Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 07:54:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie na temat  (Przeczytany 9514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Pytanie na temat
« dnia: 24.05.2011, 20:11:39 pm »
Siemaa!
Chcialabym sie zapytac, czy zlow czerwonolicy koniecznie potrzebuje uvb?
i czy jest jakis zlow ktory nie potrzebuje??

o te uvb pytam bo kumpela trzyma swojego czerwonolicego w pojemniku gdzies tak 30x20 cm od 10 lat bez zadnych lamp i jak byla u weta to stwierdzil ze maly jest zdrowy.


dzieki za odp.

~HannahMontana<333
 

Dodano 24.05.2011, 20:18:28 pm
Aaa no i jeszcze jedno! czy czerwonolicy  moze miec same terrarium tak jak normalny ladowy i kapiele od czasu do czasu?
« Ostatnia zmiana: 24.05.2011, 20:18:28 pm wysłana przez HannahMontana »

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #1 dnia: 24.05.2011, 20:37:00 pm »
Absolutnie każdy żółw potrzebuje dostępu do uvb. Pojemnik o takich wymiarach jest stanowczo za mały, żółw się zamęczy w takich warunkach. Czerwonolicy to żółw wodno-lądowy, a więc jak nazwa wskazuje, woda jest niezbędna dla niego.
Powiedz swojej koleżance, żeby bardziej zainteresowała się swoim żółwiem i jak najszybciej zmieniła mu warunki życia.

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #2 dnia: 24.05.2011, 20:52:51 pm »
Warunkow zycia to ona mu nie zmieni bo nie ma kasy a jej starzy tez nie wyloza, bo im szkoda kasy. dostala go jak miala z 7 lat w malym pojemniku z plkastikowa wysepka na uro, wiec szkoda jej oddac gada, bo niby go lubi. wiec zlow moze dlugo nie pociagnac w sumie

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #3 dnia: 24.05.2011, 22:56:34 pm »
 :o i dlatego, że go "lubi", to go będzie męczyć? Niepojęte..  akwarium i sprzęt można kupić używany po kosztach, lampa uvb to też niewielki w skali roku wydatek, a prądu wiele nie ciągnie.. jak ktoś ma takie podejście to niech lepiej odda zwierzaka do adopcji. Susz koleżance o to głowę bo torturuje gadzinkę.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #4 dnia: 24.05.2011, 23:32:54 pm »
gdzie/jak mozna kupic uzywany sprzet?

postaram sie jej przemowic do rozsadku poki nie jest za pozno

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #5 dnia: 24.05.2011, 23:39:36 pm »
Proponuję użyć rozumu, a nie pytać o głupoty. Allegro, np ?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #6 dnia: 25.05.2011, 00:14:28 am »
a ja proponuje sie tak do mnie nie odzywac bo latwo jest tak powiedziec bedac anonimowym co? ciekawi mnie tylko czy tak wlasnie bys mi odpowiedzial na realu..
chyba ze lubisz obrazac dzieci no to ci gratuluje, a allegro nie moge uzywac bo mam 11 lat

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #7 dnia: 25.05.2011, 00:52:51 am »
Jeśli nie allegro (choć jeżeli się uda zebrać fundusze to może ktoś z rodziny pełnoletni by mógł w tym pomóc jednak?), to można spróbować na giełdzie na tcp, jest nawet dział "Oddam" --> http://www.terrarium.com.pl/forum/viewforum.php?f=43 oraz zwykła sprzedaż --> http://www.terrarium.com.pl/forum/viewforum.php?f=40, poza tym dużo jest takich ogłoszeń w lokalnej prasie i wywieszkach na tablicach ogłoszeń w zoologach, marketach (przynajmniej w moim mieście). Można też w drugą stronę, wysłać ogłoszenie z wymiarami akwarium+max kwotą i czekać na odzew, można też u nas w dziale na forum, nie wiem ile się tu osób przewija, może ktoś pomoże.. w każdym razie trzeba się tym zainteresować. Niech Twoja koleżanka najlepiej siądzie i poczyta o tym żółwiu i jego potrzebach, zaczynając choćby tu --> http://www.terrarium.com.pl/zobacz/trachemys-scripta-elegans-zolw-czerwonolicy-176.html, jeśli ona jest w podobnym Tobie wieku to zapewne rodzice takie warunki zgotowali i może sobie sprawy nie zdawała, że żółw cierpi.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wtopka23

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #8 dnia: 25.05.2011, 12:03:45 pm »
jesteście jeszcze bardzo młode podejżewam że nie macie pojęcia o opiece nad zółwiem . ale warunki które stwożyła koleżanka są bez przesady straszne . sprubujcie na stronie internetowej gumtree możecie przecież nawet same wystawić ogłoszenie że poszukujecie sprzętu dla żółwia wiele ludzi oddaje tam różne rzeczy za tak zwaną czekolade.( myśle że po rozmowie rodzice wam pomogą ) wiem bo ja sama znalazłam tam akwarium dla rybek za grosze . jeżeli koleżance zależy na żółwiu to naprawde niech polepszy mu warunki życia . bo tak żyć nie może postaw siebie w jego sytuacji nie wytrzymałabyś dnia w małym pomieszczeniu . myśle że nikt na tym forum nie chce cie obrażać  zrozum jak czyta sie takie historie to aż serce ściska jak można tak traktować zwierze . chcemy ci tylko pomóc . mam nadzieje że przekonasz koleżanke . pozdrawiam

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #9 dnia: 25.05.2011, 12:54:37 pm »
a ja proponuje sie tak do mnie nie odzywac bo latwo jest tak powiedziec bedac anonimowym co? ciekawi mnie tylko czy tak wlasnie bys mi odpowiedzial na realu..
chyba ze lubisz obrazac dzieci no to ci gratuluje, a allegro nie moge uzywac bo mam 11 lat

Więc tak: ;)
Po 1. Anonimowy nie jestem- wystarczy ruszyć mózgoczaszką i mieć mój numer tel, imię, nazwisko i adres zamieszkania bez mojej wiedzy. :)
Po 2. Śmieszy mnie prostacki sposób bycia pt. '' Siemaaa'' i pytanie o totalne pierdoły pt. '' uvb czy inne oczywiste głupoty które wyszperać można w necie w 3 min.- wystarczy chcieć, a nie iść na łatwiznę.
Po 3. Jeśli takie rzeczy Cie obrażają, to gratuluję- niezły start w życie. ;)
Po 4. Szkoda, że tak ładnie potrafisz odpowiadać na coś co Cię uraziło, a wymyślić jak zrobić zakupy przez allegro to już kłopot. :(
Po 5. Tak jak pisała wtopka, we mnie się gotuję jak słyszę, że takie słodkie panieneczki mają żółwia w ''słoiku'', stąd takie nieprzyjemne stwierdzenie o używaniu rozumu, bo podstawy powinno się już wiedzieć jeśli interesuje Cię dany klimat.
Po 6. Wytłumaczenie, że masz 11 lat, tylko obraża pozostałych 11 latków na tym forum.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

TomaszW

  • Gość
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #10 dnia: 25.05.2011, 14:43:06 pm »
wege
Rozumiem Twoje oburzenie, bo mnie też rażą takie prostackie odzywki (dwa, czy trzy dni temu też mi się dostało).

http://forum.zolw.info/pierwsze-kroki/wybredny-nikon/msg41389/#new
« Ostatnia zmiana: 25.05.2011, 14:44:39 pm wysłana przez tomaszw »

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #11 dnia: 25.05.2011, 16:39:35 pm »
Po 1:Jezeli siema to dla ciebie prostacka odzywka to nie wiem w jakim ty swiecie zyjesz.
po 2:Slodka panieneczke to sobie mozesz poszukac jak chcesz ;o ale ja nia nie jestem, ani moja kumpela tez nie
po 3:To nie jest forum zeby sie wyklocac. Mogles mi to napisac jakos grzeczniej i nic by nie bylo ale dla ludzi twojego pokroju kultura osobista to chyba zbyt wysoki poziom?
po 4: Pisząc "proponuje Ci uzyc rozumu" chodzilo ci o to ze go nie uzywam, co jest obrazliwe..no chyba ze ciebie nie obrazaja tego typu teksty, byc moze jestes do nich przyzwyczajony, nie wnikam.


Dzieki wszystkim ktorzy odpisali mi normalnie:P
 

Dodano 25.05.2011, 16:55:56 pm
a no i jeszcze jedno "bo podstawy powinno się już wiedzieć jeśli interesuje Cię dany klimat."
a jezeli dopiero sie zainteresowalam to co?? tez powinnam odrazu wiedziec?? ;o
« Ostatnia zmiana: 25.05.2011, 16:55:56 pm wysłana przez HannahMontana »

TomaszW

  • Gość
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #12 dnia: 25.05.2011, 19:43:08 pm »
Proponuję użyć rozumu, a nie pytać o głupoty. Allegro, np ?

Rzeczywiście to były zbyt ostre słowa. :(

A swoja drogą...

Przyznam, że "siema" to jest dla mnie prostacka odzywka.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #13 dnia: 25.05.2011, 19:58:51 pm »
po 4: Pisząc "proponuje Ci uzyc rozumu" chodzilo ci o to ze go nie uzywam, co jest obrazliwe..no chyba ze ciebie nie obrazaja tego typu teksty, byc moze jestes do nich przyzwyczajony, nie wn

Przedewszystkim używasz nadinterpretacji :) napisałem bezosobowo i zupełnie inaczej- nie wciskaj mi głupot ;)

To jest forum publiczne, wypada napisać ''Witam serdecznie'' lub '' witam, witajcie '' a nie ''siemaaa'' masz tu kolegów? żyję w normalnym świecie, w przeciwieństwie do co poniektórych ;)

po 3:To nie jest forum zeby sie wyklocac. Mogles mi to napisac jakos grzeczniej i nic by nie bylo ale dla ludzi twojego pokroju kultura osobista to chyba zbyt wysoki poziom?
O jakiej kulturze Rozmawiamy skoro sama nie wykazujesz się kultura osobistą? Np.
Po 1:Jezeli siema to dla ciebie prostacka odzywka to nie wiem w jakim ty swiecie zyjesz.
CIEBIE, Ty... wszystko z małych literek gratuluję  :laugh:

Na koniec pragnę zakończyć tą piaskownicę :) i dorosnąć :)
W razie jakichkolwiek pytań lub sugestii, zapraszam na prv :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline HannahMontana

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie na temat
« Odpowiedź #14 dnia: 25.05.2011, 20:27:36 pm »
Po pierwsze sam zaczales ta "piaskownice". Po drugie to ze pisze bez polskich znakow, nie stawiam wszedzie przecinkow i pisze z malej litery tzn. ze pisze szybko a nie ze nie mam szacunku do innych, to dopiero byla nadinterpretacja, nie uwazasz? ;o
Jezeli juz tak bardzo chcesz mnie pouczac na temat pisowni twoje "przedewszystkim" pisze sie rozdzielnie :)


Pozdrawiam ;)