Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 15:49:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw i dziecko [scalony]  (Przeczytany 22021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Żółw i dziecko [scalony]
« dnia: 08.05.2010, 15:49:07 pm »
Pierwszy filmik o "mini ż pieszczotku". Drugi jak Ż ma rodzinę, prawdziwą rodzinę. Tak wygląda jakby Ż i ta dziewczynka byli bliżniakami.
http://www.youtube.com/watch?v=n_Vgk62LDrI
http://www.youtube.com/watch?v=njKqAlJa8yY
Zapraszam

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #1 dnia: 08.05.2010, 18:11:08 pm »
fajnie mieć takiego pieszczocha a na drugim filmie choć dzietka nie najleprza to żółwik ma mnóstwo miłości i uwagi prawdziwa kochająca rodzina leprze to niż żółw w terra wrzucenie mu raz na jakiś czas jak się przypomni mlecza  i traktowanie jak problemu
Pozdrawiam Jakub

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #2 dnia: 08.05.2010, 18:38:08 pm »
Ja się z tobą w zupełnosci jakub nie zgodzę .na drugim filmiku żółw jest strasznie zestresowany jak tylko dziecko podchodzi on od niego ucieka. jak wsadzili żółwi do łóżeczka to aż brak mi słów nie mowiąc już o kąpieli w wannie z dzieckiem i do tego karmią go sałatą....

Czy aby na pewno 
żółwik ma mnóstwo miłości i uwagi prawdziwa kochająca rodzina
może i poświęcają mu czas ale w jaki sposób? ? ?

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #3 dnia: 09.05.2010, 13:56:20 pm »
No zolwik ma racje.
Żółwia kocha ta rodzina ale żółw to nie pies, ani kot, on potrzebuje spokoju.
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2010, 17:47:38 pm »
Pierwszy filmik jest super, taki pieszczoszek jak moje ;) drugi jest śmieszny, ale niestety bardzo stresujący dla żółwika, rodzina go kocha jak napisał Jakub i poświęcają mu dużo uwagi, to dobrze.  szkoda tylko że nie wiedzą że niektóre z tych rzeczy szkodzą żółwikowi
pozdrawiają hela i parys

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #5 dnia: 09.05.2010, 18:41:15 pm »
Hej, co do filmu z dzieckiem, to dla mnie zgroza. Żółw w łóżeczku - brr, ale to w kąpieli to mnie dobiło. Fajnie, że kochają żółwia, ale robią z niego zabawkę - suszenie suszarkę itd.

Co do filmu z żółwiem z Galapagos to prezentuje on bardzo ciekawe zachowanie - tzw "stójkę" (określenie polskie zdaje się zawdzięczamy G. Rafałowskiemu). U innych gatunków żółwi raczej się tego nie spotyka, chociaż sporadycznie zdarzają się wyjątki - jak np żółw promienisty Grzegorza Rafałowskiego - było to chyba w Draco opisane.  Zresztą właśnie od Grzegorza wiem o tym zjawisku.

W każdym razie polega to na symbiozie żółwia z ziębami Darwina. Ptak wykonuje przed żółwiem skomplikowany pokaz, na co żółw reaguje uniesieniem pancerza i wyciągnięciem głowy. Wtedy zięba wskakuje na żółwia i wydłubuje z jego skóry pasożyty skórne, resztki pokarmu żółwia oraz, prawdopodobnie martwy, złuszczający się naskórek.


Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #6 dnia: 10.05.2010, 02:29:12 am »
Wiesz co, a ja się zastanawiam czy ten żółw na pierwszym filmie to nie jest jednak Geochelone gigantea zamiast jak sugeruje tytuł Geochelone nigra. U trzech osobników G. gigantea udało mi się zaobserwować to zachowanie czy też jak kto woli namówić je na "stójkę". Więc może tych wyjątków jest więcej ;P? Mi się wręcz wydaje, że żółwie z tego rodzaju zamieszkujące różne rejony znalazły sobie inne ekipy czyścicieli, ale mechanizm pozostaje ten sam.

Pozdrawiam
PS 2 filmu po komentarzach nawet nie oglądam ;P
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2010, 16:19:28 pm »
Pierwszy filmik ciekawy.A drug i- no mamuśka po prostu przesadza. Żółwik nie wygląda na szczęśliwego. Takie połączenie jest nie do przyjęcia z wielu powodów. Zresztą nawet psa i kota nie należy zmuszać do zabawy.
Alicja

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2010, 17:41:27 pm »
No nie wiem co napisac. Chciałam dać te  filmiki jako poprawę nastroju.
Ja biorę sprawy z ż serio, ale jak nie umiecie się cieszyć takim filmikiem słodkim.
Dla mnie filmik ekstra, jakoś nie widzę stresa u ż. Przecież nie wiemy jak on żyje czy gdzie on mieszka. Dla  mnie jest super ta rodzina zmontowała ż razem z córeczą,to ma być zabawa, a nie ocena życia ż.

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2010, 17:47:36 pm »

Dla mnie filmik ekstra, jakoś nie widzę stresa u ż. Przecież nie wiemy jak on żyje czy gdzie on mieszka. Dla  mnie jest super ta rodzina zmontowała ż razem z córeczą,to ma być zabawa, a nie ocena życia ż.

nie wiemy jak ten żółw meszka czy też jak żyję ale możemy to wywnioskować (choćby z tego jak karmią żółwika) ,filmik fajny ale oni żółwia traktują jak psa czy kota żółw to zwierze które potrzebuje spokoju .

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #10 dnia: 11.05.2010, 14:59:14 pm »
Nila - bardziej mi chodzi o higienę względem dziecka - chyba wiesz co to salmonella itp.

Poza tym u gada suszenie suszarką, przykrywanie kocykiem, czy całusek w skorupkę są to zachowania zbędne i tak mogą gada stresować. Także samo podnoszenie (to akurat jest w filmie - podoszenie i podrzucanie w górę) jest bardzo stresujące. A że nie koniecznie to widać 0 wiele zwierząt w sytuacji stresowej po prsotu zamiera. Żółw nie ma jakiejś mega bogatej mimiki, więc po czym to niby poznać?

Widziałam też kiedyś film jak dwóch chłopaków wrzuciło stepowego do beczki z wodą - też możesz powiedzieć, że to z miłości, bo było gorąco i chcieli, żeby sobie popływał?

Każde zwierzę ma swoje wymagania i każdemu należy się szacunek.

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #11 dnia: 12.05.2010, 11:30:30 am »
Niech kazdy uwaza co chce. Dla mnie ta rodzina chciala pokazac co innego, a niektorzy dopatruja tylko zlych rzeczy. Ja ogladam z szerokim usmiechem.
Pozd

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #12 dnia: 12.05.2010, 11:52:27 am »
hello
bardzo fajne linki Nila  ;)
co prawda oba juz mi znane (swego czasu mnostwo filmow z zolwiami w roli glownej ogladalem na youtube  8))...
pamietam ze ten drugi filmik od razu zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Jest naprawde mega uroczy  :)
pozdrawiam!

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #13 dnia: 12.05.2010, 20:32:11 pm »
no dokładnie według mnie ta rodzina chciała pokazać że ten zółwik to dla nich członek rodziny
Pozdrawiam Jakub

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw i dziecko [scalony]
« Odpowiedź #14 dnia: 16.05.2010, 13:58:38 pm »
Waszym zdaniem to jak traktują tego żółwia z drugiego filmiku jest 'fajne'?.... Jak dla mnie to nie jest nawet ok. A jak zobaczyłam to małe dziecko z żółwiem w wannie to już w ogóle przeżyłam szok. Albo jak ta kobieta podrzucała go do góry... no masakra, co za tupet