Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 16:10:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przejedzenie żółwia? I ilość robionej dziennie kupy  (Przeczytany 3717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Przejedzenie żółwia? I ilość robionej dziennie kupy
« dnia: 30.06.2012, 11:43:51 am »
A ja znów z wątpliwościami. Otóż nasza gadzina na wybiegu sporo je - często widzę jak skubie różne roślinki jakie ma na wybiegu (babki, mlecze, koniczyne, poziomki). I tak zastanawiam sie czy on może się przejeść? Bo odkąd pogoda pozwala na pobyt na wybiegu, to zauważyłam, że Ricowi zdaża sie robić dziennie 2 x kupe... I to wcale nie taką małą... Dodam, ze odchody są normalne, czasem ciemno brązowe, czasem bardziej zielonkawe (chyba zależy co akurat je), ale zawsze "odpowiednia" konsystencja i bezwonne (matko jak to brzmi, jakbym niuchała zółwie kupki heh)

Czy mam sie martwić, czy nie szkodzi mu taka ilość pokarmu? Bo na wybiegu nie da sie kontrolować ilości zjadanej zieleniny przez niego...

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Przejedzenie żółwia? I ilość robionej dziennie kupy
« Odpowiedź #1 dnia: 30.06.2012, 11:54:00 am »
Jest ciepło, metabolizm przyspiesza, apetyt się zwiększa, ale ma też dużo ruchu dlatego nie masz się czym martwić

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Przejedzenie żółwia? I ilość robionej dziennie kupy
« Odpowiedź #2 dnia: 30.06.2012, 17:39:35 pm »
No tak, ruchliwy to on jest. chociaż dzis było tak upelnie, że pół dnia spędził po krzakiem i w doniczkach. Zauważyłam też że mimo iż stepki rzadko piją, to Rico jak jest tak ciepło, to chętnie idzie sie napić i sam sie trochę moczy w baseniku :)

Dziekuję za cierpliwość :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/