Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 14:45:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ż. stepowy Kuba :)  (Przeczytany 7177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Connor

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Ż. stepowy Kuba :)
« dnia: 19.10.2010, 19:48:26 pm »
Witam chciałbym się przywitać ponieważ jestem tu nowy  :D. Na początku lata moja rodzina powiększyła się o 3letniego żółwika stepowego zamówionego od mojego znajomego w sklepie zoologicznym. Mój Kubuś (tak go nazwałem) jest według mnie zdrowym maluszkiem. Będę się starał zamieszczać wiele zdjęć mojego Kubusia i na pewno nie zabraknie mi pytań  :D. Jego terrarium jest małe ale jest ono przeznaczone na 2 lata, ponieważ mam zamiar przeprowadzić się z mieszkania do domu prywatnego gdzie na pewno dostanie duży wybieg i obszerne terrarium. Mojemu Kubusiowi chyba nic nie brakuje ma potrzebne lampy ,kryjówkę i basenik.
Karmię go od początku wszelkimi chwastami i kwiatkami. To chyba na tyle  :P. Dziękuje i pozdrawiam.



A oto mój KUBUŚ..
« Ostatnia zmiana: 19.10.2010, 19:51:25 pm wysłana przez Connor »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #1 dnia: 19.10.2010, 20:19:33 pm »
no no elegancki młodziak  ;)
a jakie masz podłoże? czipsy kokosowe tyllko? Najlepsza jest darń lub ziemie z gliną i piaskiem / sama ziemia/torf... :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #2 dnia: 19.10.2010, 20:32:47 pm »
Bardzo ładny stepek...:)
Może wstaw jeszcze zdjęcie jego terra.

I witamy na forum..:)

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #3 dnia: 19.10.2010, 20:34:33 pm »
Witamy. Żółwik ładny, ale trochę się blady wydaje, słabo wybarwiony taki (niedostatek uvb), albo tak wyszło zdjęcie.
No i dość duże przyrosty. Super że będzie wybieg :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #4 dnia: 19.10.2010, 21:15:08 pm »
No to witamy na forum. Wstaw trochę zdjęć żółwia i terrarium. No na podłoże to kokosowe nie wystarczy jakąś darń, może być kora, drewienka bukowe, troszkę piasku, ale najlepsza jednak byłaby darń. Jednak nie znajdziesz jej dużo później bo idzie zima. A jakie wymiary ma to terrarium? Bo jak jest małe to na krótko a nie na dwa lata.
 Ładny maluszek, słodziuchny :P. Ta skorupka tylko trochę blada. A jakie ma rozmiary i ile waży? Ma trochę przyrostów jak inni ci mówią. Ale Dobre naświetlenie (lampa grzewcza i uvb) i będzie dobrze. Powodzenia w hodowli.
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #5 dnia: 19.10.2010, 22:45:32 pm »
Witaj na forum :)

mam nadzieję,że wybaczysz,że się "podepnę" do Twego wątku i zapytam o tę bladą skorupę. Mój Drakuś też był i jest taki jasny (ale ma oświetlenie zapewnione). Czy w takim razie coś jeszcze powinnam zrobić? Może pytanie wyda Wam się banalne,ale nie czytałam nigdy,że żółw może być blady lub nie..myślałam,że to po prostu cecha indywidualna i stała ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #6 dnia: 19.10.2010, 22:52:04 pm »
Zależy czy chodzi o ubarwienie jako takie czy o "kolor bazowy" który jednak u ż stepowych ma kolor oliwkowy a plamy są ciemnoszare lecz mogą występować z różnym natężeniem. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Chodzi o to że żółwie maja różnie umaszczone pancerze, np stepowe z podgat baluchiorum są bardzo ciemne, dość ciemne są też rustamowi.
Jednakże jak zaobserwujesz żółw ma jasne przyrosty bo one się nie zdążyły wybarwić. Podobnie gdy żółw ma zbyt mało uvb jest cały słabo wybarwiony taki żółty właśnie lub bladozielony. Co do żółwia z fotki to nie przesądzam tego bo zdjęcie mogło jakoś tak kiepsko wyjść. Zły balans bieli czy coś.

Connor zrób mu fotke w świetle dziennym najlepiej na łonie natury.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #7 dnia: 19.10.2010, 22:58:02 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź, jutro i ja obejrzę dokładnie Drakusia (wcześniej nie zwracałam uwagi na kolor,choć Ola mówiła mi,że ma ciekawe "ubarwienie" brzuszka. Ale karapaks chyba zawsze miał jasnooliwkowy. Dzięki:)

Offline Connor

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #8 dnia: 20.10.2010, 07:02:04 am »
Przepraszam, że więcej nie opisałem o podłożu. Podłoże składa się z chipsów kokosowych,torfu kokosowego i ziemi. Zdjęci było robione w części suchej, a i kolor jest według mnie spowodowany złym oświetleniem ponieważ robiłem wieczorem postaram się zamieścić dzisiaj nowe jak zaświeci słoneczko  :D
 

Dodano 20.10.2010, 07:05:00 am
A, i jeszcze jedno mój Kubuś od początku miał darń tylko teraz musiałem już zmienić i oczywiście całe lato biegał na dworku  ;D
 

Dodano 20.10.2010, 07:11:39 am
Chciałbym się jeszcze zapytać czy jak wasze żółwie wstają z rana mają delikatnie napuchnięte oczka?? Bo mojemu się tak robi a po 5min wraca do normy czy to normalne??
 

Dodano 20.10.2010, 07:33:02 am
Oto skorupka mi się wydaje że jest ciemno oliwkowa  ;)
« Ostatnia zmiana: 20.10.2010, 07:33:03 am wysłana przez Connor »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #9 dnia: 20.10.2010, 10:41:56 am »
Skorupka wygląda w porządku...:)

Żółw nie powinien mieć z rana opuchniętych oczu - może coś nie tak masz z podłożem lub wilgotnością, tj. coś pyli albo jest za sucho. Masz może sianko w kryjówce? Ono często jest przyczyną uczulenia albo podrażnienia oczu. Przyczyną mogą być też te czipsy kokosowe - lepiej dać zamiast nich kostkę bukową, albo jeszcze lepiej na całości powierzchni terra daj ziemię wymieszaną z torfem kokosowym plus suche liście do kryjówki. Mierzyłeś wilgotność? W dzień powinna być w granicach 50%, w nocy, w kryjówce nawet do 70%, ale nie mniej niż 60%. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Connor

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #10 dnia: 20.10.2010, 13:56:15 pm »
Niestety nie mierzyłem wilgotności ale zawsze ma wilgotno w obszarze kryjówki niema tam czipsów kokosowych. Postaram się w tym lub następnym tygodniu usunąć te czipsy kokosowe  ;). Jak na razie moim zdaniem żółwik ma się dobrze gdy wychodzę to biega gdy wracam to biega zawsze ma wilczy apetyt (nie wiedziałem że żółwie tyle jedzą staram się go nie przekarmiać). Postaram się zamieszczać dużo fotek gdy tylko będę miał na to czas  :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #11 dnia: 20.10.2010, 15:51:33 pm »
Teraz - jak zima idzie to szczególnie uważaj z tym przekarmianiem. Żółwie mają iście "wilczy" apetyt..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Connor

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #12 dnia: 20.10.2010, 16:00:29 pm »
Ja tej zimy go jeszcze nie będę zimował ponieważ mam go od wakacji i jeszcze go dobże nie poznałem ale na nasępny rok już pewnie tak tylko od początku muszę sobie go przygotować  ;D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #13 dnia: 21.10.2010, 10:28:31 am »
Czasami po dłuższym spaniu jak żółwik wyjdzie na ostre światło to mu oczka puchną a za chwile jest ok :)

Offline Connor

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Ż. stepowy Kuba :)
« Odpowiedź #14 dnia: 21.10.2010, 11:04:49 am »
Właśnie o to chodzi jak wychodzi z kryjówki to pod lampką 1-2min takie ma a potem już się ładnie wygrzewa.  :D Dzięki
 

Dodano 23.10.2010, 08:20:46 am
Czy mogę dać mojemu Kubusiowi do kryjówki liście brzozy??
« Ostatnia zmiana: 23.10.2010, 08:20:46 am wysłana przez Connor »