Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 09:07:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepcie  (Przeczytany 27882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Stepcie
« dnia: 16.03.2009, 16:26:19 pm »
To moje stepki , klatka juz jest stara , ale dobra jesli mosze gdzies jechac itp. zazwyczaj jak sie ja zostawi na pare tygodnij w tym samym miejscu to jest cala zarosnieta trawa , ale w tym roku postaramy sie wybudowac wybiegi z przykryciem , bo klatka juz sie troche rozpada , a wogule byla budowana na 1 zolwia, wiec musze cos wymyslec ;).
 

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2009, 16:34:48 pm »
Zdjęcie 5- uwielbiam, jak żółwie tak demonstracyjnie pokazują, że nie chcą być fotografowane i odwracają się tyłem.  ;)

No ja też muszę pomyśleć nad wybiegami- a nawet dwoma! Bo ja muszę jeden na balkonie zrobić, a drugi muszę na działce wybudować, bo tam będę ze 3 tygodnie w wakacje minimalnie. I muszę tak go zrobić, by mi Kapsel nigdzie nie nawiał, bo on taki mały jest, to już mi słabo na samą myśl o tym, że by mi mógł uciec. Zatem będę musiała wkopać nieźle ścianki...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2009, 17:10:14 pm »
To ze zwieje to jeszcze nic gorzej jak go jakies ptaszysko albo inne zwierze porwie :o, wiec napewno wybuduj pod z siadka na gorze. ;)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #3 dnia: 16.03.2009, 17:13:02 pm »
Tak, o tym też myślałam...Chyba poproszę tatę o pomoc, on ma do takich rzeczy smykałkę. Na szczęście do wakacji jeszcze trochę. Ale ja już nie mogę sie doczekać słoneczka dla Kapsla...Fajnie tam u siebie masz malwa...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #4 dnia: 16.03.2009, 17:28:04 pm »
No jak narazie jeszcze fajnie ale tu to nigdy nic nie wiadomo jeden dzien slonce a potem tydzien ulewy, ale ogulnie nie nazekam, prawdopodobnie w sobote lecimy do Tunezji wiec sie troszke powygrzewam ;).

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #5 dnia: 16.03.2009, 17:47:52 pm »
Słodko się rozwalił na 2 focie, haha
TUPTUŚ

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #6 dnia: 16.03.2009, 20:01:16 pm »
Klatka wygląda jeszcze solidnie...:)

Ale te stepki mają zróżnicowane ubarwienie...szczególnie zabawnie wyglada ten bardzo jasny z ciemnymi ciapkami.
Te dwa najbardziej podobne do siebie to Twój ostatni zakup?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #7 dnia: 16.03.2009, 23:16:15 pm »
Ten zielony to Kuba , ten yellow to Yellow, a te dwa nowe to jeszcze nie mam pomyslu jak je nazwac bo sa do siebie bardzo podobne i ciezko je na pierwszy zut oka rozruznic ???. A z tym roznym wygladem, ksztaltem i ubarwieniam to zeczywiscie ciekawa sprawa, niestety nie mam papierow wiec nigdy sie nie dowiem jakiego sa pochodzenia i z kad taka duza ruznica. :(

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #8 dnia: 17.03.2009, 06:55:39 am »
Sporawa gromadka, ja się ciągle zastanawiam jak Ty sobie z nimi wszystkimi dajesz radę, chyba nie śpisz?

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #9 dnia: 17.03.2009, 07:11:35 am »
Bartek, Malwa pewnie kładzie się z żólwiami i wstaje z żólwiami  :D i wtedy ma dla nich tyle czasu ile chcą.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #10 dnia: 17.03.2009, 09:44:12 am »
Hmmy... nie spie tylko kiedy rachunek za prad do domu przychodzi :'(. I poprostu uwielbiam je, kazde z nich jest inne, inaczej sie zachowuje, sa moim powodem do wstania rano i zrobienia cos ciekawego z moim zyciem , mysle ze i one i ja jestesmy od siebie uzaleznieni.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #11 dnia: 17.03.2009, 10:54:15 am »
Piękne żółwiki. Dłuuuugo sobie oglądałam te zdjęcia  :)

Mieszanka różnych podgatunków (no przynajmniej dwóch). Ten na środkowym zdjęciu faktycznie wygląda jakby się ostetntacyjnie "wypiął" na aparat  ;D

Sporo roboty jest z nowym wybiegiem ale naprawdę warto, jak dobrze zrobisz to potem spokój na lata  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #12 dnia: 17.03.2009, 11:18:30 am »
No z tym wybiegiem to bedzie troche roboty, bo nie chce uzywac juz drewna tylko cegly a dokladnie cos ala pustaki, bo zwinac to wszystko na zime i wstawic do garazu to za duzy klopot a i jesli roslinki posadze to juz wogule , tak jak mowilam wszystko po kolei, najpierw skupie sie na duzych zolwikach czyli stepkach i zawiaskach , potem mauretanki, no a na koniec reszta bo chyba trzeba bedzie zrobic to pod pleksa i lampe zamontowac bo za zimno im bedzie , mam plan ale sama wiez ze do realizacji tego trzeba troszke wiecej, a tak jak mowiz jak zrobic to raz a pozadnie. ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #13 dnia: 17.03.2009, 13:47:21 pm »
Zobaczcie ile juz zarelka u nas w ogrodzie rosnie  :D , jescze koniczynka troszke mala , ciezko ja wyskubac z trawy ale mleczaki juz sa !!! ;D Stepki znowu grzeja ogony na zielonym

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepcie
« Odpowiedź #14 dnia: 17.03.2009, 14:13:38 pm »
Jeszcze pare fotek przy korytku, no i oczywiscie wszystkim zolwika nie da sie dogodzic :-\ ,