Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:59:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wafel:)  (Przeczytany 36593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #15 dnia: 21.12.2007, 00:11:55 am »
Dzięki za odp:)
Valturman , ja od 14 lat prawie dzien w dzien oglądam odchody żółwia , może to przykre zajęcie,ale pozwala mi się mnie-więcej zorientowac co i jak:P śmiesznie to brzmi,ale jednak:) i dlatego taka nagla zmiana mnie zaskoczyła, bo oprocz tych grudek zołw wydala wszytko normalnie, nie ma zaparć itp.
Ze znalezieniem weta to starszny problem, w Gliwicach większośc to hmm- sie nei znają lub z góry mi mowią że leczą psy i koty  :( a gdzieś dalej to problem z transportem, jest jak,ale nie ma czym- raz targalam żółwia busem to niemogłam sie od ludzi odpędzić:) każdy chciał pogałskac itp. Ale jak będzie taka potzreba to na bank, chociazby pieszo:)
Tak myślalam, niewiem czy to dobry pomysł- zrobić żółwiowi tygodniowa głodówke i dłuższe kąpiele ( kapie ją dzien w dzień ok 10 min, tyle starcza na zrobienie siku :P) zanim bardziej radykalnie zmnienie jej diete? Bo te problemy zaczęły się przed jej zmnianą, włąsnie dzięki nim zaczełam szukac i pytać.Potrzeba matką wynalazku.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #16 dnia: 21.12.2007, 09:27:38 am »
Tak, to dobry pomysł.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #17 dnia: 21.12.2007, 09:45:54 am »
Możesz trochę przegłodzić żółwia, niech wydali wszystko, do tego kąpiele i już dobra dieta i możliwe, że przejdzie.

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #18 dnia: 21.12.2007, 16:13:28 pm »
 żólw już 2 dzień na diecie, żal bo zaczyna gryźc wszystko co jest na wysokości dzioba. Ale nie ma zmiłuj, nagietek i mlecze czekają :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #19 dnia: 21.12.2007, 19:26:12 pm »
nie można ulegać, musi się odzwyczaić od starych nawyków a wcześniej oczyścić.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #20 dnia: 21.12.2007, 19:28:44 pm »
ja juz się przyzwyczaiłam do głodzenia i już mnie to nie rusza.
TUPTUŚ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #21 dnia: 21.12.2007, 19:42:19 pm »
Tydzień jest dobry? dłużej czy krócej?

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #22 dnia: 21.12.2007, 22:04:29 pm »
sama zobaczysz jak i ile będzie wydalał, ale myślę, że do tygodnia, jak z kąpielami to powinno wystarczyć, więcej chyba ne trzeba.

Zawsze można przedłużyć, ale na razie tydzień.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #23 dnia: 22.12.2007, 11:12:22 am »
Na początek tydzień wystarczy. Następnie możesz go karmić normalnie kilka dni i znów zrobic głodówkę troszkę dłuższą.
TUPTUŚ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #24 dnia: 22.12.2007, 22:11:41 pm »
Witam ,moja kolejna porcja pytań na dzisiaj :) Pierwsze to : otworzyłam opakowanie herbal petsu  (nagietek i mlecz) i jest tam pelno takich grubszych patyków ( nie sa to łodyki kwiatów, traw czy cos) i niewiem czy je nie wyjąć, tak dla bezpieczeństwa żółwia ?
Drugie pytanie, niewiem czy nie głupie,ale wole zapytać:) Chodzi o wode w której namaczam jedzenie Wafla. Zawsze jej 'polewalam" wode mineralna niegazowana, kranówka to sam syf więc jej nie podaje. Ale mam jeszcze takie filtry do kranówki, tej przefiltrowanej wody uzywamy do czajnika, kamien sie tak nie osadza ;). I niewiem czy mineralna niegaziwana jest wskazana? Czy lepiej wysokozmineralizowana czy mniej ? CZy dawac ta przefiltrowaną.
Pytania może śmieszne ::), ale moze ktos mi cos podpowie?


Kolejny dzień głodówki bezproblemowo, czas kąpania 30 minut, 2 razy po 15. I nic, tzn spodziewalam się że będzie wydala ta maż w tempie ekspresowym, a tu tylko mocz, normalny :) Wafel łazi i wszytko gryzie, od skarpetek po farfocle od dywanów. Ale dajemy rade.:)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #25 dnia: 22.12.2007, 22:23:50 pm »
A ja zacznę  od tego, czemu nadal chodzi po podłodze? Powinien jednak mieć terrarium.
Co do tych większych kawałków, jeśli po namoczeniu są miękkie to możesz pociąć, a jeśli nie da rady to odłóż.
A co do wody mineralnej to sam nie wiem, ta z kranu faktycznie syf bo chloru pełno, no ale w przegotowanej niby się kapie żółwia, bo ponoć wtedy większość tych złych składników ucieka.
Jak dasz wysoko zmineralizowaną, to jest to woda tworzona pod ludzi nie pod żółwia i dla niego może nie mieć dobrego skutku bo zaburzy jego równowagę mineralną a raczej nie ma wielu pozycji o gospodarce mineralnej gadów a w tym przypadku żółwi. Ja bym mu dał wystudzoną przegotowaną wodę, może być przefiltrowaną.

Takie jest moje zdanie

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #26 dnia: 22.12.2007, 22:42:36 pm »
Żółw przez najbliższy zcas, pewnie długi bęzdie chodził po podłodze, z takich lub innych względów. Finansowych w szczególnie. Jak na takie warunki jakie mam, staram sie dbac o żółwia jak tylko moge. I naprawde marzy mi sie wielkie terrarium z torfem, basenikiem, żywymy roslinkami. Ale na to przyjdzie pora. Zapewniam,że zółw nie spi, i nie chodiz po kafelkach, panelach, lineleum, tylko po dywanach, zakopuje sie w kocach itp. (w dyskusji to mały argument, ale zawsze), je na w jednym miejscu na czerwonej tacy, i mam nadzieje ze ze jak przemówi w Wigilie to nie będzie chciał uciec i zmienic własciciela. ;D
Pozatym, nie da sie wszystkiego zmienić na raz.

Co do jedzonka, to zamocze te badyle,ale hmm...wydaje mi się ze to nic nie da, takie twarde badyle, ale spruboje.
Dzieki Bartek za odp :), pyatnie może smieszne, ale się nad tym keidys zastanawiałam.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #27 dnia: 23.12.2007, 09:08:09 am »
a co do tego chodzenia to nie wiem co lepsze dywan czy panele, niby od dywanu cieplej, ale nawet najlepiej wyczyszczony zawsze się kurzy. Dlatego zawsze najlepsze jest terrarium, ja rozumiem, że narzazie nie możesz, więc trzymamy kciuki, żeby się kiedyś udało..

A może na razie wystarczy taki wielki karton z supermarketu i trochę kory z siankiem?

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #28 dnia: 24.12.2007, 14:39:29 pm »
Bylam w zoologiku troche sie zorientowac co do cen terrariów itp. Babka w zoologiku mi powiedziała,że najbardzej komfortowe dla zolwia jest takie ,które na długośc wynosi 4-kronośc żółwia, czyli jak Wafek ma ok. 21, to terrarium na długośc ma mieć ok. 80cm, to prawda czy mit ? Jak na takiego dużego to mysle że małe, że sie będzie w takim gniótł;-/  Nic babka nie mówiła o szerokości, a ja zapomniałam spytać.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #29 dnia: 24.12.2007, 16:05:11 pm »
Tak są tam jakieś przeliczenia ileś razy skorupa, ale wiadomo im większe tym lepsze. Patrzyszna żółwia i sam iwesz ile mu potrzeba do swobodnego poruszania się, ja myślę, że na takiego to 120 cm długość to minimum