęłam zostawiać na wybiegu paliłam uvb i zwykłą żarówkę 15 tylko żeby ciemno nie miała. Ładnie się przestawiła mam nadzieję na niższą temperaturę. A jeśli muszę Lonię zabrać do domu  ,bo to schorowana dziewczyna jest, to stoi koło drzwi balkonowych ma widno i nic jej nie zapalam :) Ale też już spędzała noce na wybiegu :)

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #33 dnia: 07.05.2012, 22:22:57 pm »
Więc co może jednak tą UVB? Ona ciepła nie daje, praktycznie w ogóle, a ciemno nie będzie. Jutro wracam z uczelni wcześnie, bo już po 12 będę, więc jak będzie ładnie tj., koło 18 stopni, słonecznie i bezwietrznie, żółwie lecą na wybieg:D Tylko teraz dylemat z folią czy bez folii? czy może folia na części?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #34 dnia: 07.05.2012, 22:30:06 pm »
Folia to jakby padało a tak to wystarczy ,że będzie miał się gdzie schować.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #35 dnia: 07.05.2012, 22:40:11 pm »
Dobra czyli jutro bez folii, koło 13 na wybieg wiadomo, pod warunkiem, że będzie słonecznie i bezwietrznie. Jakby co to mają gdzie się schować i zakopać by im było cieplej. Wiadomo, na wybiegu zawsze będzie ciut cieplej, zawsze ochronione od wiatru samym wybiegiem i balkonem.
 

Dodano 08.05.2012, 09:06:13 am
9 rano słońce ładnie świeci, może nie daję dużo ciepła, ale świeci, teraz jadę na uczelnię, ale dziś szybko kończę więc, myślę, że przed 13 będę i żółwiki trafią na wybieg ;)
« Ostatnia zmiana: 08.05.2012, 09:06:13 am wysłana przez KamilJ »
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #36 dnia: 08.05.2012, 10:19:10 am »
I fajnie wyszło...:) Mają teraz bardziej urozmaicony teren...:) I łatwiej im chodzić jak ta trawa nie jest wszędzie taka wysoka.

Jak masz słońce na balkonie to możesz nawet na 1-2 godziny żółwie wystawiać...:) A w terro grzanie ogranicz żeby szoku nie miały. Różnica między terro a powietrzem nie powinna być na początek większa niz 2-3 stopnie. Czyli jak masz w słońcu te 25-26 to można dać żółwie na wybieg na trochę, ale jak jest 18 a w terro miały dotychczas 26 i 35 pod żarówką to bym nie ryzykowała spacerów. Tym bardziej, że je potem na noc przeniesiesz znów do terro gdzie jest koło 23-24 stopni.
A ponieważ pogoda ba się poprawić w końcu tygodnia to dobrze by je już zwolna przyzwyczajać - zostaw im w terro UVB i jakaś słabą grzewczą - tak żeby koło 30 stopni miały pod żarówką.

Ja mam wprawdzie bardziej delikatne żółwie....więc moja opinia może byc bardziej zachowawcza, niż właścicieli stepków i greków...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #37 dnia: 08.05.2012, 12:24:39 pm »
Kurcze, po 9 rano było super słoneczko wyszło, świeci, było cieplutko, a teraz się zachmurzyło i jest 16 stopni. Więc na razie żółwie, zostały w terra. Od rana mają tylko UVB. Jednak jak do 13 pogoda się nie zmieni, odpalę, żarówkę grzewczą.  W tej chwili najsłabszą mam 40W, później zakupię jakąś słabszą.
 

Dodano 08.05.2012, 16:06:18 pm
Żółwie zostały dziś w terrarium od rana do 11 świeciło ślicznie słońce i byłem pełen optymizmu, że dziś spędzą trochę czasu na wybiegu, gdy nie jest gorąco, a ciepło. Jednak przed 12 się zachmurzyło i tak jest do tej pory, temperatura spadła do 14 stopni, więc nie zaryzykowałem. Jutro ma być ponad 20 stopni więc pewnie się uda ::)
 

Dodano 09.05.2012, 12:05:03 pm
Witam, dziś jest słonecznie i ciepło bo 22 stopnie, ale mocno wieje, jest to wiatr dosyć ciepły, ale nadal się boję. Jutro ma być jeszcze ze 2-3 stopnie cieplej, ale ma przelotnie padać. A ja chciałbym żeby sobie żółwiki korzystały z dobrodziejstw naturalnego słońca ;)
« Ostatnia zmiana: 09.05.2012, 12:05:03 pm wysłana przez KamilJ »
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #38 dnia: 09.05.2012, 13:06:15 pm »
Jeśli nie jest zimno, to szkoda trzymać żółwiki w pomieszczeniu. Sam mówisz, że wiatr jest ciepły, więc nie ma co czekać, idealnych warunków możesz się nie doczekać, a pogoda w końcu się zepsuje.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #39 dnia: 09.05.2012, 13:16:02 pm »
23 stopnie, lekki wiaterek ze zrywam do silniejszych, ale wiatr jest ciepły, żółwie trafiły na wybieg, nie miały grzewczej żarówki tylko UVB żeby im ciemno nie było. Będzie dobrze :)
 

Dodano 09.05.2012, 13:17:42 pm
Dziękuje Bemilko za podpowiedzi, zawsze lepiej posłuchać się kogoś doświadczonego ;) Zawsze wtedy obawy są mniejsze :)
 

Dodano 09.05.2012, 19:00:06 pm
Hej, mam takie pytanie.  Na moim wybiegu słonecznie zaczyna się robić po 9 i słonecznie jest gdzieś do 16:30. Jest już prawie 19:00, na dworze jest 20 stopni, a słońce pomału zachodzi. Żółwie postanowiły się więc zakopać. Zakopały się już dosyć mocno do spania. Gdzieś tak koło 17. I teraz moje pytanie brzmi, czy zostawić je na noc na wybiegu (ma być Najniższa temperatura8°C
Temperatura odczuwalna15°C, więc chyba wystarczająco)? Szkoda mi ich teraz na siłę odkopywać, jednakże martwię się, ponieważ jeszcze nie spędzały nocy na wybiegu. Mogę je zakryć folią, to zawsze coś da, ale nie wiem co zrobić.
« Ostatnia zmiana: 09.05.2012, 19:00:06 pm wysłana przez KamilJ »
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #40 dnia: 09.05.2012, 19:15:41 pm »
Ja jestem wyrodna i bym zostawiła. Ale hartowałeś je trochę? Tzn. jeszcze wczoraj nie siedziały pod żarówami?

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #41 dnia: 09.05.2012, 19:22:22 pm »
Dzięki, za odpowiedź. Kilka razy zostawały na wybiegu w dzień, ale wieczorem wracały do terra.
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #42 dnia: 09.05.2012, 19:29:27 pm »
Jeśli chcesz trzymać żółwie całą dobę na wybiegu to musi być ten pierwszy raz. Nie zaśniesz dzisiaj i będziesz sprawdzał czy temp. nie spadła, no ale co zrobić ;) Moja spała na wybiegu do 5 stopni i świetnie daje rade. Ale nerwy są, chyba ,że tylko ja jestem taka panikara. Zresztą moja schorowana Lonia też już spała na wybiegu i ma się coraz lepiej :) Tylko jak już zaczniesz zostawiać je na noc na zewnątrz to już niech nie wracają do terrarium pod żarówki.











Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #43 dnia: 09.05.2012, 19:34:56 pm »
Zapewne ta noc będzie nie przespana i będę latał do termometru co chwilę, ale ta noc ma być dosyć ciepła. Wiem, wiem, jak już zaczną być całą dobę, to już nie ma szans, żebym je grzał. Bo wtedy to tylko bym mógł im zrobić krzywdę. Mam nadzieję, że jutro szybko się wygrzebią i będę spokojny ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Majowo-czerwcowy balkonowy wybieg Marianki i Stefanka :)
« Odpowiedź #44 dnia: 09.05.2012, 19:37:43 pm »
Więc trzymam kciuki za ciepłą noc :)