Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 08:08:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ciekawe przypadki naszych żółwi...  (Przeczytany 28764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« dnia: 02.12.2006, 23:58:00 pm »
Co ciekawego, zabawnego przytrafiło się Waszym żółwiom?

Mój żółw przykładowo żyje "w symbiozie" z wybiegowymi ślimakami. Pewnego razu wyszedł na wybiegu spod jakiegoś listowia z przyklejonym ślimakiem na skorupie. Fajnie to wyglądało.  ;D
Oczywiście nie miał o nim zielonego pojęcia i nosił go nieświadomie jakiś czas :D
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #1 dnia: 03.12.2006, 10:01:12 am »
Jak jeszcze miałem swoją gadzinę, t oznalazła gdzieś na wybiegu niedopałek papierosa nei wiem skąd, ale był. No i nei wiele myśląc chap[ go w paszczę i tak chodziła i neich mi ktoś teraz powie, że żółwie nie palą.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #2 dnia: 03.12.2006, 15:03:43 pm »
Mój Tusiek sam w sobie jest śmieszny, musiałabym pół dnia pisać o jego wariackich wyczynach np. zrobił sobie kiedyś irokeza z listka sałaty, który przykleił mu sie na główce.  ;D Albo zasnął kiedyś na kamieniu - do połowy był na kamieniu a przednie łapki i druga połowa wisiała poza kamieniem. I tak chwiał się w śnie w jedną i w drugą stronę jak samochód nad przepaścią na filmie aż wkońcu przeważyło i zleciał z kamienia, obudzil się i zdezorientowany nie wiedzial co się stało.  ;D
TUPTUŚ

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #3 dnia: 07.12.2006, 11:56:25 am »
A najbardziej słodki jest jak się rozkosznie przeciąga, pod lampką albo w kąpieli. ;D
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #4 dnia: 07.12.2006, 15:29:11 pm »
Gdy moje gady kopulowały, to samcol miał jazde...heh, widać bardzo wczuwał się w role. Jego dzwięki były komiczne, ale i fajne. Samica natmoiast miała "minę" która jasno mówiła: "co on mi tam z tyłu robi"? ;D
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2006, 09:53:47 am »
Gdy moje gady kopulowały, to samcol miał jazde...heh, widać bardzo wczuwał się w role. Jego dzwięki były komiczne, ale i fajne. Samica natmoiast miała "minę" która jasno mówiła: "co on mi tam z tyłu robi"? ;D

Nulus wariacie podglądasz swojego kolegę jak TO robi i jeszcze dajesz interpretację, nei ładnie. ładnie musiałeś się uśmiać wtedy jak to widziałeś i słyszałeś.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #6 dnia: 08.12.2006, 10:31:41 am »
Ja widziałam kopulujące żółwie na Majorce (wklejałam zdjęcie w galerii). Niestety była kolejka do ogladania gadzinek więc wiele się nie napatrzyłam. Jakoś nie wyobrażam sobie mojego małego Tusia w takiej sytuacji. Hahaha.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #7 dnia: 08.12.2006, 14:38:25 pm »
Tuptuś lubi sie wspinać. Podczas przechadzek po wybiegu obchodzi uważnie z każdej strony i zagląda na wszelkie murki, następnie wybiera jedno miejsce (zwykle narożnik) i pnie sie po pionowej i wyższej kilka razy od niego ścianie (to jest wiara w siebie  ;D ). Pnie się tak zawzięcie, że po chwili stoi zupełnie pionowo na tylnych łapkach ale wciąż kombinuje jakby tu się podwyższyć, więc zapiera się przednimi łapkami w ścianę i staje na jednej tylnej łapce a drugą macha w powietrzu niczym akrobata, próbując wymacać coś o co podeprze się bardziej.
Nagle... jeden nieopatrzny ruch, jeden moment i oj... Tuptuś traci równowagę i bach... leci do tyłu lądując na "plecach". Teraz biedak ma dopiero problem, podnieść się musi a tu już organizm wyczerpany akrobacjami na ścianie, więc zaczyna intensywnie machać wszystkimi łapkami zapierając się o podłoże, szukając czegoś od czego mógłby się odepchnąć, pomaga sobie głową, chwilka odpoczynku i kolejna próba. tym razem Tuptuś już prawie się obrócił na bok ale brakło kilku milimetrów, znów odpoczynek. Kolejna próba, tym razem odbicie było mocniejsze, Tuptuś chwieje się już na boku i nareszcie go przeważyło, pada na plastron - SUKCESSSS !!!  ;D

Teraz leży zadyszany, zmęczony ale pełen satysfakcji... ale wcale nie zniechęcony, odzyska siłę i kolejna próba zdobycia murka...  :D :D :D
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #8 dnia: 08.12.2006, 15:37:24 pm »
Heh, no to moja samica na wybiegu tak samo. Za to samcol podczas kąpieli to jest nurek głębinowy ;D
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #9 dnia: 08.12.2006, 15:48:33 pm »
Czasem to go podziwiam za upór i konsekwencje. Nie zniechęca sie nigdy!!!  ;D
Kiedyś tez chodził pół dnia w kółko wzdłuż murka którym otoczone było drzewko na wybiegu tam i z powrotem, tam i z powrotem... 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #10 dnia: 08.12.2006, 15:51:41 pm »
też to dobrze znam. ;D
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #11 dnia: 09.12.2006, 11:11:15 am »
Ja kiedyś widziałem jak się żółw kotu postawił, bo kot stawiał pały na żółwiu, ten się schował, kot wącha a żółw prych i kot dał ze strachu drapaka.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #12 dnia: 09.12.2006, 12:23:04 pm »
Jak napisałeś o innym zwierzęciu niż żółw to przypomnialo mi się jak byłam z moim tatą na rybach. Wtedy żaba (chyba niechcąco) wskoczyła Tusiowi na skorupę. I żaba i żółw byli w szoku. Mam nawet zdjęcia z tej wyprawy.



TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #13 dnia: 10.12.2006, 10:11:08 am »
Co ten żółw z toba ma, wszędzie go taskasz? A przynajmniej tuśiek coś złowił? Oczywiście poza żabą. :-)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ciekawe przypadki naszych żółwi...
« Odpowiedź #14 dnia: 10.12.2006, 11:55:47 am »
Tusiek nic nie złowił, za to ja złowiłam szczupaka, nieraz jeździłam z tatą na szczupaki. Ale ta wyprawa była inna - cały czas trzeba było obserwować Tuśka, żeby się za bardzo nie oddalił.
TUPTUŚ