Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 16:21:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tuptek- żółw z charakterem  (Przeczytany 23887 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Tuptek- żółw z charakterem
« dnia: 11.12.2008, 23:21:46 pm »
Wszyscy zapewne znacie historię Tuptka , nowym etapem w jego życiu jest czasowy pobyt u mnie. Mam nadzieję ,że wszystko się właściwie ułoży.
Zdaję sobie sprawę ,że taka rozłąka nie jest przyjemna ani dla samego żółwia , ani dla jego Właścicielki, dlatego też spróbuję dzięki tej stronie nieco ją złagodzić.
O samym Tuptku. Na pierwszy rzut oka przypomina mi bardzo podgatunek rustamovi , takiego żółwia swego czasu Michalina przeznaczyła do adopcji:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://skorupy.com/skorupy/step_do_oddania_files/shapeimage_2.jpg&imgrefurl=http://skorupy.com/skorupy/step_do_oddania.html&usg=__gpk2uCGVBFUgiaflKnA6Dul17jw=&h=293&w=390&sz=53&hl=pl&start=1&tbnid=WVMv8JKuH2j6ZM:&tbnh=92&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3Drustamovi%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DG
Tak samo jest samcem , o stosunkowo owalnej budowie skorupy. gdybym go miał nazwać nazwałbym go Ciemny...albo jakoś tak podobnie, w porównaniu z moimi żółwiami jest dużo ciemniejszy.
Wydaje mi się ,że jest w niezłej formie , ma zapewne na to wpływ fakt, że na pewno jest żółwiem bardzo kochanym.

A teraz kilka fotek z pierwszych chwil u mnie...
Na początek , zdjęcie najbardziej zamkniętego żółwia na świecie:

 No, ale jak długo tak można , po około 5 minutach...pierwsze rozpoznanie okolicy...

Później już poszło gładko...

Lampę ,jak widać ,,odnalazł" błyskawicznie...

Z kamieniami też nie ma większych problemów...

Dziś znalazł zastosowanie dla kryjówki:

 Apetyt też mu dopisuje, z cykorią rozprawił się dziś  jak zawodowiec. Jeszcze nie miałem okazji oglądać żółwia ,który by tak szybko adaptował się do nowego miejsca ... Zobaczymy co będzie dalej.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #1 dnia: 11.12.2008, 23:24:39 pm »
 :D mój Zuch !!!! po Pani ma to:)
Dziekuję

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #2 dnia: 11.12.2008, 23:32:50 pm »
Fakt. I do tego też ładny.  :)
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #3 dnia: 11.12.2008, 23:41:54 pm »
 :D oh

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #4 dnia: 12.12.2008, 10:13:59 am »
Raab, jak Ty tę historię ładnie opowiedziałeś...i jak udokumentowałeś...I jak na wesoło to zrobiłeś! I dlatego ja dziś wieczorem przeczytam to mężowi  ;D ;D, niech zobaczy jak można o żółwiach.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #5 dnia: 12.12.2008, 16:32:38 pm »
Widze że mu się podoba :) Rzeczywiscie, ładnie opowiedziane, fotki też fajne. Pozdrów go tam od nas ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #6 dnia: 12.12.2008, 18:03:47 pm »
Super, że sprawa tak się rozwiązała i, że żółwik dobrze ma u Ciebie.
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #7 dnia: 12.12.2008, 18:46:40 pm »
Mam nadzieje ze bedzie ci sie dobrze chowal,i gody beda udane :P :P :P zycze ci duzo jajek ;D ;D ;D pozdro.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #8 dnia: 12.12.2008, 19:26:25 pm »
Wydaje mi się ,że jest w niezłej formie , ma zapewne na to wpływ fakt, że na pewno jest żółwiem bardzo kochanym.

No wiesz co, jak ktoś kocha swoje żólwie które wygladaja jak placki to wcale nie oznacza że są one w lepszej formie niż te, które są idealnych kształtów a nie sa indywidualnie uwielbiane bo ktoś ma ich np. 2500 sztuk na fermie hodowlanej.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #9 dnia: 12.12.2008, 21:32:42 pm »
Wydaje mi się ,że jest w niezłej formie , ma zapewne na to wpływ fakt, że na pewno jest żółwiem bardzo kochanym.

No wiesz co, jak ktoś kocha swoje żółwie które wyglądają jak placki to wcale nie oznacza że są one w lepszej formie niż te, które są idealnych kształtów a nie sa indywidualnie uwielbiane bo ktoś ma ich np. 2500 sztuk na fermie hodowlanej.

Cóż bardziej mi chodziło o podkreślenie stosunku Właścicielki do Tuptka , aniżeli o jego właściwości fizyczne czy też sposób chowu.
Mogę opierać się jedynie na tym co widziałem. Ten żółw wróci wcześniej czy później na swoje miejsce. A ja nadal twierdzę:

Wydaje mi się ,że jest w niezłej formie , ma zapewne na to wpływ fakt, że na pewno jest żółwiem bardzo kochanym.

Choć pewnie mógłbym to napisać poprawniej po polsku.

Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #10 dnia: 14.12.2008, 19:30:56 pm »
Wydaje mi się ,że jest w niezłej formie , ma zapewne na to wpływ fakt, że na pewno jest żółwiem bardzo kochanym.

No wiesz co, jak ktoś kocha swoje żólwie które wygladaja jak placki to wcale nie oznacza że są one w lepszej formie niż te, które są idealnych kształtów a nie sa indywidualnie uwielbiane bo ktoś ma ich np. 2500 sztuk na fermie hodowlanej.

Filipp..jak to Fililp z konopi.. wyrwał się ni stąd ni zowąd jak zwykle ze swoimi złośliwościami.. ni w ząb w temat strzelił, ot po prostu uczepił się jednej wypowiedzi..
Czytałam czytałam i jeszcze raz czytałam Twoje wypowiedzi..w różnych postach.  I stwierdziłam,ze raz się wypowiem.
Nie wiem co jest z Tobą nie tak, ale najwidoczniej czujesz autentyczna chęć ugryzienia wszystkiego i każdego.
Mniemanie o sobie masz duże, i dobrze. Poczucie wartości to ważna rzecz w życiu człowieka, ale chcąc każdemu udowodnić,że nie ma racji,a Ty masz,bo Ty wszystko wiesz, potwierdzasz,że z poczuciem własnej samoakceptacji nie jest u Ciebie najlepiej.

Obserwując Twoje wypowiedzi, mogę stwierdzić,że nie umiesz inaczej.
Nic się nie nauczyłeś po potyczkach słownych w innych postach, kiedy mocno irytowałeś większość forumowiczów.
Może i moje wypowiedź w kwestii twojego zachowania jest i ostra, ale wszystko ma swoje granice.
Przeginasz od dawna.
Nie życzę sobie, abyś wchodził na wątek o moim żółwiu i puszczał swoje głupie dygresje, złośliwe i uszczypliwe.
Nie będę z Tobą dyskutować publicznie na forum, zapraszam na priv.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #11 dnia: 14.12.2008, 22:45:50 pm »
A Tuptek po swojemu...
Wstał rano , a że niedziela , chwilę dłużej niż zwykle zastanawiał się nad tym co będzie dziś robił.



 Troszkę go suszyło...


Do tego kąpiel...

Troszkę ciepełka...


I wydarzenie dnia , remont terra...


Jak widać po takim przestawieniu ,  w kryjówce spać raczej nie będzie...Twoja wola Tuptku, posprzątamy jutro.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #12 dnia: 15.12.2008, 02:27:12 am »
zapraszam na PW fantek1-Karolina ciekawe co chcesz napisac. Nie znasz mnie i dobrze.

W oczy kole prawda i co nerwy wielkie jak pisze prawde jako jeden z nielicznych na tym forum.
Zromum że tu nie chodzi o miłość do żółwi tylko o rzetelne podejście do sprawy
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #13 dnia: 15.12.2008, 08:53:54 am »
zapraszam na PW fantek1-Karolina ciekawe co chcesz napisac. Nie znasz mnie i dobrze.

W oczy kole prawda i co nerwy wielkie jak pisze prawdę jako jeden z nielicznych na tym forum.
Zromum że tu nie chodzi o miłość do żółwi tylko o rzetelne podejście do sprawy

Mariusz, ja nie zamierzam do Ciebie nic pisać, bo nie mam co. Napisałam tylko,ze jeśli będziesz chciał znowu wpiąć swoje trzy grosze to zapraszam na priv.
Nie spodziewałam się niczego innego po Tobie, jak następnej odpowiedzi i to właśnie w takim stylu.
Milczenie nie jest stanowczo w Twoim stylu.

Nie znam Cie, nie zamierzam poznawać i nie zamierzam z Tobą dyskutować.

Mogłabym skomentować Twój post i każdy następny,ale zwyczajnie mi się nie chce.

To jest moja ostatnia wypowiedź do Ciebie na tym forum.



Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Tuptek- żółw z charakterem
« Odpowiedź #14 dnia: 15.12.2008, 10:00:32 am »
Wracając  do Tuptka, to widzę ze pełen relaks.. Miałeś rację raab z tym spodeczkiem-basenikiem, do tamtego co dołączyłam do wyprawki nie wchodził tak..W tym może sobie spokojnie poleniuchować:)
Pozdrawiam Ciebie i mojego Zucha  :D