Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:24:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże  (Przeczytany 13644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże
« Odpowiedź #15 dnia: 05.08.2011, 12:53:46 pm »
Mieszasz glinę z ziemią i piaskiem. Całość ma być wilgotna, nie mokra.  ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Karo-Lina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże
« Odpowiedź #16 dnia: 07.08.2011, 14:14:29 pm »
Dzięki za odpowiedź, jednak chyba nieprecyzyjnie się wyraziłam. Chodzi o to, że gdy wymieszam suchą glinę, ziemię i piasek czy mam tę mieszankę dodatkowo nawodnić? Czy będzie ona wilgotna mimo wszystko? Wiem, że terrarium należy spryskiwać wodą raz na jakiś czas. Jednak głównie mi chodzi o użycie wody przy pierwszym wymieszaniu ww. wymienionych "składników".
I ponawiam pytanie o wskazanie jakiejś konkretnej gliny (nazwa produktu, producenta itp. bądź wskazanie którejś ze strony jaką podałam: http://lowisko.net/?gliny-i-kleje-wedkarskie,7. Nie orientuje się czy kolor gliny ma znaczenie, czy przy jej wyborze zwrócić uwagę na jej szczególne właściwości poza tym, że ma być wiążąca.
Będę wdzięczna za wyrozumiałość :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże
« Odpowiedź #17 dnia: 07.08.2011, 15:40:47 pm »
Oj, oj, oj, Kochana... :laugh: Glina zwykła żółta, wiążąca. Kupisz ją w każdym wędkarskim, byleby nie była czarna bo strasznie brudzi.  ;)Wszystko zależy od ziemi. Jeśli użyjesz wysuszonej, to oczywiście, że musisz ją nawilżyć. Jeśli otwierasz świeżą paczkę ziemi, to raczej już nie musisz jej zbytnio nawadniać. Musisz wyczuć. mieszanka nie może być mokra, tylko wilgotna- tak by dało się ją mocno ubić w terra. Jeśli ściśniesz garstkę mieszanki, musisz czuć wilgoć, ale nie może z niej lecieć woda między palcami. Sprawa jest banalnie prosta. Proporcje podałem na oko i orientacyjnie, trzeba robić na wyczucie ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Karo-Lina

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże
« Odpowiedź #18 dnia: 07.08.2011, 22:08:24 pm »
Dziękuję za pomoc

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Dziwne zachowanie żółwia stepowego - żółw je podłoże
« Odpowiedź #19 dnia: 07.08.2011, 23:28:31 pm »
Służę  ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)