Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:36:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepcie  (Przeczytany 27880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #120 dnia: 16.11.2009, 17:03:16 pm »
Ja mialam mala zagrodke i mi jedna marginatka pare lat temu zwiala lub ja cos pozarlo... :'(

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #121 dnia: 20.11.2009, 15:48:17 pm »
Cześć,

Ja, daję mojemu żółwciowi latem duuuużo swobody. Chodzi po całym podwórku i nie ma mowy, żeby uciekł. Wieczorem sam przychodzi pod schody a czasami też wspina się na pierwszy i drugi stopień. Wie kiedy czas wrócić na noc. Czasem muszę go poszukać w jego ulubionych miejscach tj. w klombie lub pod kwiatkami. Kopie norki i śpi w nich albo opala się w słońcu. Taki jest mądry :) Ufam mu i praktykuję to już od dobrych kilku lat. Żółw ma do dyspozycji całe podwórko. 


Możliwe że do tej pory nie uciekł bo masz wysokie podmurówki albo nie znalazł odpowiedniej "dziury". Żółwie to ciekawe świata stworzenia i chadzaja gdzie je wzrok poniesie tak więc gdy znajdzie możliwość aby przejść poza ogrodzenie to skorzysta.
Po prostu piszemy to jako ostrzeżenie żebyś którego dnia nie żałował, bo żółwia nie ma i nie można go znaleźć...
Na zagrodzonym wybiegu jest też bezpieczniej, teren jest pod kontrolą, mozna go też okryć siatką dla ochrony przed drapieżnikami.
Żółw chodzący luzem może napotkać coś czymś sie zatruje, może go ktoś nadepnąć, najechać samochód itp...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU