Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 09:56:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Po zakupie UVB  (Przeczytany 3571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline palitkaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 2
Po zakupie UVB
« dnia: 02.04.2012, 10:20:43 am »
Załączam zdjęcie na którym widać nasze terrarium ponieważ nie wiem gdzie tą lampę UVB zamieścić jak widać na zdjęciu jest ona bez klosza i świeci nad całym terrarium i nie wiem czy tak jest dobrze niestety po zakupieniu UVB nasze żółwie przestały wychodzić na wyspę nad którą świeci lampa UVA (na zdjęciu po prawej stronie)

Przy okazji jeszcze zapytam o żywe rybki jako pokarm kupiłam dwa małe DANIO ale nasze żółwie chyba się zaprzyjaźniły z nimi ponieważ nie chcą ich zjeść czy to normalne czy powinnam je przegłodzić troszkę, bo teraz to dostają i stynke i ochotkę i TX - 76270

Pozdrawiam i dziękuję za pomocne odpowiedzi

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Po zakupie UVB
« Odpowiedź #1 dnia: 02.04.2012, 10:52:28 am »
Lampa UVB powinna wisieć nad wyspą przy grzewczej. Odległość od UVB do gada winna wynosić 30 cm. Jak będzie lampa za nisko wisiała to może żółwiom przeszkadzać - jak za wysoko, to nie skorzystają z UVB.
Rybki zostaw a żółwiom dawaj jeść normalnie - może są za duże, albo za szybkie dla żółwi. Możesz spróbować jeszcze np. małe gupiki kupić.
Dobre są też ślimaki - przy okazji ich skorupka jest źródłem wapnia. Póki co to zostają ampularie czy świderki. Ale latem możesz zółwiom nałapać wstężyków na polach. Plus ukopać gdzieś dzdżownic. Zjedzą też kijanki, małe żaby, czy koniki polne.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Po zakupie UVB
« Odpowiedź #2 dnia: 02.04.2012, 15:08:16 pm »
Wszystkie płazy, co za tym idzie też i żaby, w Polsce są pod ochroną, więc nie wolno ich "pozyskiwać" z wolności. Ale dużo jest rzeczy, które możesz im podawać, owadów znajdziesz na polu czy w lesie całe masy, myślę, że nie zaszkodzi im ćma, motyl, pająk itd... tylko raczej na chrabąszcze, żuki uważaj bo ich chitynowe pancerze są ciężkostrawne.