Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 07:44:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sadysta Cejrowski  (Przeczytany 37615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Sadysta Cejrowski
« dnia: 23.04.2010, 10:00:38 am »
tak właśnie go nazwałam po obejrzeniu wczoraj programu na Tv Polonia "Boso przez świat" z tym sadystą w roli głównej!!!!

Ja wszystko mogę zrozumieć, żeby brzydko mwić o wyłowionym właśnie z rzeki żółwiu, że jest obrzydliwy, że śmierdzi, że jest obleśny, albo żeby machać nim na wszystkie strony i ciągnąć za łeb, i nieść go dla patrzących tubylców do kuchni z propozycją obiadu dla wszystkich, a potem żeby zażynać po kawałku żywcem, wyciągać sznur jaj z brzucha tej samicy .,  ale żeby deptać obiema nogami po jakimś tamtejszym lądowcu i mówić, że ten lądowy to "po to ma taka skorupę, aby samochód po nim mógł przejechać" i stac obiema nogami na tej skorupie wielkości żółwia greckiego i trzymać na dodatek mikrofon  wrękui śmiać się, to tego juz mój słaby rozum niepojmuje.

Potem wtym programie było pokazane, jak kilka lądowych lezy na plecach i czeka na żarżniecie, aby na obiad było. A ten Cejrowski zadowolony palce oblizuje i mówi, ze to jest gut, bo tak nasze polskie babcie robią z kurami na rosół.
Tylko że te kury sa hodowlane a te żólwie wzięte dla jego programu z lasu.
Może i to byłąby słuszna analogia, ale nie jest.

cała wioska stała i patrzyła na to co on tam robi z tymi żółwiami.

Program szedł wczoraj na Polonii. Trafiłam pzrzpadkiem razem z córką.

Nie wpadłabym na to, aby stanać dwiema nogami na małym żółwiu takim jak grecki, rozłożyc ręce dlarównowagi, śmiać się i sparawdzićczy ta skorupa mnie wytzryma i nie strzeli pode mną... A ten sadysta zrobił to bardzo naturalnie  :o  bez skrupółow,  atelewizja to pokazuje na cały polonijny swiat...

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #1 dnia: 23.04.2010, 11:43:29 am »
Cejrowski zawsze był Debil.... nigdy nie mogłam na niego patrzeć ani go słuchać takie zachowanie w jego wykonaniu to norma niestety

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #2 dnia: 23.04.2010, 13:00:27 pm »
Nigdy nie lubiłam ani jego ani jego programów...były takie małpowato naciągane pod publikę....:((
Ale żeby aż tak postępować....:(( Powinno sie zakazać wyświetlania takich programów.
Basia - on by żywcem odgryzł głowę żółwiowi, czy innemu stworzeniu - i też się z tego śmiał...:((
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Terekay

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #3 dnia: 23.04.2010, 13:46:17 pm »
Pamiętasz Basiu jaki był tytuł tego odcinka ? a jeśli nie to gdzie dokładnie kręcił materiały do filmu ? Nie spodziewałem się tego po Nim ! Dla mnie był poprostu oryginalny i ...inny ale żeby aż tak :/  :-\
www.testudo-hermanni.prv.pl

Terekay (Podocnemis unifilis)
Gatunek zagrożony wyginięciem. Troschel 1848. Przedstawiciel żółwi bokoszyjnych.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #4 dnia: 23.04.2010, 15:05:34 pm »
ja też zawsze uważałam go  za oryginalnego człowieka, taki specyficzny... ale pozytywnie w sumie go postrzegałam. a to co teraz napisałaś trochę mnie zdziwiło... i tym samym zraziło do niego. takie programy robione są pod publikę, żeby zrobić szał, ostatnio na animal planet był facet w dżungli, który odgryzł takiemu małemu zielonemu wężykowi głowę na żywca właśnie, może ktoś widział... takie rzeczy są okropnie infantylne :/

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #5 dnia: 23.04.2010, 15:44:49 pm »
Często na discovery leci szkoła przetrwania.
Tam zjada on wiele zwięrząt żywcem, chyba go widziałaś z tym wężem.
Raz widziałem jak jadł żółwia ale wczesniej go zabił wbijając nóż prosto w głowę  :o
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #6 dnia: 23.04.2010, 15:51:28 pm »
sadysta! Nie nawidzę takich ludzi,  powinni go zwolnic z pracy! ja bym tak najchętniej położyła na nim 5 razy cięższego faceta który by się z niego śmiał
pozdrawiają hela i parys

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #7 dnia: 23.04.2010, 20:10:01 pm »
Cejrowski to debil, nigdy go nie lubiłam. >:(
TUPTUŚ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #8 dnia: 23.04.2010, 21:51:29 pm »
ja nigdy nie postrzegałem go jako złego ale też uważałem że to dupa a nie podróżnik a teraz to się zupełnie do niego zraziłem
Pozdrawiam Jakub

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #9 dnia: 23.04.2010, 22:52:24 pm »
Widziałam też ten odcinek tylko, że już dawno temu leciał na dwójce chyba. Takie zagrania Cejrowski miewał nie tylko w tym ale tez w wielu innych odcinkach niestety.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #10 dnia: 24.04.2010, 00:04:47 am »
Wiecie co potrafię zrozumieć różnego rodzaju kulturę i chęć zapoznania się właśnie z obyczajami z każdego zakątku świata. Dlatego uważam, że takiego typu programy powinny być... Żółwie nie od dzisiaj stanowiły atrakcyjne danie, a ich mięso oraz jaja cieszą się uznaniem jeszcze w wielu krajach. Mimo, że jest mi z tego powodu przykro to uważam, że gdyby tylko korzystali oni z zapasów z ferm to jakoś bym to przebolał. Natomiast sytuację w której ograniczony jest handel danymi gatunkami i objęte są ochroną, a w naturalnym środowisku tubylce wpierdzielają ich mięso oraz jaja uważam za chorą.

Treścią programu jestem jednak jak wszyscy zszokowany mimo, że jestem na zootechnice i rozumiem jaka przyszłość czeka np. małe słodkie prosiaczki lub piękne żółciutkie pisklaki.... Każdej istocie należy się humanitarne traktowanie. Skoro chciał zjeść żółwia to tak jak w przypadku każdego zwierzęcia mógł ubić i potem przygotować do zjedzenia. Skoro program miał mieć wartość dydaktyczną to należy się odpowiednio zachowywać. Zachowanie swojego imiennika oceniam za nie dojrzałe i niestety nie na miejscu. Uważam, że nie różni się ono zbytnio od marynarzy którzy znęcali się nad załadowanymi na statek żółwiami odcinając po kawałku mięso i traktując te gady jako żywe konserwy.

Pozdrawiam
PS Jeśli ktoś ma możliwość to poproszę o linka gdzie można by było ściągnąć to nagranie lub obejrzeć ten odcinek.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #11 dnia: 24.04.2010, 02:14:50 am »
Ja nie mam linka, bo całkiem przypadkowo włączyłam wczoraj telewzję "Polonia". Trzebaby w programie telewzji zobaczyć szczegóły. Ja właśmie tak samo jak Serpentin uważam, że jeść  z fermy to co innego, a robić sobie program i do programu specjalnie męczyć zwierzęta, to inna sprawa. Bo tam w tym programie było sporo scen z męczeniem. I mam wrażenie, że tamtejsi ludzie dziwili się temu całemu przebiegowi programu. Bo oni się po prostu pierdołami nie zajmują. A ten Cejrowski to tak, i jeszcze telewizja to pokazuje.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #12 dnia: 24.04.2010, 16:20:20 pm »
Odcinek dość stary, ja oglądałem go na TVP 2.
Po emisji straciłem cały szacunek dla Pana Cejrowskiego. Nie musi takich rzeczy pokazywać nawet jeśli to dla plemion, które odwiedza jest naturalne.

Próbowałem gdzieś napisać, ale nikt się tym nie przejmuje.

Wiem, że on wraz z przewodnikami zabierali żółwie w łodziach jako cytat "świeże jedzenie" godzinami leżały na karapaksie w łodzi.

Co zrobić można, wystosować petycję do telewizjo polskiej, aby nie emitowała tego odcinka, lub wytoczyć proces cywilny, ale co to da.

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #13 dnia: 24.04.2010, 19:01:21 pm »
Fakt  to straszne ,co prawda nie oglądał tego ale chyba cieszę się z tego powodu.
Patrzcie znalazłam coś ciekawego to nie odcinek ale wpis osoby zbulwersowanej tak samo jak my
zerknijcie
http://wwww.cejrowski.com/forum/index.php?p=forum&forum=tv&id=1603&subpage=1&show_all=
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Sadysta Cejrowski
« Odpowiedź #14 dnia: 24.04.2010, 19:27:27 pm »
gosia dała dobrego linka.
poczytajcie sobie komentarze fanatyków tego idioty ponizej....
nigdy nie lubilem tego kretyna, ale za jego poglady a nie za to co robi zwierzetom. ja w ogole nie ogladam telewizji od pary ladnych lat (i czuje sie z tego powodu znacznie szczesliwszy - polecam) wiec nie widzialem tego odcinka. ale sugestywny opis mi wystarczy.
jestem wstrzasniety i gdybym teraz spotkal go na ulicy to dalbym mu w ryja. o.
ale napisalem; dojrzale - nie powiem  :D