Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 14:28:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe życie Tuptka!  (Przeczytany 13619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #15 dnia: 13.08.2008, 17:49:56 pm »
Znowu pomarudzę,chociaż widzę,ze już chyba wymęczyłam wszystkich na forum:P
Czy może ktoś powiedzieć co mój żółw ma głowie? czy mu skóra schodzi i sie łuszczy? czy na coś chory jest?


a drugie zdjęcie bez tematu:) po prostu chciałam pokazać jaki moj zólw wydaje się być szczęśliwy:P


Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #16 dnia: 13.08.2008, 19:35:31 pm »
Żółwikom czasami łuszczy się skóra. Widać, że Twój żółwik ma bardzo suchą skórę (łuski) na główce. Może w terrarium ma za sucho. Kąp go, dostarczaj mu wody, zraszaj terrarium (gdy nie jest na wybiegu).
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #17 dnia: 13.08.2008, 19:48:47 pm »
Też pomyślałam o tym,że jest odwodniony.. Jest prawie cały czas wybiegu,dopiero na noc daje go do terrarium. Wieczorem podlewam wybieg,a jak żółwia nie ma w to zraszam i terrarium w którym wilgoć panuje na poziomie 60.
Zraszam czasem żółwia spryskiwaczem-lubi to,wystawia głowę i się nie rusza:)może główkę mu czymś natłuścić?

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #18 dnia: 14.08.2008, 18:45:23 pm »
Czy u Was w terrarium,żółw siedzi np często w jednym miejscu??..wróciłam z pracy ok.16.30,a Tuptek jak leży na kawałku pnia tak nie kwapi się do zejścia...jest bardzo niemrawy..jest gorąco i parno-ok 28 stopni,ale on ma cień.. znowu nic prawie nie zjadł i musiałam go marchewką "skusić"..ale potem znowu nie chce jeść..normalnie o tej porze już śpi,chowa sie do kryjówki..a ten nie..pobudzony,ale niemrawy..siedzi na tym pniu..czy mu się to z czymś kojarzy to nie wiem..zaczyna mnie martwić ten brak aktywności..z drugiej strony nie wiem co jest do południa kiedy w pracy jestem

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #19 dnia: 14.08.2008, 19:10:57 pm »
60 % wilgotności to jak dla Stepa zupełnie wystarczająco.
Ty go nie karm i nie kuś na siłę jak nie chce jeść, jest duszno i żółwikom nic się nie chce, a głodówka tylko dobrze mu robi!
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #20 dnia: 15.08.2008, 14:18:36 pm »
no i mam za swoje za tą marchewkę..Tutek zrobił wodnistą kupkę o kolorze pomarańczy:(nic nie chce jeść. Dzisiaj jest chłodno i po raz pierwszy jest cały dzień w terrarium..i chyba mniej mu przypadło do gustu niz wybieg..siedzi przy szybce i główkę wystawia i patrzy czy ja idę,plądruje i wykopuje trawę..drapie tapetę na ścianie...i wszedł na doniczkę! myślałam,że mi serce ze strachu stanie jak to zobaczyłam..za dużo dałam ziemi obok donicy i wdrapał się na nią..wisiał tak sobie częściowo w powietrzu..zdjęłam wariata i odkopałam tam ziemię-nie wejdzie już. Nie znałam go od tej strony:)

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #21 dnia: 17.08.2008, 00:03:26 am »
Wychodzi na to,ze prowadzę swego rodzaju pamiętnik z pierwszych dni żółwia w terrarium,ale spowodowane jest to wyłącznie tym,ze mało znam mojego żółwia:( kiedy chodził dotąd po całym mieszkaniu,nie miałam możliwości obserwacji go w pewnych kwestiach.
I tak np. cały czas siedzi na kamieniu. I to z podtekstem seksualnym,świadczą o tym ślady..


albo śpi po prostu na tym kamieniu.. nawet do góry nogami. Czyli tyłek u góry,a głowa na ziemi! dziwne to co najmniej ale go nie ruszam..


Mam nadzieję,ze jego zachowanie jest normalne??

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #22 dnia: 17.08.2008, 07:06:15 am »
Tak jak najbardziej normalne.
Po prostu upatrzył sobie ten kamień i się wygrzewa na nim.
Zdarza się, że żółwie gwałcą wszystko w terrarium szczególnie gdy nie mają samicy, a gdy ją mają ich bomba seksualna skupia się na niej więc też trzeba uważać, ale to inna bajka. Stąd podtekst seksualny.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #23 dnia: 17.08.2008, 14:06:44 pm »
A to świntuszek! Dokładnie jak mój Tusiek.  ;)
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #24 dnia: 17.08.2008, 15:30:42 pm »
uff..myślałam,ze mój jest jedyny  ;D

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #25 dnia: 20.08.2008, 08:14:01 am »
I już po wizycie u dr Piaseckiego. Dziób podcięty bardzo fachowo,stan zdrowia oceniony jako dobry,nie było zastrzeżeń. Niestety Tuptek nie chciał zrobić kupki i nie udało mi się przebadać kału,ale zawsze mogę dowieść. Powiedziano mi,że nie ma potrzeby pobierania krwi,można jedynie przebadać na salmonelle. Dowiedziałam się,ze żółwie w 60% są nosicielami tej choroby!!! nie powiem aby mnie to nie przeraziło,a w szczególności mojego chłopaka:(
Niestety do dr Piaseckiego była ogromna kolejka,czekałam ponad godzinę i przyjął już mnie po godzinach pracy,stąd badanie było bardzo szybkie. Nie wiem jak się bada aby wykryć tą salmonelle, z kału można??
Tak czy owak byłam pod ogromnym wrażeniem jak doktor poradził sobie z podcięciem dzioba u Tuptka,który oczywiście tak się schował,że pazurka nie było widać. Miałam porównanie jak byłam u innego weterynarza 1,5 m-ca temu. Tamten chciał go ukłuć igłą w tylną łapkę aby żółw wystawił głowę do podcięcia dzioba,a dr Piasecki spiłował mu dziób jak żółw był schowany! wziął to urządzenie co przypominało pilarkę dentystyczną i włożył ją do "środka " żółwia.Tuptus oczywiście był w tak ogromnym szoku po całej wizycie,że do dzisiaj nie może dojść do siebie:) po raz pierwszy tak mu ktoś łapy wyciągał ze środka. Dziób wygląda lepiej,ale jednak daleko mu do dzióbka normalnego żółwika,potem wkleję zdjęcie.
Za ogólne oglądniecie żółwia i spiłowanie dzioba zapłaciłam 40,00zł.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #26 dnia: 20.08.2008, 09:08:45 am »
Wklej zdjęcie podciętego dzioba!
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #27 dnia: 20.08.2008, 10:09:41 am »
Wkleję wkleję.. ;) zdenerwowałam się,bo dzwoniłam do gabinetu dr Piaseckiego dowiedzieć się jak można zbadać Tuptka pod kątem salmonelli i dowiedziałam się,ze tylko z posiewu,czyli wizyta osobista potrzebna. Mogli mi wczoraj powiedzieć >:(
A to daleko ode mnie i znowu stres dla żółwia (przewóz autem)..chyba sobie na razie podaruje te badania.

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #28 dnia: 20.08.2008, 17:28:32 pm »
A oto Tuptek z nowym dzióbkiem:)


Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe życie Tuptka!
« Odpowiedź #29 dnia: 20.08.2008, 18:02:15 pm »
Odgięcie zostało i nic z tym nie da się zrobić. Spiluj mu tylko te ostre boki pilnikiem to dziób się jeszcze zmniejszy.
TUPTUŚ