Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:08:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!  (Przeczytany 3815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tuptuś1473695

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!
« dnia: 27.01.2011, 22:25:05 pm »
 MAM OD NIEDAWNA TUPTUSIA ,,ŻÓŁWIA''
     JEST TO ŻÓŁW WODNO-LĄDOWY  CZERWONOLICY  MA 15cm.            PRAWIE MA  2 LATA
    OD RAZU KIEDY GO KUPIŁEM NIE CHCIAŁ NIC JEŚĆ   NA 2 DZIEŃ ZROBIŁ DZIWNA KUPKE   
  NIE WIEM CZY TO BYŁA NORMALNA KUPKA ALE CZYTAJĄC WASZE WĄTKI  TO CHYBA NIE
   BYŁA ZIELONA   RZADKA  I TROSZKE NIE ŁADNIE PACHNIAŁA       
    DZWONIŁEM DO OSOBY OD KTÓREJ KUPIŁEM TEGO ŻÓŁWIA
    POWIEDZIAŁA ŻE TO NORMALNE ŻE DLA NIEGO ZMIANA DOMKU TO ZA DUŻY STRES   ŻE TO MU PRZEJDZIE   
                ACHA I JESZCZE ZAMYKA OCZY CZĘSTO NIE CHCE JE OTWIERAĆ   
     NIE WIEM CO JA MAM JUŻ ROBIĆ   
           DAJE MU  SUSZONE RYBKI  NAWET ŻYWE  ALE TEGO NIE CHCE JEŚĆ
    TYLKO JE SER ŻÓŁTY ALBO BIAŁY I WEDLINY
    CHCIAŁBYM MU ZMIENIĆ JEDZENIE BO PRZECIEŻ TO JEST DLA NIEGO NIE ZDROWE
      CO MAM ROBIĆ JAK ON NIC NIE CHCE TYLKO SER I WĘDLINY 
     POMOCY   :(



         

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2011, 01:15:39 am »
Znaczy się poprzedni właściciel tak podle go żywił. Ta dziwna kupa jest pewno od tego co jadł.
Jak nie je rybek to spróbuj z czymś innym - np. kup wątróbkę, pierś kurczaka, filet rybi (byle bez ości). I zobacz co zje. Serów i wędlin nie dawaj - szczególnie wędliny mają tyle konserwantów, żę żółw się po tym przekręci.
A te oczy ma opuchnięte? Jeśli tak to dobrze byłoby mu podać przez 2-3 tygodnie witaminę A+D3 (taką z apteki dla ludzi) - gdzieś 2-3 krople na jedzenie 2x w tygodniu. Więcej nie - bo przedawkujesz.
Konieczna jest też prócz grzewczej lampa UVB, jeśli jeszcze nie masz - dla wodniaków dobra jest ReptiGlo 5,0 UVB.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!
« Odpowiedź #2 dnia: 28.01.2011, 08:20:56 am »
Tuptuś...czy ty nie wiesz, że w serze i wędlinach jest dużo soli??? A sól zatrzymuje wodę w organiźmie, a od tego chorują nerki a widać to też po oczach.
Karmisz go pokarmem bardzo złym!
Żółw ma się odżywiać pokarmem ze zwierząt wodnych a nie lądowych, jakim jest krowa.

Kup mu zaraz żarówkę z promienaimi słonecznymi, żarówkę grzewczą i znacznie powiększ akwarium, bo trzymasz go w jakimś strasznie małym. Jak żółw siedzi bo nie ma gdzie pływać z powodu ciasnoty, to i jeść mu się nie chce po tej kiełbasie.
Wodę zmieniaj co 2 dni w całości.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!
« Odpowiedź #3 dnia: 28.01.2011, 10:46:51 am »
Wiesz ja mu nie dasz sera czy wędliny to uwierz sam do lodówki nie pójdzie i nie weźmie.
Zmieniaj wodę w akwarium bo mogą być problemy z oczkami, filtry lampy masz? Na wodniakach się nie znam, ale też potrzebuje dobry warunków UV no i czysta woda.
Skoro nie chce jeść rybek, czyli zdrowego jedzenia, przegłódź go z dzień może dwa, potem dawaj mu, ale nie na siłę, w końcu sam musi ruszyć. Jeśli by się pogarszało, a nawet profilaktycznie możesz wziąć go do weterynarz, nie wiadomo co wcześniej wycierpiał i co siedzi teraz w środku, warto sprawdzić.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: POMOCY! Proszę o szybką odpowiedź!
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2011, 18:31:45 pm »
Jeżeli żółw, nie chce pobierać odpowiedniego pokarmu to tak jaki Ci wcześniejsi użytkownicy poradzili zrób mu głodówkę. Późnij spróbuj podać żywą ochotkę jej intensywny zapach oraz ruch sprawia, że gady dosyć szybko są nią zainteresowane. Oprócz ochotki dobry efekt przy rozkarmieniu dają mączniki, oseski mysie, oraz mrożona stynka (suszona chętnie  pobierana jest dopiero przez gady jedzące). Myślę, że przegłodzony gad szybko przestawi się na właściwszy pokarm i z czasem  będzie już jadł wszystko co mu podasz.

Pozdrawiam i życze powodzenia
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.